INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-2009, 08:24 PM   #1
alecs
Member
 
alecs's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Timisoara
alecs is an unknown quantity at this point
Default Cariera - Alecs

Acesta va fi un story depsre parcursul echipei mele nou formate .
Deci , am fondat un nou club in germania liga 9(Kreisliga A) : Bayern Frankenthal-Pfalz .Nu am facut niciun transfer , aveam jucatori intre 20-30 level ci doar un fundas cu level 37 . M-am facut si eu player -coach . Bani , vreo 1,1M . Faza super este ca nu platesc salarii deoarece practic nu am contract cu niciun jucator . Banii se pierd greu dar se fac si mai greu.
Oricum am tinut bine de ei, ca staf am un AssM , un YC si GkC , iar facilitatie level 1 . La meciuri media spectatorilor : 340(top in liga este cam 500) . Cu merchandise merg bine, fac profit cam 400 euro pe luna(macar nu ies in pierdere).Noroc cu postul de selectioner al Lituaniei unde am 8000 euro salar pe saptamana si cu contracte personale de sponsor asa ca in fiecare luna imi donez banii , asa ca la club am 1,2M dupa ce am facut si cantonamente care m-au cam costat 70k .La NT dupa 4 mecirui am 9 pcte. Am batut Albania 2-0 ,Slovacia 2-1 si Spania 2-1. Din pacate am pierdut cu Rusia 1-0. Acum e intersezon, sunt pe locul 1 la egalitate de puncte(32p) cu SC Bobenheim-Roxheim .
Acum am luat si 5 jucatori pe gratis de la echipe din liga: in special de la contracandidata jucatori de peste 30 level .
Asa au venit de la
SC Bobenheim-Roxheim :
Florian Kajtezovic 19 ani atacant 30 level
Christoph Unger 21 ani mijlocas 35 level
Jurgen Lamprecht 34 ani mijlocas la inchidere 35 level
RW Ludwigshafen(loc 7):
Mario Hermann 25 ani , fundas dreapta 35 level
SC Lambsheim:
Eugen Reib 29 ani, fundas central level 33.
Acum am cel mai tare (dpdv level) din liga.
De mentionat cca la inceputul sezonului aveam un lot de top 5 dupa level.
Cu noile achzitii sper sa promovez fara probleme.
Va tin la curent ,si astept sfaturi si cam ce ati vrea voi sa mai aflati , detalii, statistici, orice cereti/intrebati.
__________________
AMD Athlon II X4 640 Quad Core, 3000MHz ||Asus M4A77T || Gainward GTX460 768MB GDDR5 || 4GB 1600MHz DDR3

"If the brain were simple enough for us to understand it, we would be too simple to be able to do so."

(Ken Hill)

Last edited by alecs; 14-04-2009 at 08:51 PM.
alecs is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2009, 08:53 PM   #2
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Foarte interesant. Asteptam mai multe informatii, si, de ce nu, niste poze din joc cu cariera ta!
Referitor la salarii, nu o sa le platesti deocamdata pentru ca nivelul la care esti tu este amator si acolo si antrenamentele sunt reduse, iar salariile nu exista decat daca vrei sa cumperi pe cineva (aici stiu ca asa era la 08, la 09 n-am verificat). Cand o sa ajungi in Oberliga o sa ai salarii la jucatorii nou-veniti, jucatorii care ii iei de la tineret sau prelungirea contractelor celor cu 0 pe saptamana.

PS: Pentru cei care mai sunt interesati sa-si scrie jurnalul carierei lor aici, ii sfatuiesc sa puna denumirea topicului "Cariera - User", cum am schimbat eu numele la acest topic!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2009, 09:00 PM   #3
alecs
Member
 
alecs's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Timisoara
alecs is an unknown quantity at this point
Default

ok, vor fi si poze . si mai multe informatii meci de meci .
Dar am o rugaminte, daca pot sa fac posturi unul dupa celalalt ca sa inteleaga mai bine(dar doar in acest topic) . Ce zici Astristule ?
Dupa o pauza de o luna jumate s-a reluat campionatul cu etapa 18. Jucam cu RW LUDWIGSHAFEN(loc 3)in deplasare , un derby cum il numea kickers . A fost un meci frumos, scor 3-0 . A marcat sii Unger nou-venit iarna asta. Sg Bobenheim a pierdut cu SG Frankenthal si eu acum sunt pe primul loc la 3 puncte de Bobenheim .
Screenuri :



Am jucat dupa aceia cu NT . Din pacate am pierdut acasa cu Elvetia scor 0-1. Sanse de calificare nu cred ca mai am .

Totusi sunt pe 3 inaintea Spaniei si Rusiei . Din grupa mai face parte Luxemburg .
__________________
AMD Athlon II X4 640 Quad Core, 3000MHz ||Asus M4A77T || Gainward GTX460 768MB GDDR5 || 4GB 1600MHz DDR3

"If the brain were simple enough for us to understand it, we would be too simple to be able to do so."

(Ken Hill)

Last edited by alecs; 14-04-2009 at 09:18 PM.
alecs is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2009, 10:55 AM   #4
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by alecs View Post
Dar am o rugaminte, daca pot sa fac posturi unul dupa celalalt ca sa inteleaga mai bine(dar doar in acest topic) . Ce zici Astristule ?
Da, poti face acest lucru cu o singura precizare. Acele postari sa fie legate DOAR de cariera ta din FIFA Manager 09. Daca vor fi legate de alte subiecte vor fi "taxate"!
Sper ca ne-am inteles!

Bafta si tine-ne la curent in continuare cu cariera ta!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2009, 02:40 PM   #5
alecs
Member
 
alecs's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Timisoara
alecs is an unknown quantity at this point
Default

In retur nu s-au intamplat multe . Am castigat campionatul la vreo 6 pct . Desi ma asteptam ca Bobheim sa fie contracandidata mea , se pare ca foarte bine a jucat SC Lambsheim care a terminat pe locul 2 Punctul culminant al campionatului a fost in etapa 27 cand eram la 3 puncte de Lambsheim si jucam cu ei. Bineinteles ca am batut cu 4-1(1-1 la pauza, de altfel tot campionatul am avut 6 meciuri inc are am castigat desi fusesem condus si 2 meciuri in care am facut egal desi eram condus).
Am facut investitii in infrastructura : 1,1M euro.
Acum am 2 fan cluburi , vreo 25 fani activi si vreo 500 generali . Apropo acum in liga 9 sunt 15 echipe in loc de 16(practic lipsesc eu) , de ce? Si cand voi avea si eu echipa satelit care chiar sa joace?
SEZONUL 09/10:
evitarea retorgradarii. Echipele sunt mult mai bune decat in liga a-9a . Nu prea voi insista pe detalii ale meciului pana prin oberliga . Ma voi limita la rezumatul sezonului si al echipei nationale .
La NT :
Lituania 0-2 Albania
Luxemburg 2-5 Lituania.
Urmatorul rezumat va fi in intersezon in iarna 2009/2010 .
LE:
jucatori noi la prima echipa:
De la juniori :Heinz Schneider (CD 19 ani 26 level , din pacate accidentat 10 saptamani, s-ar putea sa-si rateze cariera din cauza asta)
si de la Bobheim(Kreisliga A(liga 9) a venit GK Daniel Kiebling 19 ani level 31. Se pare ,noul titular sezonul acesta .
__________________
AMD Athlon II X4 640 Quad Core, 3000MHz ||Asus M4A77T || Gainward GTX460 768MB GDDR5 || 4GB 1600MHz DDR3

"If the brain were simple enough for us to understand it, we would be too simple to be able to do so."

(Ken Hill)

Last edited by alecs; 15-04-2009 at 02:53 PM.
alecs is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009, 08:24 PM   #6
daci
Nick vechi: Dacy
 
daci's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
daci has a little shameless behaviour in the past
Default

te-ai lasat
__________________
viziteaza:

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
daci is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2009, 11:04 PM   #7
alecs
Member
 
alecs's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Timisoara
alecs is an unknown quantity at this point
Default

nu... doar ca joc mai putin ,si nu am timp sa si relatez. Oricum am ajuns in liga 7 ,si sunt in sezonul 4 .
__________________
AMD Athlon II X4 640 Quad Core, 3000MHz ||Asus M4A77T || Gainward GTX460 768MB GDDR5 || 4GB 1600MHz DDR3

"If the brain were simple enough for us to understand it, we would be too simple to be able to do so."

(Ken Hill)
alecs is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:29 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL