INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-2011, 08:28 PM   #11
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Pai si daca ar fi mai multi "cantareti" din aia intr-o trupa ar fi fost mai bine? Pai aia au probleme sa-si ia un suc de la magazin, ca incep sa vorbeasca in engleza, ce sa mai zicem sa compuna(aia de care vorbesc eu nu isi compun melodiile, ca deja ar fi fost panarama totala) o melodie cat de cat acceptabila.

Pana si rap-ul se duce in jos, trupele bune care erau inainte de 2000 acum nu prea le mai auzi si altii nu au mai fost prezenti destul de mult timp, Deceneu fiind primul exemplu care imi vine in cap. Cativa care erau chiar buni incearca acum sa faca hibride intre hip-hop si house(ma gandesc la Okapi, dar poate gresesc, cine stie, poate doar incearca ceva nou) pentru ca nici unul cu gulerul de la camasa ridicat si ochelarii de soare cat casa(purtati seara normal sau in club) nu o sa asculte hip-hop.
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2011, 08:37 PM   #12
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Uitati aici o melodie din 2011
SRG - Romania
http://www.youtube.com/watch?v=3mZoD46SiB8

SRG e un baiat de vreo 21-22 de ani ,de aici din Arad si sincer..eu il vad destul de bun.
io0 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2011, 08:51 PM   #13
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

]Normal Cristiane ca nu ii mai auzi,isi petrec si ei mai mult timp cu familia.Are Nane o melodie care il ataca pe Puya,prima oara mi-a placut dar acum nu mai imi place pentru ca Puya a dat-o in comerciale pentru ca deja are 31-32 de ani si are de intretinut familia,Nane inca este tanar si nu stie ce inseamna inca sa ai o familie de intretinut,nu se stie viitorul ce iti rezerva.
Oooo,super melodie Bogdane,are si flow baiatu ,doar ca melodia e de 2 ani.

Si ceva frumos pentru ascultatori de rap,am vrut sa postez videoclipurile acestea dar Muzica nu era topicul special,acesta e .


__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2011, 08:56 PM   #14
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Ala o fost cu mine in liceu..(SRG) si nu stiu sa fii avut melodia asta..
Si varusu e cu mine in clasa si acum cateva saptamani o spus ca a scos melodia..

Last edited by io0; 18-05-2011 at 08:58 PM.
io0 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2011, 11:47 AM   #15
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

In Romania muzica s-a categorisit intotdeauna pe trenduri.
Pana la sfarsitul anilor '90 mi se pare ca se asculta cate putin din toate. Apoi...
A fost nebunia cu muzica dance-pop (90% era o stupizenie totala), a urmat o perioada de tranzitie si a urmat ce avem acum cu toata pitzipongeala de houseri, digei si alte multe zero-uri. Asta a fost partea dintr-un asa zis "mainstream".
3SE au fost si trupa mea preferata in scoala primara, dar eu zic ca au ales bine sa se retraga, decat sa treaca si ei la trendul muzicii asteia penibile care se asculta acum mai bine ca au renuntat. Oricum nu mai aveau nimic de spus.

Si au mai fost si nisele. E drept ca nu stiu cum sta situatia acum, nu ascult, dar sunt dezamagit sa vad ca niste oameni care faceau niste hip-hop cu ceva substanta acum cativa ani astazi s-au prostituat pentru bani si sunt zero la capitolul mesaj. Cel putin mi s-a luat de BUG Mafia de cand au inceput sa aiba piese "de club" iar Puya mi se pare cocalarul sef din muzica romaneasca actuala. Si e pacat, pentru ca intr-un timp erau chiar ok.

Cealalta nisa - a rockului a avut intotdeauna vreo 3 trupe mari si cam atat. Holograf a devenit o jalnica trupa de pop de mai bine de 10 ani. Iris isi plange de mila cu piese lacrimogene de foarte multa vreme desi sunt bine-sanatosi. Parca au mai progresat un pic cu 12 Porti dar nimic spectaculos.

Cargo desi imi plac cel mai mult sunt zero din 2003 incoace de cand au scos ultimul album, parca sunt intr-o pana totala de idei si faptul ca au scos un best of cu reeditari ale pieselor cantate de Kempes, asta nu le face deloc cinste, mai ales ca majoritatea suna mai prost ca originalele. Dar in perioada 1990-2002, Cargo mi se par top ace!

Phoenix ar fi cei cu cel mai mult potential in continuare (culmea), desi probabil ca nu vom mai vedea vreodata in vietile noastre un album asa genial precum Mugur de Fluier, dar nu-mi-e deloc rusine cu In Umbra Marelui URSS sau Baba Novak. Pacat ca Nicu Covaci e un capos si un nesuferit. Compenseaza cu un talent nemasurat.
In rest avem multe trupe mici, unele mai bune altele nu. Imi place totusi ca pe sfera de metal underground Romania chiar incepe sa arate cate ceva. Nici pe departe cat alte tari gen Finlanda, Suedia sau Germania, dar ne miscam. Cine stie, poate ascundem si noi niste artisti deosebiti pe-undeva pe-aici.

P.S. Nu stiu cati dintre voi stiu de Tapinarii - folk pentru suflet! Link 1 si Link2
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by stephen; 19-05-2011 at 11:54 AM.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2011, 01:55 PM   #16
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

In ceea ce priveste hip-hopul romanesc imi aduc aminte de R.A.C.L.A. Mi-a placut foarte mult de Ramaru` si "rimele de bine"...Era perioada in care BUG Mafia tindea catre suprematia pe piata...
Salajanul si Pantelimonul erau terenuri minate la lasarea noptii...
Ce a mai ramas din formatie este Connect-R care si-a schimbat stilul in conformitate cu cererea de pe piata...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2011, 09:34 PM   #17
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Pentru cine mai stie de RANS:


Mi se pare ca este facuta in noua formula RANS, cea de la reunirea din 2007 incoace. Cine stie ce s-ar fi putut crea daca ar fi ramas in formula originala: R.A.C.L.A., Klansmen, Paraziţii şi Da Hood Justice. Cartelul era mult mai unit decat RANS-ul, defapt rans a fost creat mai degraba din cauza succesului trupelor din cartelul(mai ales BUG si La Familia). Dupa cum stim totul a cazut din cauza scandalului cu inregistrarea numelui "La Familia" de catre BUG si de atunci in coace trupele cartelului au fost in cadere libera, poate doar BUG mai a avut ceva de spus, dar prea rar.
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2011, 10:12 PM   #18
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default



Melodia asta şi cea de mai sus au stat pe repeat o bună perioadă īn playerul meu din 2008.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2011, 10:19 PM   #19
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Omega View Post
Pe canalul tipului ăstuia sunt destul de multe chestii vechi romāneşti, aranjate ok.
Mersi mult de tot pentru link! Ma distrez copios de cateva minute bune
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2011, 03:01 PM   #20
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Asta ascult acum : http://www.youtube.com/watch?v=nFLSz...eature=related
Cand ascult melodiile pe care am crescut..parca ma simt din nou copil.E incredibil ce senzatii iti pot da niste melodii (fie ele si vechi).
io0 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:38 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL