INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 03-08-2011, 01:17 PM   #1
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default Sfaturi

Cum nu am vazut un astfel de topic m-am gandit sal creez eu.
Asadar daca aveti niste sfaturi pentru orice manager care isi incepe o cariera noua puteti sa le scrieti aici.
Incep eu:
De exemplu, eu, cand incep un joc nou ma un in Staff si vad daca am un marketing manager, care in opinia mea e printre cei mai utili,asta daca nu aveti rabdare sa va organizati singuri vanzarile de tot felu (merchandise).
In concluzie Marketing manager este bun pentru ca va poate aduce un profit de cateva sute de mii daca sunteti la o echipe medie (in functie de echipa bineinteles) si cum mereu vati intlnit cu sitatia ca mereu banii SCAD!!! , asta poate fi o solutie , tot ce trebuie sa faceti este sai dati mana libera .

Sper ca a fost un pont bun.
Va astept si pe voi cu altele.
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 07:35 PM   #2
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Eu la merchendise ma duc de vreo 5 ori pe sezon, cumpar la toate categoriile vreo 3000 de chestii dinalea si la sfarsit am un profit de cateva milioane .
Sfatul meu este(daca aveti nevoie de ceva banuti(marunti) rapid), sa vindeti numele la standuri(doar la standuri nu si la tot stadionul). Faceti intre 200k-300k(depinde de marimea peluzelor si tribunelor).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 08:30 PM   #3
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

Quote:
Originally Posted by wwerko View Post
Eu la merchendise ma duc de vreo 5 ori pe sezon, cumpar la toate categoriile vreo 3000 de chestii dinalea si la sfarsit am un profit de cateva milioane .
Sfatul meu este(daca aveti nevoie de ceva banuti(marunti) rapid), sa vindeti numele la standuri(doar la standuri nu si la tot stadionul). Faceti intre 200k-300k(depinde de marimea peluzelor si tribunelor).

da si aceasta este o metoda pe care o practic si eu , vand toate chestiile alea gen "Main grandstand name" ..si iei cateva sute pe sezon
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 11:05 PM   #4
J@mrock
Member
 
J@mrock's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Lugoj
J@mrock will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to J@mrock
Default

Primul lucru pe care il fac cand incep o cariera,cumpar 2 jucatori putin peste media echipei si cu o experienta buna la un pret acceptabil,bag jucatori pe care am de gand sa ii vand in perioada de transferuri sa joace cel putin 30 de minute in 2 meciuri si sa stiti ca urca bine si puteti lua niste bani frumosi pe jucatori de care nu o sa aveti nevoie in viitor,mai e si faza care ati spuso voi cu vanzarea numelor din care ies bani frumosi dar vas sfatui sa asteptati cel putin 2 ani sa luati un campionat o cupa ceva si va creste considerabil suma incasata de club,incercati sa va pastrati energia jucatorilor buni in cazul in care participati in cupele europene o calificare in fazele eliminatorii aduce bani foarte buni.....o alta chestie care va ajuta sa economisiti bani foarte multi e aceea de a prelungi contractele jucatorilor valorosi pe termen lung si bani cat mai putini deoarece in cazul castigarii unui campionat,cupe,participari in cupele europene pretentiile vor creste de cele mai multe ori la sume foarte mari pentru campionatele mai modeste!!incercati la inceput sa luati cum am mai zis jucatori cu experienta de la 23 pana la 27(atacanti sau mijlocasi ofensivi) de ani pe care puteti sa ii luati la preturi minore iar pana la finalul campionatului suma pe care o puteti incasa pe ei va fi de 2-3 ori mai mare.....sunt foarte multe mici smecherii sa le zic asa pe care le puteti face in joc pentru a castiga bani pentru club iar acestea cu jucatori sunt cele mai convenabile;cateva exemple-Alexandru Vagner cumparat de la Targu Mures 350.000 euro-Final de sezon 850.000 euro,oferta refuzata de la Dinamo de 1.000.000,Curelea-Sportul Studentesc 1.100.000-Final Sezon 2.800.000,Cojocnean-U Cluj 500.000-Final sezon 2.300.000 si multe alte exemple totul e sa aveti rabdare si cel mai important FARA CHEATURI...succes
J@mrock is offline   Reply With Quote
Old 04-08-2011, 07:02 AM   #5
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

Quote:
Originally Posted by J@mrock View Post
si cel mai important FARA CHEATURI...succes
normal ca fara altfel nar mai avea rostu topicul
ori jucam ori nu mai jucam
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2011, 03:28 PM   #6
skrtel
Member
 
Join Date: Feb 2011
skrtel is on a distinguished road
Default

Buna, am cam 60milioane de euro la Steaua si nu stiu ce sa fac cu ei
Am facut un centru de juniori in Suedia la Stockholm unde mai are si Newcastle United dar nu am nici un jucator si e aproape un an de cand l-am facut, sa fie faptul ca toti se duc la Newcastle si la mine nimeni?
skrtel is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2011, 12:05 PM   #7
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

Quote:
Originally Posted by skrtel View Post
Buna, am cam 60milioane de euro la Steaua si nu stiu ce sa fac cu ei
Am facut un centru de juniori in Suedia la Stockholm unde mai are si Newcastle United dar nu am nici un jucator si e aproape un an de cand l-am facut, sa fie faptul ca toti se duc la Newcastle si la mine nimeni?
pai trebuie sa ai un antrenor bun , sati descopere jucatori cu multe stele si TU sa le faci oferte sa vina la echipa ta , daca ii lasi acolo nu vor veni ei neinvitati.
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2011, 01:14 PM   #8
skrtel
Member
 
Join Date: Feb 2011
skrtel is on a distinguished road
Default

Chestia e ca e gol nu e nimeni la academie, antrenor am bun.
skrtel is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2011, 02:47 PM   #9
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Il ai de 5 stele?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2011, 07:13 PM   #10
skrtel
Member
 
Join Date: Feb 2011
skrtel is on a distinguished road
Default

Daa.
skrtel is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:20 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL