INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-2004, 12:09 AM   #21
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

sa plece si Brujan si Iacob ca nu au facut nimik... <_<

si sa nu vina Mutica -virgula- ca e prea cu nasu` pe sus... <_<

se mai aude ceva cu Cristea ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2004, 04:15 PM   #22
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Adrian Cristea, Buga, Cernea, Mara aproape de RAPID


Presedintele echipei RAPID, Dinu Gheorghe a negociat ieri seara achizitionarea celui de-al treilea international de tineret, Adrian Cristea, mijlocasul echipei Poli Iasi.

Deocamdata nu s-a ajuns la un acord final, insa giulestenii au intaietate fata de Dinamo datorita dorintei exprimate de fotbalist. Jucatorul de 20 de ani se afla in Bucuresti alaturi de impresarul sau din Elvetia si presedintele echipei Poli Iasi, Marius Stan. Adrian Cristea poate juca pe orice post la mijlocul terenului.

"Il stiu de vreo doi ani si pot spune ca e de mare perspectiva. Are tehnica buna, stie sa scoata un adversar din joc, are si pasa finala... E obligatoriu sa capete mai mult tupeu insa daca vrea sa reuseasca in fotbalul de performanta", a declarat antrenorul echipei nationale de tineret, Nicolae Manea.

Atacantul echipei FC Brasov, Mugurel Buga doreste sa revina la RAPID. Buga a marcat 12 goluri pentru FC Brasov in sezonul trecut. El a lipsit doar 3 etape din cele 30 ale campionatului. Fotbalistul a plecat de la RAPID deoarece Anghel Iordanescu nu l-a folosit niciodata titular. 46 de minute a evoluat Mugurel Buga in tricoul Rapidului. In campionatul 2000-2001, fotbalistul a jucat in trei meciuri pentru "visinii".

"E adevarat ca m-am intalnit cu domnul Nicolaie si la fel de corect e ca vineri voi sti ce fac in continuare. Fata de dansul am un respect deosebit si daca ne despartim mi-as dori sa fie ceva amiabil. RAPID ar fi o provocare pentru mine", a declarat Buga.

Portarul Cornel Cernea care se afla sub contract cu echipa Petrolul Ploiesti are cele mai mare sanse de a ajunge la RAPID. Giulesteni ar dori un raspuns ferm pana la sfarsitul acestei saptamani.

Atacantul Bogdan Mara revine in Divizia A pentru a reintra in atentia lui Iordanescu. "Ma voi intalni cu presedintele giulestenilor, dar am discutat de mai multe ori la telefon cu Dinu Gheorghe si cu Razvan. In mare stim cum sta problema, acum ne vedem pentru detalii. Evoluez atacant stanga, dreapta sau in centrul atacului. Am o relatie deosebita cu Razvan si sunt convins ca m-as adapta sistemului sau. Acesta este atuul meu. Cred ca intr-o saptamana se va rezolva transferul la RAPID", a declarat Mara.

Atacantul Robert Nita va purta astazi negocieri cu conducerea Rapidului pentru prelungirea contractului.
Dupa revenirea de la Eforie Nord s-a alaturat lotului jucatorii: Robert Nita, Djuric, Nicolae Constantin si Rauta. "Nita, spre exemplu, daca semneaza un nou contract cu RAPID, ar putea merge la munte. Pentru ceilati c?utam solutii", a explicat presedintele Dinu Gheorghe.

Golul portughezului Maniche, reusit in partida cu Olanda, i-a inspirat pe rapidisti. La antrenamentul de ieri dimineata Sabin Ilie a cautat sa suteze din lateral catre vinclul coltului opus. De cate ori mingea a intrat in plasa, atacantul rapidist s-a bucurat ca un copil: "Ia uitati-va la Maniche din Giulesti, cata clasa!".

Antrenorul echipei RAPID, Razvan Lucescu a glumit ieri cu atacantul Daniel Niculae, turnandu-i apa pe fata. E bun gestul, dar trebuia mai mult lichid, ca la ce nas mare are, pare un rechin!", s-au amuzat Perja, Nita si Grigore. "Bai, tu vezi ca ai consumat toata iarba de pe aici! O sa te cheme la Parchet la declaratii", i-a replicat Daniel lui Grigore. "Da, dar pentru acolo ii trebuie si o partenera, ca asa e la moda", spune Nita.


sursa : www.ForzaRapid.ro
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2004, 01:22 PM   #23
dj-cata
Member
 
Join Date: Aug 2003
dj-cata is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to dj-cata
Default

hehe..se pare ca dinamo ramane fara nici un jucator...a. cristea a ajuns la steaua....iar mara si adrian cristea pot ajunge la rapid. ar fi frumo sa vina toti ashtia la rapid si la anu sa avem un campionat tare de tot cu 4 echipe care sa se lupte la titlu...
__________________
Grupul STELISTILOR care sunt pe PRIMUL LOC IN CLASAMENT saluta celelalte echipe din campionat si suporterii lor
dj-cata is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2004, 04:35 PM   #24
tobo
Member
 
tobo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Arad, Romania
tobo is on a distinguished road
Default

Dinamo, ca de obicei, castiga campionatu cu smecheriile ei, iar apoi vinde totzi jucatorii ca sa ne facem de ras in Cupele Europene. La ce folos??? <_<
__________________
Mereu alaturi...
tobo is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2004, 04:54 PM   #25
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Pai nu prea le trebuie jucatori noi. Echipa joaca impreuna de ceva timp, sunt relati de joc , si asta e cel mai important.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2004, 10:16 PM   #26
tobo
Member
 
tobo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Arad, Romania
tobo is on a distinguished road
Default

Poa` sa aiba ce relatzii vor, dar, dupa parerea mea, nu o sa faca fatza in Cupele Europene. Acolo, nu exista Corpodean, care sa fluiere pentru ei!!!
__________________
Mereu alaturi...
tobo is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2004, 10:33 PM   #27
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Au castigat meciuri cu echipe puternice din Elvetia, asta spune ceva. Oricum discutia asta e inutila si este off topic.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2004, 04:30 AM   #28
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

lol
fivar offtopicurile :P

spre deosebire de steaua, Rapid nu va avea un program infernat...
good !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2004, 07:27 PM   #29
Ady
Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucharest
Ady is on a distinguished road
Default

Grigore a fost depistat pozitiv

cititi aici:
Preşedintele Comisiei Naţionale Antidoping, Ioan Drăgan, a declarat agenţiei MEDIAFAX că rezultatul analizei testului B ?n cazul jucătorului rapidist Nicolae Grigore, depistat dopat cu norandrosteron la un control efectuat pe 1 mai, este tot pozitiv.

"Astăzi s-a ?ncheiat contraexpertiza efectuată ?n cazul jucătorului Nicolae Grigore, iar rezultatul ?l confimă pe cel al primului test. Testul este pozitiv, la norandrosteron. Rezultatele testului au fost ?nm?nate at?t delegatului clubului Rapid, c?t şi reprezentantului Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF)", a spus Drăgan.

Ioan Drăgan a precizat că după ce Grigore a prezentat la LPF medicamentele pe care susţine că i le-a administrat medicul Rapidului, Marian Dumitru, acestea vor fi trimise, luni, unui laborator de specialitate din Koln, pentru a se stabili dacă au fost contaminate. "Va mai dura aproximativ o săptăm?nă, după care LPF va avea ?n faţă toate probele pentru a da un verdict ?n acest caz", a comentat preşedintele Comisiei Naţionale Antidoping.

Nicolae Grigore a fost depistat pozitiv cu norandrosteron la un control antidoping efectuat după meciul Dinamo-FC Braşov, din data de 1 mai. Comisia de Disciplină a LPF a analizat acest caz, dar a am?nat luarea unei decizii p?nă la stabilirea rezultatului probei B şi cel al analizei medicamentelor prescrise jucătorului de medicul rapidist.

__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Ady is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2004, 09:23 PM   #30
tobo
Member
 
tobo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Arad, Romania
tobo is on a distinguished road
Default

N-are decat sa-l suspendeze 1 an. Daca i-a trebuit sa se dopeze... <_<
__________________
Mereu alaturi...
tobo is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
giulesti, rapid

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:44 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL