INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-2010, 02:15 PM   #531
Sylver Cheetah 53
Banned
 
Join Date: May 2009
Location: Milky Way
Sylver Cheetah 53 is on a distinguished road
Send a message via ICQ to Sylver Cheetah 53 Send a message via AIM to Sylver Cheetah 53 Send a message via MSN to Sylver Cheetah 53 Send a message via Yahoo to Sylver Cheetah 53 Send a message via Skype™ to Sylver Cheetah 53
Smile

Quote:
Originally Posted by mns View Post
Pai si asa tot un fel de direct IP e, doar ca nu bagi tu IP-ul, ci totul se rezolva prin serverele EA, dar conexiunea tot directa e.
N-am jucat niciodată, că n-am jocul original. Dar teoretic, ar trebui să fie ca şi cum ambii jucători ar da connect (host-ul fiind EA). Deci nicio asemănare cu Direct-IP.
Quote:
Originally Posted by mns View Post
Oricum, sa nu isi faca unii iluzii ca vor putea folosi EA Football World (Gameface, reluari online, clasamente online etc) daca nu au jocul original.
Nu ştiu dacă interesează pe mulţi trăsnăile alea. Eu, tot ce vreau, e să joc īn campionate de FIFA pe Direct-IP, cum joc din 2005. Reluările mi le īnregistrez singur cu FRAPS şi le pun pe YouTube. N-am nevoie de EA pentru asta.
Quote:
Originally Posted by mns View Post
Quote:
Originally Posted by Sylver Cheetah 53 View Post
Noi, romānii, de-aia suntem unde suntem. Nu venim decīt cu idei tīmpite, iar cīnd există ceva bun, vrem să stricăm. Vai de capul nostru!
Lasa generalizarile si autocompatimirea asta, ca nu dau bine.
Nu contează cum dă sau cum nu dă, că nu suntem la Miss Univers şi nici īn Second Life. E vorba de realitate, iar realitatea e chiar īn faţă. Scuze dacă refuz să-mi pun ochelari roz ca să văd viaţa-n roz. Prefer să-i las pe alţii să facă asta.
Sylver Cheetah 53 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 02:32 PM   #532
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Așa, și ce e rău īn a băga Direct IP după ce te conectezi la serverul EA cu contul original ca să vadă ca ai jocul cumpărat ?


Nu sunt īmpotriva lui, ar fi ok să īl bage pentru faptul că s-ar putea ca la următoarele release-uri să īnchidă serverele de FIFA 11, dar nu ar fi foarte greu să īți ceară o autentificare cu contul și pentru direct ip. Vrei să joci online ? cumperi jocul.


Oricum, văd că tare mult vă agitați cānd e vorba să plătiți și voi tribut firmei care vă dă șansa de a juca un joc de fotbal (că pānă acum era orice numai fotbal nu) pe PC.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 03:30 PM   #533
BughyRy
Member
 
BughyRy's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Baia Mare, Romānia
BughyRy will become famous soon enoughBughyRy will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by Sylver Cheetah 53 View Post
Mai bine s-ar scoate on-line mode, care şi aşa e varză.
cine ti-a spus?
__________________
Thierry Henry for life !! Alez Henry !


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
BughyRy is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 03:39 PM   #534
Wolfgang
Member
 
Wolfgang's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Wolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to all
Default

Sa se scoata modul online? Asa nu s-ar mai cumpara DELOC!
Abia astept sa apara.
Wolfgang is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 03:41 PM   #535
hGn
Member
 
hGn's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
hGn is on a distinguished road
Default

wolf are dreptate unde ar m-ai fi farmecul....
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
hGn is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2010, 09:51 AM   #536
ddanielstefan
Member
 
Join Date: Sep 2010
ddanielstefan is on a distinguished road
Default

rate am o intrebare pana acum 1 saptamana fifa 11 mi-a mers perfect....acum imi da o eroarea asta"E0001"...mentionez ca am o plaaca nvidia 9600 Gt de 1 Gb...am incercat si cu driverele dar nu merge:wallbash:
ddanielstefan is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2010, 11:15 AM   #537
adyb
Member
 
adyb's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Ramnicu Valcea
adyb is just really niceadyb is just really niceadyb is just really niceadyb is just really nice
Default

Quote:
Originally Posted by ddanielstefan View Post
rate am o intrebare pana acum 1 saptamana fifa 11 mi-a mers perfect....acum imi da o eroarea asta"E0001"...mentionez ca am o plaaca nvidia 9600 Gt de 1 Gb...am incercat si cu driverele dar nu merge:wallbash:
Eu am 9600 GSO de 768 MB.. imi mergea, insa se mai bloca jocul la pauza. (pe windows XP)
Am instalat jocul si pe alt sistem de operare, am facut un update la driverul placii video pe Windows 7 si imi mergea perfect.
Asa ca am zis sa fac update si pe Windows XP, dar mi-a dat o eroare in timpul instalarii driverului si acum nu mai am nici un driver (nici pe cel original - de pe cd) pentru placa video (e unul generic, de la microsoft).
Aceeasi eroare imi da si mie (E0001), cand intru in executabil si ii dau play.
Ideea e ca te poti uita in "Run-->(scri) dxdiag (enter)-->(tab-ul) Video" sa vezi ce data are driverul tau, care e ultima actualizare mai exact. Daca iti apare o data aiurea inseamna ca nu ai driver.
Incearca sa instalezi de pe cd-ul original drvier-ul si verifica din nou in dxdiag, urmand aceiasi pasi. Daca nici asa nu merge te sfatuiesc sa reinstalezi windows`ul sau sa treci pe windows 7.
Sper ca ti`am fost de folos

Last edited by adyb; 28-09-2010 at 11:18 AM.
adyb is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2010, 11:22 AM   #538
ddanielstefan
Member
 
Join Date: Sep 2010
ddanielstefan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by adyb View Post
Eu am 9600 GSO de 768 MB.. imi mergea, insa se mai bloca jocul la pauza. (pe windows XP)
Am instalat jocul si pe alt sistem de operare, am facut un update la driverul placii video pe Windows 7 si imi mergea perfect.
Asa ca am zis sa fac update si pe Windows XP, dar mi-a dat o eroare in timpul instalarii driverului si acum nu mai am nici un driver (nici pe cel original - de pe cd) pentru placa video (e unul generic, de la microsoft).
Aceeasi eroare imi da si mie (E0001), cand intru in executabil si ii dau play.
Ideea e ca te poti uita in "Run-->(scri) dxdiag (enter)-->(tab-ul) Video" sa vezi ce data are driverul tau, care e ultima actualizare mai exact. Daca iti apare o data aiurea inseamna ca nu ai driver.
Incearca sa instalezi de pe cd-ul original drvier-ul si verifica din nou in dxdiag, urmand aceiasi pasi. Daca nici asa nu merge te sfatuiesc sa reinstalezi windows`ul sau sa treci pe windows 7.
Sper ca ti`am fost de folos
da...si eu sunt pe windows 7 si m-am uitat in dxdiag la video si este pe 10 iulie facuta) eu azi am bagat driverul si :-?? tot nu merge astept varianta full sar putea sa fie un bug del a demo
ddanielstefan is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2010, 05:29 PM   #539
stephan3l
Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Bucharest
stephan3l has a little shameless behaviour in the past
Send a message via Yahoo to stephan3l
Default

salut , merge tot asa greu ca demo sau l-au optimizat???
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephan3l is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa 11, next-gen

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:08 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL