INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > 2010 Fifa World Cup

View Poll Results: Cine va câştiga Cupa Mondială?
Spania 44 44.44%
Brazilia 15 15.15%
Anglia 6 6.06%
Argentina 6 6.06%
Olanda 5 5.05%
Germania 13 13.13%
Italia 4 4.04%
Franţa 0 0%
Portugalia 4 4.04%
alta (precizează!) 2 2.02%
Voters: 99. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-2010, 03:35 PM   #1
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default CM 2010 - Discuţii generale

Quote:
Campionatul Mondial de Fotbal 2010 va fi a 19-a Cupă Mondială FIFA, un turneu internaţional de fotbal, care este programat să aibă loc între 11 iunie şi 11 iulie 2010 în Africa de Sud. Campionatul Mondial de Fotbal 2010 este punctul culminant al unui proces de calificare ce a început în august 2007 şi a implicat 204 din cele 208 echipe naţionale membre FIFA. Ca atare, se află la egalitate cu Jocurile Olimpice de vară din 2008 la numărul de naţiuni ce participă la o competiţie sportivă.

Pentru prima dată turneul va fi găzduit de către o naţiune membră a Confederaţiei Africane de Fotbal. Africa de Sud a câştigat dreptul de a organiza Campionatul Mondial, învingând alte două naţiuni africane Marocul şi Egiptul. În urma acestei decizii Confederaţia de Fotbal din Oceania rămâne singura federaţie continentală a cărei membri nu au găzduit nici o ediţie a Campionatului Mondial. Campioana entitre este Italia.
Mai avem o lună şi un pic de aşteptat, iar cotele de pariuri au început deja să se mişte după diferite evenimente sau interese, aşa că e un moment bun să începem discuţiile despre cum credem că va arăta acest turneu, cine va câştiga, cine va dezamăgi, câte atentate vor fi, câţi bani vom pierde şi altele.

Pele spune că spaniolii vor ridica şi acest trofeu, în timp ce statistica spune că Pele nu are niciodată dreptate. Ibericii au un lot puternic, chiar şi fără Fabregas şi Fernando Torres, dar s-ar putea ei impune în faţa Braziliei, a Angliei conduse de Rooney sau a Argentinei conduse de Messi? Să fie în avantajul Germaniei faptul că nicio echipă nu stă excelent la toate capitolele? Vom avea, în sfârşit, o finalistă din afara Europei şi a Americii de Sud? Ce va face Serbia, care a explodat în campania de calificare? Dar Africa de Sud, aflată în ingrata postură de primă gazdă pe continentul negru?

Să-i dăm drumul!
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...

Last edited by Ratonu; 28-04-2010 at 03:39 PM.
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 04:13 PM   #2
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Un CM fara Romania parca nu e acelasi lucru. Nu spun ca am fi merita sa ne calificam, ci doar ca imi lipseste Romania de la un CM, ultimul fiind in 1998. Totusi, un lucru insa il afirm cu tarie, acest CM nu va fi castigat de catre o tara din Europa 100%! Asa a fost mereu si eu asa simt si acum!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 05:06 PM   #3
Stegaru
Nick vechi: JaRdEl
 
Stegaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Brasov
Stegaru is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Stegaru
Default

Anglia cred ca va castiga mondialul...au o echipa de 5 stele englezii Terry,Ferdinand,A.Cole,Gerrard,Lampard,J.Cole,Walc ott,Rooney,daca e sa ii iei dupa nume au cea mai completa echipa si cel mai bun antrenor de la mondial Fabio Capello...Argentina cred ca va fi deziluzia,nu au antrenor Maradona nu are nici o treaba cu tactica,s-a vazut si in grupele de calificare Argentina a fost aproape sa nu prinda mondialul plus ca Messi nu a impresionat niciodata la nationala

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Un CM fara Romania parca nu e acelasi lucru. Nu spun ca am fi merita sa ne calificam, ci doar ca imi lipseste Romania de la un CM, ultimul fiind in 1998. Totusi, un lucru insa il afirm cu tarie, acest CM nu va fi castigat de catre o tara din Europa 100%! Asa a fost mereu si eu asa simt si acum!
adica asa a fost mereu?ce vrei sa zici ca nici o echipa din Europa nu a luat CM?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Stegaru; 28-04-2010 at 05:09 PM.
Stegaru is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 05:24 PM   #4
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Pana acum nicio echipa europeana nu a castigat cand campionatul s-a desfasurat in afara Europei. Sincer nici eu nu cred ca vom avea din nou o castigatoare de pe continentul nostru. Si asta nu tine neaparat de statistica, ci de faptul ca echipele europene nu sunt intr-o forma prea buna. Cred ca Brazilia va triumfa din nou.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 05:40 PM   #5
Slowly
Nick vechi: Fifa Rulzz
 
Slowly's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Arad
Slowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to behold
Default

Cele mai mari sanse la castigarea CM sunt echipele Brazilia si Spania.
Si Anglia este o forta.Dar cred ca nu au asa aptitudini sa intreaca Brazilia si Spania.
Slowly is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 06:36 PM   #6
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Cred ca favoritele sunt Spania si Brazilia. Eu sper ca va castiga Spania
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 06:42 PM   #7
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by JaRdEl View Post
adica asa a fost mereu?ce vrei sa zici ca nici o echipa din Europa nu a luat CM?
Pardon, am uitat sa mentionez cand. Atunci cand CM nu s-a desfasurat in Europa!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 06:46 PM   #8
mil
Member
 
mil's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Alba Iulia
mil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond repute
Default

Spania , Argentina , Brazilia - cred ca au cele mai mari sanse.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Cu mototoreta prin timicir...
mil is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 07:05 PM   #9
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Eu as vrea sa ia Italia, nu am nici cea mai mica idee care e echipa cea mai buna, dar cum nimanui nu-i place echipa asta, cred ca ar fi o reusita, la fel ca si in 2006.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 07:24 PM   #10
XaNdRys
Banned
 
XaNdRys's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Miami Beach, Florida
XaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these parts
Default

Dupa parerea mea , vad o finala Brazilia - Spania castigata evident de magicieni fotbalului condusi de Carlos Dunga.
XaNdRys is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
cm 2010

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:11 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL