INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-2010, 07:04 PM   #481
cotzzo
Member
 
cotzzo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Resita
cotzzo has a spectacular aura aboutcotzzo has a spectacular aura about
Send a message via Yahoo to cotzzo
Default

Quote:
Originally Posted by Blue View Post
Ehh msn ce ti-au facut frate oltenii de ai ura asta pe ei? Ti-a facut vreaunu viata amara, ti-a furat un oltean femeia, ti-a taiat unu' calea? spune-mi si mie pentru ca sunt foarte curios sa aflu ce ai cu noi. Acum dupa judecata ta nici nu ar mai avea rost sa ne inscriem in competitie nu? De ce sa mai fie 18 echipe, sa-i lasam pe javre sa joace singuri asta ar fii singura solutie ca visul lui porcica sa fie realizat. Om fi noi echipa de pluton dar dinamo ce este? echipa de pluton cu arbitrii. Sau sa lasam pe altii mai breji, poate o pune UTA presiune pe echipele mari?
Mai blue, te-ai uitat la meciuriile lui Dinamo (si nu javre, ca noi nu am spus despre voi tarani sau prazilia)?
Ai vazut cat s-a furat la meciuriile noastre?
Cati dintre acei arbitrii au fost pedespiti cu 8 etape?
Trebuia sa avem cel putin deci cel putin 7-8 puncte.
Pacat totusi ca "arbitrii" nu ne lasa sa jucam
Ti le enumer?
Sa vedem:
Craiova - Dinamo - 3 puncte
Dinamo - International - 1 sau 3 puncte(nesimtire pe fata)!
Dinamo - Gloria (2 penalty-uri din care unu in minutul 89 la 2 metrii de "arbitru") 3 puncte!
Si asa fac 15 randuri..!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cotzzo is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 07:15 PM   #482
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by cotzzo View Post
Mai bine vedeti-va de echipa voastra, si nu mai bateti atata la cap cu un penalty!
Mai putin va vedem in B !
Quote:
Originally Posted by cata_dinamo View Post
da , a fost penalty la moti dar si dinamo a avut un penalty tot in prima repriza, la hentul lui paunovic.
florin costea trebuia eliminat dupa ce l-a lovit cu gheata in cap pe dragos grigore, prepelita avea galben in repriza a 2-a si a facut un fault dur, in care trebuia sa primeasca al doilea cartonas galben, si la fel si trica a facut un fault dur la n'doye si a primit doar galben, la cateva minute dupa ce a intrat.
Sunteti total pe langa. Nici nu are rost sa va explic dar totusi o s-o fac ca sa inteleaga toti dinamovistii.

1. NU E VORBA DOAR DE UN PENALTI!!! e vorba si de o eliminare, in MINUTUL 12!!! deci practic ati fi jucat in 10 oameni 80 de minute pe un teren execrabil...chiar credeti ca ati fi rezistat fizic?
2. Faza s-a petrecut la scorul de 1-0 si daca s-ar fi marcat, ar fi fost 1-1 si superioritate numerica pentru Craiova.
3. In minutul 53 Niculae l-a faultat de la SPATE pe Gaman si nu a primit galben (desi era al doilea sau al treilea fault consecutiv nesanctionat al lui Niculae) ce ar fi insemnat rosu. Ii pune talpa pe gamba.
4. La Paunovici nu se putea da penalti, pentru ca in primul rand nu a fost intentie si in al doilea rand, cand mingea ii loveste antebratul, aceasta este foarte aproape de capul sau (aproape lipita...similar cu modul cum se tine mana pentru a-ti proteja fata la loviturile libere). Am vazut foarte bine faza, pentru ca era orientat fix spre peluza oaspetilor.
5.cata...te rog sa imi spui minutele cand s-au petrecut acele faze ca sa vad si eu. Eu la niculae v-am spus ca e in min 53 sau 54


Blue, scuze ca te-am lasat singur pe metereze. Am sosit acu

P.S. cotzzo, iti dedic aceasta poza
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by DarkComy; 23-02-2010 at 07:21 PM.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 07:59 PM   #483
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Dinamo ii cea mai corecta echipa din lume ce va luati toti de ei, mai ce oameni, poi cum sa aiba Borcea relatii? Nu cred, imposibil.
@coto: vezi ca nu esti tu cel mai in masura sa vorbesti despre alti useri. Aaa, vezi ca ai avatar de cocalar.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 08:25 PM   #484
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

cotzzo, cata si restul dinamovistilor...Mi-a venit in minte o intrebare in urma unor afirmatii pe care le-ati facut (fanii). Voi spuneti ca nu are rost sa ne plangem, pentru ca si Dinamo a fost furata in tur nu? ca s-a facut dreptate. Eu va intreb: Dupa ZECI de ani (ma refer mai ales la perioada pana in 1990) in care ati furat campionate, titluri de golgeteri (din cauza voastra s-a desfintat gheata de aur), nu vi se pare normal sa se faca dreptate si sa mai si fiti si voi furati? Sa se faca dreptate pentru cei pe care i-ati furat acu zeci de ani?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 09:01 PM   #485
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Bai cottzo, tati, te rog frumos...stai in banca ta, a scolii preferabil, ar fii o idee buna. Nu iti dau mai mult de 14-15 ani si nu stiu...nu pot sa te iau in seama. Poate te iau de sus scuza-ma dar nu pot sa te iau in serios pentru ca ai varsta pe care o ai, am avut si eu 14 ani si stiu cum am fost si asta e.

Penalty a fost, asta e mai clar ca lumina zilei. Acum sa joci cu un om in plus 75+ de minute e altceva nu? Cartonasul rosu este cel mai clar element al acestei ecuatii, poate se rata penalty-ul poate se marca asta nu se stie, insa un lucru e clar dinamo ar fi trebuit sa joace in 10. Acum poate dadea dinamo 4 poate dadea Craiova 10 asta iar nu se stie dar cea ce este clar ca e foarte diferit sa joci de la 0-1 11 pe 11 restul de x minute si alta e sa joci cu un om in plus de la 0-1 si cu un penalty de executat. Plus cum zice si Dark, un teren impracticabil pe care e greu sa iti mentii echilibrul si e mai greu sa acoperi acest teren in 10 pentru ca risipa de energie e mai mare deci un alt avantaj pentru Craiova. Plus sa nu vorbim de impactul psihic asupra jucatorilor. Deci care e concluzia? Viciere de rezultat am dreptate sau nu?

Dark bine te-am regasit
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 09:07 PM   #486
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Blue View Post
Sau sa lasam pe altii mai breji, poate o pune UTA presiune pe echipele mari?
Lasa pe UTA, ca ei vor ajunge in Liga I cand o sa ia Craiova campionatul.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 09:41 PM   #487
cotzzo
Member
 
cotzzo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Resita
cotzzo has a spectacular aura aboutcotzzo has a spectacular aura about
Send a message via Yahoo to cotzzo
Default

Quote:
Originally Posted by mns View Post
Lasa pe UTA, ca ei vor ajunge in Liga I cand o sa ia Craiova campionatul.
Ai sanse putin mai mari ( Craiova campioana, .., nicio data ) sa vina in LIGA I :P
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cotzzo is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 09:48 PM   #488
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Ok lasam UTA in pace dar imi spui si mie ce problema ai tu cu oltenii sau Craiova?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 09:54 PM   #489
cotzzo
Member
 
cotzzo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Resita
cotzzo has a spectacular aura aboutcotzzo has a spectacular aura about
Send a message via Yahoo to cotzzo
Default

Quote:
Originally Posted by DarkComy View Post
P.S. cotzzo, iti dedic aceasta poza
Nu am pe cine sa sustin din echipele locale :|. FCM Resita este in desfintare

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:52 PM ----------

Quote:
Originally Posted by Blue View Post
Ok lasam UTA in pace dar imi spui si mie ce problema ai tu cu oltenii sau Craiova?
Nu am nimic cu oltenii ( mamamea si tatamiu sunt de langa Calafat), dar nu pot sa stau pe margine cand suntem furati!
Si vezi ca tu ai zis primul JAVRE!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cotzzo is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 10:00 PM   #490
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Cred ca il intrebam pe mns
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
alearga dina, anti mititelu, craiova maxima, oblemenco

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:49 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL