INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal extern si discutii generale

View Poll Results: Care din tarile reprezentate in aceasta competitie credeti ca are cel mai puternic campionat?
Romania 9 50.00%
Turcia 5 27.78%
Grecia 2 11.11%
Serbia 0 0%
Croatia 0 0%
Cipru 0 0%
Slovenia 0 0%
Bulgaria 0 0%
Ucraina 2 11.11%
Voters: 18. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-2003, 07:39 PM   #1
tudosebogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
tudosebogdan is on a distinguished road
Send a message via ICQ to tudosebogdan Send a message via MSN to tudosebogdan Send a message via Yahoo to tudosebogdan
Default Cupa Balcanica

Am vazut aseara la stiri cum mai multe cluburi din tarile balcanice incearca sa reinfiinteze Cupa Balcanica. Cluburile participante sunt:

Clubul Tara Locul la zi ?n clasament

Rapid Bucuresti Rom?nia 1
Steaua Bucuresti Rom?nia 3
Dinamo Bucuresti Rom?nia 2
Galatasaray Istanbul Turcia 2
Besiktas Istanbul Turcia 1
Olympiakos Grecia 2
PAOK Salonic Grecia 3
Steaua Rosie Belgrad Serbia 3
Partizan Belgrad Serbia 1
Hajduk Split Croatia 2
Apoel Nicosia Cipru 2
Maribor Slovenia 4
TSKA Sofia Bulgaria 1
Levski Sofia Bulgaria 2
Sahtior Donetk Ucraina 1
Dinamo Kiev Ucraina 4

Mai multe amanunte aflati aici
http://www.prosport.ro/articol/index.php?t...ther%20Articles

Care sunt parerile voastre despre aceasta initiativa?
__________________
CE BAH,<span style=\'color:blue\'> NU-TI MAI AJUNGE STRADA ?!?</span>
tudosebogdan is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2003, 01:31 PM   #2
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

Ideea mi se pare foarte buna, sa ne facem o "mini-cupa" in care sa avem si noi o sansa. Si chiar daca nu castigam nimic, macar castigam ceva experienta internationala... Banuiesc ca nu o sa participe echipele puternice, care or sa prefere sa-si incerce sansele in Champions League, asa ca probabil Galata si Dinamo Kiev nu o sa participe... Sunt curios care or sa fie criteriile de participare...
sanshine is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2003, 06:48 PM   #3
tudosebogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
tudosebogdan is on a distinguished road
Send a message via ICQ to tudosebogdan Send a message via MSN to tudosebogdan Send a message via Yahoo to tudosebogdan
Default

stai asa ca eu intelesesem ca echipele prezentate sunt deja de acord sa participe. problema mea ar fi: unde si cand se mai joaca si in cupa asta?
romanii sigur nu au sanse in cupa dar macar sa fie si ei cu numele pe acolo poate-poate mai vand si ei un jucator.
__________________
CE BAH,<span style=\'color:blue\'> NU-TI MAI AJUNGE STRADA ?!?</span>
tudosebogdan is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2003, 08:01 AM   #4
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

eu stiam ca doar vreo 8 echipe isi dadusera clar acordul. cupa trebuia sa se joace primavara, cand mai toate echipele din estul europei sunt deja eliminate din celelalte cupe. oricum, UEFA "si-a aratat scepticismul fata de acest proiect", si fara acordul UEFA nu poti sa faci decat un turneu ceva intre Norcia Winter Cup si InterToto
sanshine is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2003, 10:19 AM   #5
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

eu nu cred ca am avea vreo sansa in cupa asta, pai galatasaray, besiktas, dinamo kiev dar si alele le-ar rupe pe dinamo, rapid si steaua, mai intai cluburile noastre ar trebui sa se gandeasca daca vor face fata competitiei nu la cati bani vor intra in banca, ca daca vom juca ca in uefa sau ucl(rundele de inceput) vom fi dati afara si de aici...
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2003, 01:41 PM   #6
puiu
Guest
 
Default Ideea oricum nu e dinamovista!

A aparut in presa ca una din initiatoarea proiectului e dinamo! Vreau sa se stie ca doar Olympiakos a venit cu ideea si inca de anul trecut era in presa din Bulgaria.
Din pacate celelalte mari echipe din Grecia nu sunt interesate (PAO,PAOK,AEK)
Macar daca ar iesi ceva
Eu am creat in FIFA 2002 o astfel de liga inca de acum 5 luni
  Reply With Quote
Old 01-03-2003, 10:15 AM   #7
mininu
Member
 
Join Date: Jan 2003
Location: Bucuresti
mininu is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mininu
Default

Ideea mi se pare excelenta, mai ales pentru noi care oricum, se poate spune ca incepand din luna Septembrie jucam doar meciuri in campionatul intern. Iar puiule, te contrazic! Dimamo(care se scrie cu litera mare la inceput, in caz ca nu stii), alaturi de Olympiacos au venit cu propunerea! Se pare ca iti cam este frica ca o echipa din Romania poate sa faca si lucruri bune.
Si Bogdane, ai scris mai sus "Clubul Tara Locul la zi ?n clasament". Modifica locurile intre Dinamo si Steaua!
mininu is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2003, 09:35 PM   #8
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

O Cupa Balcanica ar fi o idee foarte buna pentru ca bineinteles, echipele care joaca in cupele europene nu ar juca la turatie maxima si astfel am avea si noi o sansa. Interesant...
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2003, 03:34 PM   #9
tudosebogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
tudosebogdan is on a distinguished road
Send a message via ICQ to tudosebogdan Send a message via MSN to tudosebogdan Send a message via Yahoo to tudosebogdan
Default

cred ca in multe din celelalte campionate a inceput sa se joace in cel mai serios mod deoarece s-au prins oamenii ca daca joaca bine castiga si bani mai multi. poate ca n-o avea cupa asta un super buget dar eu zic ca nu o sa se dea Galata la o parte ca sa bata Dinamo, Rapid sau Steaua. sa fim seriosi, ai nostri fac cu greu fata albanezilor, cipriotilor, norvegienilor pe cand turcii, grecii si ucrainienii fac cu greu fata englezilor, germanilor, francezilor, italienilor sau spaniolilor. nu credeti ca este o mica diferenta. :?
daca vor juca in cupa, voi tine cu ei fiindca sunt romani dar nu trebuie sa ma astept sa invinga fiindca sunt in acelasi timp si realist. :|
__________________
CE BAH,<span style=\'color:blue\'> NU-TI MAI AJUNGE STRADA ?!?</span>
tudosebogdan is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2003, 03:41 PM   #10
tudosebogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
tudosebogdan is on a distinguished road
Send a message via ICQ to tudosebogdan Send a message via MSN to tudosebogdan Send a message via Yahoo to tudosebogdan
Default

Quote:

Si Bogdane, ai scris mai sus \"Clubul Tara Locul la zi ?n clasament\". Modifica locurile intre Dinamo si Steaua!
Scuze, chiar nu a fost cu intentie, am incercat preluarea textului direct de pe site-ul Prosportului si uite ce a iesit. Sper sa nu existe alte modificari la nivelul celorlalte campionate!
__________________
CE BAH,<span style=\'color:blue\'> NU-TI MAI AJUNGE STRADA ?!?</span>
tudosebogdan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:57 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL