INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-2011, 12:48 PM   #1
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default Intrebari si raspunsuri FIFAM 12

Astazi au fost prezentate primele poze cu noul FIFA Manager 12, pe care le puteti vedea accesand link-ul de mai jos.

http://www.fifa-manager.com/home/new...available.html

Totodata, discutiile despre noul joc vor putea continua in acest topic!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2011, 01:06 PM   #2
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Hmm, pai imi place ce au facut cu Club Facilities. Nu stiu cat de util este dar macar arata diferit. Actualul Club Facilities este de vreo 5 ani acelasi ).
Chestia cu sponsorii este si ia una misto, mai realist nu cu maxim 4 sponsori cat puteai sa ai atunci.
Training options ce sa zic...au adus ce au scos acum 5 ani . Este aproape la fel ca TCM doar putin mai "modern".
Si pre-match speeches pare bun, poti sa ii motivezi.
All in all cred ca toate optiunile astea sunt degeaba si ca rezultatele tot la "random" o sa fie. Jocul este inclinat sa il faca pe player sa castige, cateodata sa piarda. Bine nu exact la "random", probabil ca rezultatul se face dupa unele valori(team level si cam atat )). Football Manager, ala e un joc bine pus la punct fara buguri si altele.
Dar, tot FIFAM imi place mai mult )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2011, 02:16 PM   #3
mrs.
Member
 
mrs.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Campulung
mrs. is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mrs.
Default

Quote:
Originally Posted by wwerko View Post
Hmm, pai imi place ce au facut cu Club Facilities. Nu stiu cat de util este dar macar arata diferit. Actualul Club Facilities este de vreo 5 ani acelasi ).
Chestia cu sponsorii este si ia una misto, mai realist nu cu maxim 4 sponsori cat puteai sa ai atunci.
Training options ce sa zic...au adus ce au scos acum 5 ani . Este aproape la fel ca TCM doar putin mai "modern".
Si pre-match speeches pare bun, poti sa ii motivezi.
All in all cred ca toate optiunile astea sunt degeaba si ca rezultatele tot la "random" o sa fie. Jocul este inclinat sa il faca pe player sa castige, cateodata sa piarda. Bine nu exact la "random", probabil ca rezultatul se face dupa unele valori(team level si cam atat )). Football Manager, ala e un joc bine pus la punct fara buguri si altele.
Dar, tot FIFAM imi place mai mult )
tin sa te contrazic in legatura cu rezultatele "random".adica cel putin la fifam08 ,la 3d , cel mai mult conteaza cum abordezi meciul , ce tactica folosesti ,doar uneori au jucatorii de valoare sclipiri prin care pot rezolva un meci.daca vorbim despre instant rezult sau text mode se in considerare doar levelul overall.
mrs. is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2011, 03:21 PM   #4
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by wwerko View Post
Hmm, pai imi place ce au facut cu Club Facilities. Nu stiu cat de util este dar macar arata diferit. Actualul Club Facilities este de vreo 5 ani acelasi )
nu stiu cat de mult rezultatul final o sa fie ca in poza, pentru ca, din cate vad eu, sectiunea este inca in stadiul de proiectare. ar fi misto sa arate asa, poate am putea modifica si exteriorul stadionului, am putea face mai multe baze de antrenament, etc...
imi place cum arata, dar la fel mi-au placut si ultimele 3 editii, iar rezultatul a fost... mult sub asteptari. pana nu vad o schimbare in motorul grafic, degeaba incearca sa ne ia ochii cu imagini "eye-candy" (ce-mi mai place expresia asta )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2011, 04:39 PM   #5
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

@mrs. Da scuze, am uitat sa zic ca 3Dul nu isi are rostul ca este praf oricum ). Decat daca esti un maniac care iti place sa vezi goluri cu capul din centrare pe banda rulanta )
@mikkel Cred ca asa va ramane sau ceva apropiat. Si intradevar ar fi misto sa editezi exteriorul, ceva foarte cool :P. Si daca ai putea sa iti faci un bussiness privat. Nu doar sa cumperi un shopping center si sa iti vina 3 mii pe luna sa 30 ma rog...ceva mai detaliat ar fi marfa. La ultimele 3 editii eu chiar nu am fost asa de multumit de previewuri dinastea.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by wwerko; 17-06-2011 at 04:42 PM.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 12:40 PM   #6
andreib2000
Member
 
Join Date: Jan 2009
andreib2000 is an unknown quantity at this point
Default

acelasi joc, cu cateva chestii oricum nefolositoare in plus. oare cati ani mai trebuie sa asteptam pana apare un manager nou?

// sincer nici n-am nevoie de un manager nou, ci de unul care sa implementeze elementele reusite din anii precedenti si sa aibe cat mai putine bug-uri!

Last edited by Astristul; 19-06-2011 at 11:42 PM.
andreib2000 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2011, 11:41 PM   #7
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by wwerko View Post
Training options ce sa zic...au adus ce au scos acum 5 ani . Este aproape la fel ca TCM doar putin mai "modern".
Chestia asta mi-o doream .... de cand a aparut FIFAM 06, sau mai bine spus odata cu disparitia ei.

In alta ordine de idei, Gerald a postat pe blogul oficial al jocului si stirea aferenta noilor poze din FIFAM 12. Puteti citi stirea aici:
http://www.fifa-manager.com/home/blo...june-blog.html
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2011, 07:49 AM   #8
Marius Sibiu
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sibiu
Marius Sibiu is on a distinguished road
Default

Poate mai schimba si ei gameplay-ul,care este tragic (goluri cu capul non-stop),iar imaginea jucatorilor sa o faca mai mare,caci ai senzatia ca trebuie sa te uiti cu lupa,cand joci un meci.
Sunt multe de spus,dar sincer ,ma astept la un FM11 cu inbunatatiri,nu ale jocului in sine,ci a unnor elemente,fara mare importanta.O zi faina.
Marius Sibiu is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2011, 09:41 PM   #9
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

In caz ca n-ati observat deja in topicul "Feedback Liga 1", BF cauta researcheri pentru mai multe tari, inclusiv pentru Romania. Daca sunteti dornici de a va ocupa de baza de date oficiala a Ligii 1, trimiteti aplicatia voastra (in limba engleza) la adresa de e-mail: database@brightfuture.de

Mai multe detalii puteti citi aici:
http://www.fifa-manager.com/home/new...wants-you.html
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2011, 10:13 PM   #10
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Am trimis si inainte si nu am fost ales
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:42 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL