INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-2009, 06:15 PM   #41
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

Grafica, gameplay si stadioanele, restu sa ramana ca in Fifa.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2009, 06:33 PM   #42
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Kal-El nu stiu ce crezi ca e in neregula cu stadioanele. Mie mi se par ok Spectatorii ar trebui imbunatatiti totusi...
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2009, 07:34 PM   #43
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Spectatorii trebuie imbunatatiti, dar in rest stadioanele din Fifa sunt ok. La fel si grafica acum in Fifa 09 din punctul meu de vedere este cel putin egala / putin mai buna ca si in PES unde toti jucatorii au aceeasi forma fizica, inaltime, etc. Gameplay-ul e diferenta majora dintre ele, unde PES e destul de tare in fata.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2009, 08:03 PM   #44
maryutz7
Banned
 
maryutz7's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: IASI
maryutz7 can only hope to improve
Send a message via Yahoo to maryutz7
Default

daca ar fi combinate fifa si pes ar iesi un joc super. Ce credeti?
maryutz7 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2009, 08:14 PM   #45
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Nu cred ca ar iesi un joc bun.

Revenind la ce mi-as dori in noul FIFA... Pai, eu consider ca ar trebui sa schimbe motorul grafic care este foarte invechit, astfel s-ar putea porta mai multe elemente grafice de pe ps3/xbox360 si grafica, dar si gameplay-ul ar fi mult mai bune. Ar fi necesara si o revizuire a manager mode-ului (care din cate am inteles a fost facuta).

Bineinteles ceea ce am scris eu mai sus nu se poate face intr-un singur an. Poate peste 2-3 ani vom avea in sfarsit un FIFA bun, pentru ca sunt sigur ca in FIFA 10 nu va fi schimbat motorul grafic (doar "sters de praf" si "montat" la loc).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2009, 09:26 PM   #46
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

Cine stie... poate vor schimba motorul grafic, dar nu va fi in niciun caz NG... Ar trebui facut ceva, pentru ca absolut toti jucatorii au aceeasi forma a corpului, aceeasi inaltime si aceleasi miscari...

Cred ca ar iesi ceva bun, dar cei de la PES ar trebui sa se gandeasca sa incerce sa faca un joc pentru PC si nu unul pt PC portat de pe CONSOLE...
De ex. nu inteleg de ce la PES nu pot adauga noi echipe/ligi si doar un numar de jucatori limitati... si la FIFA nu...

Managerul din PES e la pamant si ingropat... asta ar trebui in primul rand schimbat la PES...

FIFA ar trebui imbunatatit la mai multe categorii dar imi e teama ca vom ramane doar cu speranta...

Chiar ma gandeam sa imi iau un XBOX... dar asta ar implica mai multe costuri + ca nu am un TV pe care sa ma pot juca numai eu, sa il tin ocupat cat as vrea... asa ca probabil voi ramane cu PC-ul...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2009, 11:57 PM   #47
bayern
Member
 
Join Date: Feb 2009
bayern is on a distinguished road
Default

cel mai mult mi-as dori managerul mode schimbat , sa vad care sunt jucatorii cei mai in forma golghetari altor campionate si as fi multumit ... voi nu? si sa nu uit sa precizez cea ce ati mai zis si voi .. sa te bati cu wigan pentru locu 1 dupa 1 sezon totusi... si chelsea liverpool sa stea contfortabil pe ''onorabilul loc'' 7 respectiv 11 e un lucru , bizar ...
SI CAT MAI MULTE TRANSFERURI , ADICA SA RULEZE LOTURILE CUM SE INTAMPLA IN REALITATE DEOARECE DUPA 4-5 CHIAR 7-8 SEZOANE SA VEZI APROXIMATIV 60% ACEEASI ECHIPA ... NU E CEVA FRUMOS , ASTA MI SE PARE CA STRICA MANAGERUL ... PAREREA MEA . SAU CAND SE FAC TRANSFEURI , (NU ECHIPA TA) LE DA AUTOMAT NUMARUL 2 JUCATORILOR , AR FI BINE SA RULEZE NUMARUL PENTRU A DA UN JOC CAT MAI REALISTIC
eu cam atatea am avut de zis ... desi parerea noastra e apa de ploaie afirm inca o data ... macar ne imbatam cu apa

Last edited by bayern; 06-06-2009 at 11:59 PM.
bayern is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2009, 01:08 AM   #48
alynz
Member
 
Join Date: Apr 2009
Location: Iasi,Romania
alynz has a little shameless behaviour in the past
Default

Quote:
Originally Posted by John_Terry View Post
Kal-El nu stiu ce crezi ca e in neregula cu stadioanele. Mie mi se par ok Spectatorii ar trebui imbunatatiti totusi...
Cum ti se par ok Dude?Sunt niste texturi ca la stadioanele din Fifa 95.Spectatorii trebuie sa fie cel putin 2D.Sau chiar 3D.Cine stie?Inca nu au aparut detalii lamuritoare despre Fifa 10 pe Pc.Avem dreptul sa visam,nu?
alynz is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2009, 09:32 AM   #49
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by bayern View Post
cel mai mult mi-as dori managerul mode schimbat , sa vad care sunt jucatorii cei mai in forma golghetari altor campionate si as fi multumit ... voi nu? si sa nu uit sa precizez cea ce ati mai zis si voi .. sa te bati cu wigan pentru locu 1 dupa 1 sezon totusi... si chelsea liverpool sa stea contfortabil pe ''onorabilul loc'' 7 respectiv 11 e un lucru , bizar ...
SI CAT MAI MULTE TRANSFERURI , ADICA SA RULEZE LOTURILE CUM SE INTAMPLA IN REALITATE DEOARECE DUPA 4-5 CHIAR 7-8 SEZOANE SA VEZI APROXIMATIV 60% ACEEASI ECHIPA ... NU E CEVA FRUMOS , ASTA MI SE PARE CA STRICA MANAGERUL ... PAREREA MEA . SAU CAND SE FAC TRANSFEURI , (NU ECHIPA TA) LE DA AUTOMAT NUMARUL 2 JUCATORILOR , AR FI BINE SA RULEZE NUMARUL PENTRU A DA UN JOC CAT MAI REALISTIC
eu cam atatea am avut de zis ... desi parerea noastra e apa de ploaie afirm inca o data ... macar ne imbatam cu apa
Ar trebui rezolvata stuatia in care te bati cu Bolton sau Wigan pt locul 1... Si ar trebui sa se faca transferuri mai reale, dar avand in vedere ca echipele de top fac transferuri de top, pot sa ma declar multumit intr-o masura de asta...

Numarul de pe tricouri ar trebui sa fie cea mai mica problema... poti schimba numarul, deci nu vad problema...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2009, 09:40 AM   #50
maryutz7
Banned
 
maryutz7's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: IASI
maryutz7 can only hope to improve
Send a message via Yahoo to maryutz7
Default

am vazut in pes ca la finalul unui sezon se acorda balonul de aur jucatorului cel mai bun si ca se arata care sunt cei mai buni portari gundasi mijlocasi si atacanti din lume dupa notele care le iau . Ar fi frumos sa avem si asa ceva in fifa . NU???
maryutz7 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:24 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL