INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-2003, 03:38 AM   #1
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

...si poate provoca afectiuni in timpul sarcinii... Da noi nu suntem femei!

Cine, ce, de ce,de cand, cum fumeaza?
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2003, 09:43 PM   #2
stefan
Guest
 
Default

asa, deci mai fumezi din cand in cand, de obicei prin pauze la scoala, da cred ca ma las(vad ca daca nu fumez o saptamana nu simt nimic, nam nici o problema) pentru ca am auzit ca scade masa musculara, etc si am si observat ca adorm prin ore...oricum parintii mei cand se pun pe fumat scot mai mult fum decat CETul si inca traiesc....

cum fumez? asta cum dracu mai vine
  Reply With Quote
Old 20-10-2003, 03:36 AM   #3
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Cum era acolo in enumerare . Intr0un fel e bine ca intr-o luna e un singur reply la topicul asta, inseamna ca toate reclamele de la tv au ecou in randul "tinerilor" din Romania

Aia cu masa musculara e adevarata. Eu am facut baschet 4 ani, din a 8-a pana intr-a 11-a, de performanta, timp in care am fumat.(bine eu fumez din cls. a 6-a deci de aprox. 8 ani) Pe moment nu s-a vazut ca nu pun masa in plus fata de ce aveam, ca faceam sala saptamanal. Dar cand m-am lasat la inceputul lu a 12-a, de la 79kg (la 1.89 inaltime) am ajuns in vreo 2 luni la 70. De aveam numa haine largi. . Iar dupa alte 3 luni am ajuns la 65!!! Adica rau de tot frate! Iar acum nu mai pot sa pun pe mine deloc... Parerea mea e bine sa fumezi, daca iti face placere, dar asa de caterinca, la bairame, la scoala, sa impresionezi gagicile , dar in rest mai bine mesteci orbit. Ca daca le combini cu cafea si adaugi si nopti nedormite... he he, ajungi naspa...
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2003, 08:22 PM   #4
Scouville
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucuresti
Scouville is on a distinguished road
Default

Auzi daca tu fumezi doar ca sa impresionezi gagicile .... ma rog ma abtin de la comentarii ca iar ma fac cu un ban de o zi dar acuma pe bune asta e morivu tuturor?
adica majoritatea de la mine s-au lasat influentati si nu s-au mai putut lasa dar nu ca sa fie el machoca fumeaza
la partea cu sportu ai dreptate mai ales cand vii dupa o pauza de 3 saptamani si cand faci conditia fizica te arde pe plamani deci nu mai fumati daca vreti sa faceti sport de performanta
__________________
All we see or seem is but a dream within a dream !-E.A.Poe
Scouville is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2003, 08:26 PM   #5
stefan
Guest
 
Default

adevaru ca in ziua de azi e cam greu sa te lasi, tot timpu se gaseste un "prieten" care sa iti mai bage cate o tigara pe gat sau unu care sa-ti dea tot fumu in fata numa ca sa te enervezi sa fumezi o tigara imp:
  Reply With Quote
Old 21-10-2003, 02:51 AM   #6
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

eu mam "apucat" de fumat la 12 ani, si nu sa impresioneze fete sau sa par cool ci doar ma simteam bine , problema e ca fumam noaptea cu baietii de la bloc dar fumam cate 10 odata, daca luam un fum tot trageam.....am fumat asa un an pana ce a trebuit sa plec in canada dar aici nu prea aveam cum sa fac rost. ce e amuzant ca tigarile iti fac rau mai mult decat mary jane , nam crezut treaba asta pana nu mia spuso un profesor. hehe tin minte ce speriati erau toti in romania de maru jane in fiecare zii vedeai la stiri ca a luat unu o bomboana sau nu stiu ce dracu de la altu si sa trezit in coma si sa nu fumezi mary jane ca teai ars pe viata de unde.......eram la o petrecere si toti trageau si aveam 3 optiuni ori sa plec , dar bausem si nu vruima sa am probleme cu baietii-n albastru ori sa stau acolo si sa le inhalez fumu ori sa trag si am tras ....na fost rau delc dar miam dat seama ca nu merita sa ma apuc, lam pus pe unu sa ma filmeze, caseta este poate cam la jackass rad de mor cand ma vad ......acuma mai vreau sa trag cand ma insor si cand mor ca sa ma duc fericit
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2003, 03:21 PM   #7
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

imp: loool, cancerosilor, eu nu fumez si nici nu voi fuma, asta pentru ca parintii mei fumau fff mult si ma enerva chestia asta...probabil daca nu fumau ei fumam eu...hehe dar nu s-a intamplat asta si ma bucur :P
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2003, 03:39 PM   #8
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Scouville, n-am zis ca din cauza "fetelor" m-am apucat! Prima oara cand am pus tigarea in gura a fost intr-adevar ca sa impresionez o izda (de cls. a opta, deh) dar urmatoarele au venit pt. ca ma simteam "bine", imi placea aroma, chiar gustul (Monte Carlo Filters fumam pe atunci, acum Lucky Filters sau Camel, sau daca gasesc Davidoff Magnum, cele mai bune pe care le-am tras vreodata pe cuvant, nu se compara cu nimic, pacat ca nu se prea gasesc...).
Cat despre maria, ce pot sa zic, am tras, si nu exagereaza blue boy, e iarba, nu "prelucrate" din astea cu gudron, carbuni si alte "kkt", industriale. Maria de calitate e naturala. Problema cea mai mare e costul, ala te pune in belele! Ala te face sa "iei din casa", "sa dai in cap" si alte expresii d-astea uzitate prin cartiere. Plus ca anturajul e de kkt. Daca ar costa cat un pachet de tigari pe cuvant ca as fuma in fiecare zi, de dimineata pana seara! Categoric, cea mai buna alternativa o are mns - Nimic! Cel mai bine asa, nu te costa, nu te omoara, nu chinuie...
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2003, 04:37 PM   #9
stefan
Guest
 
Default

da, costa cam mult, in iasi e 60mii tigara,am auzit ca au venit niste moldoveni cu 35mii...oricum mai bine fumezi 2 pachete de tigari, sau 4 de carpati :P (ca sa nu va plangeti ca nus naturale)mai ales ca o tigara de aia se duce mult prea repede...oricum nam auzit pe cineva sa ramana dependent de marijuana si asta e bine....a nu se intelege ca trag si eu
  Reply With Quote
Old 21-10-2003, 08:55 PM   #10
stefan
Guest
 
Default

in calitate de moderator as sugera sa ne intoarcem la discutiile despre tigari, ca acus apare la televizor ca ii indemnam pe jucatorii de fifa sa se drogheze .asa ca nu fumati, nu va drogati ca muriti :P
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:49 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL