INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-2009, 01:36 PM   #11
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by timisica_cristian View Post
Fifa 07 n-a aparut pe PS3
Fifa 07 a fost full NG si cum ni s-a spus clar ca nu va fi NG, nu are cum sa fie ca in Fifa 07
Fifa 06(x360) nu a fost full NG, dar a avut o grafica care facea praf orice alt joc de fotbal si de aceia sunt mari sanse sa semene cu Fifa 06, dar am avea nevoie de un PC...
Deci sunt mari sanse sa nu semene cu nimic din ce am fazut pe console, va fi un nou Fifa pe PC, adica un ad-on al lui Fifa 06(pe PC)

PS: Ce-mi place cand va fac praf sperantele
Nu stiam de faza cu PS3, oricum eu am zis : daca s-ar implementa, nu am zis ca e posibil :-s. Daca au zis ca nu va fi full next gen atunci va trebui sa fim multumiti daca va semana cu fifa 06 pe xbox360.
P.S. Chiar daca va fi semi-next gen, sau cum s-o chema, nu ai nevoie de un PC astronomic sa-l joci, un core 2 duo + 2 gb ram + placa video nvidia 9xxx ar fi suficient, chiar si ca si cerinte medii. In mod clar cerintele minime nu vor depasi ce am zis eu mai sus, poate doar pt un joc full next gen, dar care nu va aparea in viitorul apropiat .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2009, 01:39 PM   #12
Varaloi
Guest
 
Default

Quote:
Originally Posted by Razor View Post
Nu stiam de faza cu PS3, oricum eu am zis : daca s-ar implementa, nu am zis ca e posibil :-s. Daca au zis ca nu va fi full next gen atunci va trebui sa fim multumiti daca va semana macar cu fifa 06 pe xbox360.
P.S. Chiar daca va fi semi-next gen, sau cum s-o chema, nu ai nevoie de un PC astronomic sa-l joci, un core 2 duo + 2 gb ram + placa video nvidia 9xxx ar fi suficient, chiar si ca si cerinte medii. In mod clar cerintele minime nu vor depasi ce am zis eu mai sus, poate doar pt un joc full next gen, dar care nu va aparea in viitorul apropiat .
Sincer ma indoiesc ca pe un 8800 GT 512 mb si 1 GB de RAM n-ai putea juca pe minim, chiar si daca ar fi full next-gen. Chiar nu vad cum. Eu am sistemul asta si joc GTA IV pe medium-high fara lag, CoD World at War fara niciun fel de problema, Crysis high DX 9 fara lag, Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena la fel fara lag, Dead Space...Ce-ai zis tu acolo sus e putin cam tras de par. Prea mari cerintele.
  Reply With Quote
Old 22-06-2009, 01:42 PM   #13
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Da, inca le-am umflat putin...in concluzie, nu ai nevoie de PC extraordinar sa joci Fifa 10, chiar daca va fi next gen.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2009, 02:11 PM   #14
toyo
Member
 
toyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Galati
toyo has a little shameless behaviour in the past
Default

asa se zicea si la fifa 09 k nu ai nevoie de cerinte astronomice.. si nu au fost astronomice ci cosmice)
toyo is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2009, 03:14 PM   #15
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

Citisem pe undeva ca cerintele de la FIFA 10 vor semana cu cele de le 09. Cu 2GB RAM si placa video 8600GT cred ca o sa-l jucam cel putin pe medium.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2009, 04:01 PM   #16
paul-alex
Member
 
Join Date: May 2009
paul-alex is an unknown quantity at this point
Unhappy Fifa 2009

razor daca mai putea invata si pe mine niste scheme plz....pe mes....te rog mult !!!!!! id : alex_microbistul !!!!!!! PLZ !!!!!
paul-alex is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009, 11:38 AM   #17
toyo
Member
 
toyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Galati
toyo has a little shameless behaviour in the past
Default

ronaldo daca ti se pare k 2 Gb RAm si placa video 8600 GT sunt cerinte mici in conditiile in care o placa video k a ta costa cam 7-8 milioane.. atunci e cam rau..
toyo is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009, 11:40 AM   #18
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by toyo View Post
ronaldo daca ti se pare k 2 Gb RAm si placa video 8600 GT sunt cerinte mici in conditiile in care o placa video k a ta costa cam 7-8 milioane.. atunci e cam rau..
OFF: Cu banii aia iti iei Xbox360 si te tine 5 ani(pana sa apara o noua consola).
ON: Azi trebuie sa apara primele imagini pe PC
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009, 12:11 PM   #19
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by toyo View Post
ronaldo daca ti se pare k 2 Gb RAm si placa video 8600 GT sunt cerinte mici in conditiile in care o placa video k a ta costa cam 7-8 milioane.. atunci e cam rau..
Cred ca nu prea esti in tema. Cu 7-8 Milioane iti iei nVidia GTX 260 sau chiar GTX 275, cu 896/1024 memorie si mult superioara chiar si seriei nVidia 9xxx series.
Un 8600 GT iti iei cu maxim 3 milioane (300 RON ) , iar 2 GB ram costa cam 1 milion ( 100 RON ) .
Deci nu mi se pare deloc scump, iar daca cerintele ar fi cam asa n-ar trebui sa ne facem probleme.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009, 01:52 PM   #20
toyo
Member
 
toyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Galati
toyo has a little shameless behaviour in the past
Default

poate am exagerat putin .. da asa erau preturile prin decembrie shi nu mia mai trebuie sa ma interesez cnd am auzit.. acuma fiind criza sau mai injumatatit preturile
toyo is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:22 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL