INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-2008, 05:07 PM   #521
Varaloi
Guest
 
Default

Quote:
Originally Posted by C.RoNaLdO7 View Post
Pai daca voi presupuneti acum ca va cere Pixel Shader 3 si 3GB RAM (MINIM) , atunci cand o sa fie next-gen ce o sa mai ceara? Nici Crysis care arata de sute de ori mai bine ca FIFA nu cere asa ceva.(nici macar la maxim nu cere)
In primul rand, Crysis (si Warhead, daca vreti) nu se poate compara cu FIFA, adica sunt doua jocuri TOTAL diferite! Si-n al doilea rand, nu cere mai mult ca FIFA 09 :P

LE: BughyRy, am fost primul :P Si pixel shader 3 la cerintele recomandate, la minime o sa fie 2...

Last edited by Varaloi; 12-08-2008 at 05:09 PM.
  Reply With Quote
Old 12-08-2008, 05:07 PM   #522
BughyRy
Member
 
BughyRy's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Baia Mare, România
BughyRy will become famous soon enoughBughyRy will become famous soon enough
Default

daca ai ajuns sa compari Crysis cu FIFA e grav, nu cred ca va cere pixel shared 3, iar despre rami nici vorba de 3 GB... poate pentru VISTA
__________________
Thierry Henry for life !! Alez Henry !


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
BughyRy is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 05:17 PM   #523
Rapid(FZR)
Member
 
Rapid(FZR)'s Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Rapid(FZR) is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by John Cena 27 View Post
rapid...nu prea am inteles la ce te referi??oricum aratane si noua un link ceva
nu mai stiu pe unde am citit dar pe scurt pot sa spun ca daca iti merge fifa 08 iti merge si fifa 09
Rapid(FZR) is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 05:21 PM   #524
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by BughyRy View Post
daca ai ajuns sa compari Crysis cu FIFA e grav, nu cred ca va cere pixel shared 3, iar despre rami nici vorba de 3 GB... poate pentru VISTA
Asta vreau si eu sa va fac sa intelegeti , a zis cineva mai sus ca va cere MINIM 3 GB RAM (nici la recomandat nu cred ca va cere atat) si eu ma refeream la Crysis strict din punct de vedere al graficii , adica cum se vad oamenii (ca doar in FIFA nu e jungla) , care la FIFA nu cred ca se vor vedea asa bine. A si inca o chestie , de ce e grav daca compar FIFA cu Crysis? Cu ce joc cu o grafica buna vroiai tu sa compar FIFA? (eu m-am gandit doar la Crysis , poate mai sunt si altele , dar na)

Last edited by C.RoNaLdO7; 12-08-2008 at 06:03 PM.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 05:24 PM   #525
John Cena 27
Member
 
John Cena 27's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Bucuresti
John Cena 27 is on a distinguished road
Default

sa dea domnu sa nu ceara 3 gb de ram..oricum eu am 2 si daca ar cere la recomandat 2 ar fi perfect ..cel putin pt mine....oricum daca ar cere 3 mai mias cumpara ..dar nu asta e problema...am ajuns la concluzia ca (virgula) C.Ronaldo 07 are dreptate totusi...ar trebui sa aiba o grafica de-ti cad ochii
__________________
If you want some........Come Get Some!!!

.::Chain Gang::.
John Cena 27 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 05:33 PM   #526
alex_007
Member
 
Join Date: Aug 2007
alex_007 is an unknown quantity at this point
Default

nu va mai alarmati atat,o sa mearga toti cei care au rulat fara probleme 08(cu mici exceptii sistemele mai slabe)!
alex_007 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 06:47 PM   #527
John Cena 27
Member
 
John Cena 27's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Bucuresti
John Cena 27 is on a distinguished road
Default

eu nu mam alarmat......oricum ma astept ca fifa o9 sa mearga acceptabil si pe pc-urile mai slabe spre medii...nu cred ca cei de la EA ar vrea sa piarda din vanzari doar pentru ca oamenii nu cumpara jocul din cauza cerintelor..totusi..iau bani seriosi din asta
__________________
If you want some........Come Get Some!!!

.::Chain Gang::.
John Cena 27 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 06:58 PM   #528
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

eu am un
procesort AMD sempron de 3000+ care lucra la 1.8 GHZ
1.5 gb rami (care sunt din pacate la o frecventa foarte slaba 400(: )
placa video ATI radeon 9250 de 256 mb care doar 1.5 pixel shader

Nu am un sistem bun dar cred eu , ca cea mai mare problema la mine ar fi placa video mai ales pixel shader
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 07:50 PM   #529
alex-alexandru
Member
 
alex-alexandru's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
alex-alexandru can only hope to improve
Send a message via Yahoo to alex-alexandru
Default

Quote:
Originally Posted by C.RoNaLdO7 View Post
Pai daca voi presupuneti acum ca va cere Pixel Shader 3 si 3GB RAM (MINIM) , atunci cand o sa fie next-gen ce o sa mai ceara? Nici Crysis care arata de sute de ori mai bine ca FIFA nu cere asa ceva.(nici macar la maxim nu cere)
man ... am vazut pe un site ... nu-mi amintesc sincer acum cum se numea si zicea ca pixel shader 3 si 3Gb Ram dar asta nu inseamna ca e mininim .... doamne
-> si pentru cei care nu cred sau ceva de genu am sa revin cu site cat pot de repede . promit si inca astept print screen-ul ( toyo )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
My Time Is Now
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alex-alexandru is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2008, 07:52 PM   #530
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

In primul rand ca nu poti sa te iei chiar dupa orice site. Si in al doilea , yo_paul4u10 intrebase daca stie cineva cerintele minime si tu ai venit cu raspunsul.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:09 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL