INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-2010, 08:55 PM   #31
razvann
Member
 
razvann's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Targoviste
razvann is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Nesta View Post
http://www.ea.com/uk/football/news/fifa-11-patch-101-2 Multumiti?



Cred ca va merge dupa. Dar sa instalezi patchul de la EA cand ai Update-ul de la Romania instalat nu cred.

Cei care nu aveti Fifa 11 Orginal nu aveti nici macar o sansa sa instalati update-ul.
Eu inteleg ca nu se incurajeaza pirateria aici pe forum dar totusi nu mai mintiti ca nu merge instalat patch-ul decat daca ai versiunea originala. Fiecare face ce vrea pana la urma, daca da sau nu banii pe joc si isi asuma riscurile de rulare a jocului avand alta varianta decat cea originala. Eu unul imi permit sa-mi cumpar jocul original dar din pacate PC-ul nu ma ajuta, am imbunatatit placa video cumparand una noua, am adaugat 1GB de RAM insa tot procesorul este de vina, componenta care nu merita sa o schimb pentru ca apoi m-ar duce prea mult. Asa ca nu se merita sa cumpar jocul original avand in vedere ca merge mai sacadat. Daca as stii ca avand versiunea originala o sa-mi mearga jocul fluent l-as cumpara imediat dar asa de ce l-as cumpara.
Am instalat patch-ul, nu e nicio imbunatatire in ceea ce priveste sacadarea, eu am placa ATI Radeon HD4670 si am bifat si chestia aia acolo cu Ati micro stuttering. Acolo scrie ca s-a bagat al treilea kit pentru Zenit, este portocaliu. Spuneau acolo ca au imbunatatit ceva in legatura cu vremea, au imbunatatit-o asa de bine incat am jucat Juve-Milan pe ninsoare pe 03.10.2010 si urmatorul meci cu Udinese tot pe ninsoare. Jenant. Cred ca dezinstalez patch-ul asta.

Last edited by razvann; 28-10-2010 at 09:04 PM.
razvann is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 08:59 PM   #32
Nesta
La tăți ni-i greu
 
Nesta's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Drobeta-Turnu-Severin
Nesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant futureNesta has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by razvann View Post
Eu inteleg ca nu se incurajeaza pirateria aici pe forum dar totusi nu mai mintiti ca nu merge instalat patch-ul decat daca ai versiunea originala. Fiecare face ce vrea pana la urma, daca da sau nu banii pe joc si isi asuma riscurile de rulare a jocului avand alta varianta decat cea originala. Eu unul imi permit sa-mi cumpar jocul original dar din pacate PC-ul nu ma ajuta, am imbunatatit placa video cumparand una noua, am adaugat 1GB de RAM insa tot procesorul este de vina, componenta care nu merita sa o schimb pentru ca apoi m-ar duce prea mult. Asa ca nu se merita sa cumpar jocul original avand in vedere ca merge mai sacadat. Daca as stii ca avand versiunea originala o sa-mi mearga jocul fluent l-as cumpara imediat dar asa de ce l-as cumpara.
Crack-ul schimba structura fisierului .exe si nu poate fi detectata versiunea de catre update sau in caz ca se instaleaza patch-ul acesta modifica fisierul fifa.exe si nu mai poate fi rulat pe jocul piratat pentru ca cere DVD-ul jocului. Acum ai inteles?
Nesta is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 09:08 PM   #33
razvann
Member
 
razvann's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Targoviste
razvann is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Nesta View Post
Crack-ul schimba structura fisierului .exe si nu poate fi detectata versiunea de catre update sau in caz ca se instaleaza patch-ul acesta modifica fisierul fifa.exe si nu mai poate fi rulat pe jocul piratat pentru ca cere DVD-ul jocului. Acum ai inteles?
Cred ca tu nu intelegi ce spun eu.

Last edited by mns; 29-10-2010 at 01:07 AM. Reason: Discutii despre materiale ilegale
razvann is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 09:31 PM   #34
sergiu93
Member
 
Join Date: Oct 2009
sergiu93 is on a distinguished road
Default

da in cele din urma mi-a mers sa-l instelz,numai sacadeaza asa nasol la reluari insa in timpul meciului sunt unele momente in care mi se misca foarte prost si indeplinesc cerintele insa na asta e,au facut keyboard configuration parca asta era mai important de facut,in loc sa putem bucura de joc fara nici o sacadare...asa-s astia de la ea!



Nesta tin sa te contrazic,i-am zis unui prieten ce are versiunea piratata a incercat patch-ul si ia mers...
sergiu93 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 09:41 PM   #35
cristy ingerul
Member
 
cristy ingerul's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
cristy ingerul is on a distinguished road
Default

razvann//
sfatul meu este sa nu te grabesti sa cumperi originalul pentru ca eu mi l-am cumparat acuma o luna crezand ca poate cu jocul original scap de sacadari dar m-am inselat din pacate...imi sacadeaza si cu jocul original acuma 2 saptamani aveam instalat service pack 3 imi mergea bine jocul in timpul meciului doar la reluari si la animati imi scadeau fps-urile, care aveti windows 7 home premium profesional sau ultimate este acelasi lucru va sacada jocul indiferent ca aveti ultimele drivere instalate deci sfatul meu este sa luati o varianta mai noua de service pack 3 si vedeti daca rezultatul este in favoarea voastra... deci repet mi-e mi-a mers bine jocul dar am renuntat la xp pentru ca nu se compara cu windows 7 care iti faci treaba mai usoara si mai rapida!
cristy ingerul is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 10:49 PM   #36
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by Nesta View Post
Crack-ul schimba structura fisierului .exe si nu poate fi detectata versiunea de catre update sau in caz ca se instaleaza patch-ul acesta modifica fisierul fifa.exe si nu mai poate fi rulat pe jocul piratat pentru ca cere DVD-ul jocului. Acum ai inteles?
Eu zic să nu mai vorbești tāmpenii.

Patch-ul merge instalat lejer fără absolut nici o problemă și pe jocul piratat.


Oameni buni, patch-ul ăsta rezolvă BUG-urile, nu poți cere optimizare īn 20 mb.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 11:41 PM   #37
cristy ingerul
Member
 
cristy ingerul's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
cristy ingerul is on a distinguished road
Default

bine zis scatterbrain da intr-adevar rezolva anumite buguri si asta le-am observat si eu dupa cateva meciuri insa faza cu optimizare luati-va gandul ca indiferent ca vor mai iesi update-uri pe viitor pentru joc tot nu vom scapa de problema asta cu sacadatul asa e portat jocul si... finish!
cristy ingerul is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 11:49 PM   #38
cubdegheata
Banned
 
cubdegheata's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
cubdegheata is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to cubdegheata
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
Eu zic să nu mai vorbești tāmpenii.

Patch-ul merge instalat lejer fără absolut nici o problemă și pe jocul piratat.


Oameni buni, patch-ul ăsta rezolvă BUG-urile, nu poți cere optimizare īn 20 mb.
vezi ca te contrazici singur

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:45 PM ----------

Quote:
Originally Posted by cristy ingerul View Post
bine zis scatterbrain da intr-adevar rezolva anumite buguri si asta le-am observat si eu dupa cateva meciuri insa faza cu optimizare luati-va gandul ca indiferent ca vor mai iesi update-uri pe viitor pentru joc tot nu vom scapa de problema asta cu sacadatul asa e portat jocul si... finish!
eu am windows 7 ultimate pe pc si win vista basic pe laptop..nu mi a sacadat absolut nici macar o data.deci nu e vina decat a ta ca administrator al pc ului tau sau a os ului luat dp torente
cubdegheata is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2010, 01:10 AM   #39
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
Oameni buni, patch-ul ăsta rezolvă BUG-urile, nu poți cere optimizare īn 20 mb.
De unde stii tu ca nu-i optimizat codul? Ce treaba are marimea unui patch cu optimizarea. Putea sa aiba si 500Kb si sa fie mai eficient decat unul de 1Gb.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2010, 11:13 AM   #40
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Pentru că la un engine cum e FIFA, cu atātea scripturi și funcții folosite pentru aproape orice lucru, e imposibil să optimizezi CEVA īn acel engine īn doar 20 de mb.

Depinde foarte mult de engine, mai ales dacă e portat de pe console, īn general engine-urile au cāteva scripturi imense care trebuie modificate aproape radical dacă vrei performanțe īn plus.

Aici dau ca exemplu Star Wars The Force Unleashed 1. Cred că e cel mai aiurea joc portat vreodată de pe console. E atāt de prost optimizat, īncăt la primul patch apărut, a trebuit 18 GB īn folderul TEMP doar pentru dezarhivare și vreo 4 gb īn plus adăugați jocului.

Mărimea patch-ului era de 400 mb.


@cubdegheata, unde m-am contrazis singur ?
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:43 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL