INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-2008, 09:54 AM   #1
Florinel1984
Member
 
Florinel1984's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Florinel1984 is an unknown quantity at this point
Default Jucatori de perspectiva, tactici si tot ce tine de gameplay

Salutari. Propun acest thread EXCLUSIV pentru dezbateri cu privire la joc. Nu discutam despre patchuri, despre sacking (decat daca am retrogradat sau am mancat bugetul de tot )

Eu am inceput cu Valencia ca sa am totusi niste parale de eventuale transferuri. Dupa 2-3 sezoane l-am reprofilat pe Silva din LW si l-am facut CM (i-am dezvoltat tacklingul si man markingul) si acum are level 95 la forma 12 si este golgheter si cel mai bun la pase decisive. Deasemenea Pablo daca este jucat se dezvolta f repede. Banega ajunge dupa un an la o valoare de 21 de milioane de euro. Hildebrand trebuie vandut dupa un an si jucat Renan care ajunge si el super portar. Despre transferuri....jucatorii de la Hoffenheim sunt ieftini si se dezvolta foarte repede (de exemplu Obasi, atacant).

Am inceput cu 4-4-2 diamond dar acum joc un 4-4-2 clasic, in linie.

Sper sa adunam cat mai multe informatii pe aces thread si sa invatam cat mai mult unii de la altii.

Spor la treaba
Florinel1984 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 10:34 AM   #2
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Intradevar, jucatorii de la Hoffenheim sunt buni si ieftini. Merita luati, mai ales daca joci la un club precum Valencia. Despre tactica, ar merge si un 4-3-3 cu 2 aripi si un atacant!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 11:55 AM   #3
Florinel1984
Member
 
Florinel1984's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Florinel1984 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Intradevar, jucatorii de la Hoffenheim sunt buni si ieftini. Merita luati, mai ales daca joci la un club precum Valencia. Despre tactica, ar merge si un 4-3-3 cu 2 aripi si un atacant!
Adica o tactica gen Barcelona? Nu stiu de ce, dar la mine nu merge. Am o problema cu cei 3 mijlocasi. Nu stiu cum sa ii joc, un DM si 2 CM sau 2 CM si un AM sau 2 DM si un AM? Parca ma doare inima sa bag 2 DM si sa bag un singur atacant Parca mai degrama as folosi cele doua aripi ca mijlocasi laterali.

Ce mi se pare misto e noua optiune de a le da indicatii personale cu privire la ce trebuie sa imbunatateasca. "you must become stronger" sau faza cu centrarile. Foarte tare, pentru ca ei chiar se antreneaza pt treburile astea.
Florinel1984 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 01:46 PM   #4
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Florinel1984 View Post
Adica o tactica gen Barcelona? Nu stiu de ce, dar la mine nu merge. Am o problema cu cei 3 mijlocasi. Nu stiu cum sa ii joc, un DM si 2 CM sau 2 CM si un AM sau 2 DM si un AM? Parca ma doare inima sa bag 2 DM si sa bag un singur atacant Parca mai degrama as folosi cele doua aripi ca mijlocasi laterali.

Ce mi se pare misto e noua optiune de a le da indicatii personale cu privire la ce trebuie sa imbunatateasca. "you must become stronger" sau faza cu centrarile. Foarte tare, pentru ca ei chiar se antreneaza pt treburile astea.
Si 4-2-4 e interesanta, cu 2 CM, 2 aripi si 2 ST!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 02:02 PM   #5
Florinel1984
Member
 
Florinel1984's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Florinel1984 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Si 4-2-4 e interesanta, cu 2 CM, 2 aripi si 2 ST!
Pai trec aia prin mijloc ca prin branza. Asta daca nu joci cu LWB si RWB, si in cazul asta trebuie sa ai doi fundasi centrali puternici.
Florinel1984 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 02:15 PM   #6
cosstyle
Member
 
cosstyle's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
cosstyle is on a distinguished road
Default

eu joc 3-4-3(1LB,1CD,1RB,2DM,1LM,1RM,1AT,2ST)..joc cu rapid..am vreo 910 level-ul echipei.jucatori de urmarit:-stefan nijlan ST(psv)
-jerome boateng RB(hamburg)
-renan AT(paranaense)
-marco resch CM(fc cologne)
-sergio tejera AT(chelsea)
-torje RM(dinamo).sunt in sezonu 2012-13,cu level 10 la manager,am luat rapidu in 2008 8 mil valoarea clubului si 1.2 mil valoarea echipei si acum clubul valoareaza 300 de mil cu 130 valoare echipei

Last edited by cosstyle; 05-12-2008 at 02:17 PM.
cosstyle is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 02:22 PM   #7
Florinel1984
Member
 
Florinel1984's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Florinel1984 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by cosstyle View Post
eu joc 3-4-3(1LB,1CD,1RB,2DM,1LM,1RM,1AT,2ST)..joc cu rapid..am vreo 910 level-ul echipei.jucatori de urmarit:-stefan nijlan ST(psv)
-jerome boateng RB(hamburg)
-renan AT(paranaense)
-marco resch CM(fc cologne)
-sergio tejera AT(chelsea)
-torje RM(dinamo).sunt in sezonu 2012-13,cu level 10 la manager,am luat rapidu in 2008 8 mil valoarea clubului si 1.2 mil valoarea echipei si acum clubul valoareaza 300 de mil cu 130 valoare echipei
Si merge cu un singur fundas central?? Nu iei o caruta de goluri?
Florinel1984 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 02:26 PM   #8
cosstyle
Member
 
cosstyle's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
cosstyle is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Florinel1984 View Post
Si merge cu un singur fundas central?? Nu iei o caruta de goluri?
pai aia 2 deffensive midelfieds ii retrag mult si nu iau goluri.merge f bine echipa,anu trecut am avut 145-23 golaveraju
cosstyle is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 02:50 PM   #9
Florinel1984
Member
 
Florinel1984's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Florinel1984 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by cosstyle View Post
pai aia 2 deffensive midelfieds ii retrag mult si nu iau goluri.merge f bine echipa,anu trecut am avut 145-23 golaveraju
La ce nivel joci? Eu la dificultate le las pe toate la "normal". Rar am marcat intr-un sezon peste 100 de goluri.
Florinel1984 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 03:24 PM   #10
cosstyle
Member
 
cosstyle's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
cosstyle is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Florinel1984 View Post
La ce nivel joci? Eu la dificultate le las pe toate la "normal". Rar am marcat intr-un sezon peste 100 de goluri.
si eu la fel
cosstyle is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:49 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL