INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Zona libera
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-2011, 12:37 PM   #11
mrromaniac
Member
 
mrromaniac's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
mrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by Boddynight View Post
E buna si ideea ta mmrromaniac, dar se indeparteaza cam mult de ideea jocului de care vorbeam eu. Ma gandeam sa fie ceva exclusiv pentru forum, sa nu fie factori externi care sa modifice jocul, doar jucatorii si cei care voteaza.
Totusi, cred ca ar trebuii sa faci un topic separat cu jocul de care ziceai tu, pentru ca pare destul de interesant.
Ma gandeam ca astfel ar fi eliminate voturile subiective. In fine, ma bag la oricare dintre idei.
mrromaniac is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 12:45 PM   #12
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default

Cum am spus si in primul post, se vor alege cate 11 jucatori. Nu trebuie neaparat sa fie o echipa de fotbal, poti sa fie mai multi portari, mai multi fundasi etc. Cei care vor vota vor lua in calcul diversitatea listei, cat de mult le plac jucatorii alesi, se va pune cate o descriere pentru fiecare jucator ales, deci se va vota si cat de buna, originala, amuzanta, convingatoare e aceasta descriere etc (daca mai aveti alte idei pentru sistemul de votare sunt binevenite).
Deocamdata sa ne strangem macar 8, apoi sa facem alegerile (pe forumul unde am vazut un joc asemanator era si un sistem de alegere a personajelor destul de interesant, dar pe care o sa il explic mai tarziu), si vom modifica sau adauga reguli pe parcurs.


LE: Sa pun si lista celor inscrisi pana acum, si cu ocazia asta sa imi anunt si eu inscrierea:
kevin10
Andreyy86
mmromaniac
Stefan_ManUtd
Boddynight
Propun ca atunci cand vom ajunge la 8 jucatori sa incepem o versiune de test a jocului, sa vedem cum functioneaza.
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Boddynight; 02-10-2011 at 12:56 PM.
Boddynight is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 01:04 PM   #13
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

Sunt de acord cu Boddynight. Mrromaniac ar trebui sa deschida si el un topic in care sa jucam acel joc propus de el pentru ca pare interesant.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 11:52 AM   #14
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default

Am uitat sa mentionez cateva lucruri in posturile anterioare. In primul rand, jocul l-am gasit intr-o alta varianta (cu jocuri video) pe forumul Level. O sa pun si un link spre jocul de acolo, ca sa vedeti mai bine despre ce e jocul si cam cum se joaca: http://forum.level.ro/forumdisplay.php?150-Game-Draft

Daca va veti uite la jocul acela veti observa ca sunt anumite cartonase cu care se joaca. Nu sunt necesare, dar ar fi bine daca am gasi pe internet astfel de cartonase cu jucatori pe care se le postam atunci cand alegem jucatorii sau cand au loc rundele eliminatorii. Nu stiu daca se intelege ce vreau sa spun cu aceste cartonse, dar o sa mai revin asupra ideii.
Acum ma gandeam ca ar trebui sa alegem un numar fix de jucatorii din care sa se poata alege, 200 de exemplu, si sa ii selectam inainte de a incepe jocul. Apoi din aceasta lista de 200 de jucatori sa ii alegem pe cei cu care sa jucam.
Asa ca, ar fi bine daca am incepe sa postam liste cu jucatori din care sa ii selectam pe cei 200. O sa postez si eu una mai pe seara.
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Boddynight is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 08:48 PM   #15
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default

Cum am spus si in postul de mai jos, o sa adaug o scurta lista de jucatori, si sper ca o vor mai face si altii. Inainte de asta vreau sa ii rog pe cei care vor sa participe la acest joc sa imi dea un PM si sa isi confirme inscrierile, pentru ca nu vreau sa ma ambalez degeaba si sa vad apoi ca nimeni nu vrea sa se implice.
Acestea fiind zise, lista de jucatori:
1. Oliver Kahn
2. Alessandro Del Piero
3. Steven Gerrard
4. Gheorghe Hagi
5. Raul Gonzalez
6. Franz Beckenbauer
7. Michel Platini
8. Ronaldo
9. Jap Stam
10. Dan Petrescu
11. Paolo Maldini
12. Zico
13. Ferenc Puskas
14. Lev Yashin
15. Javier Zanneti
16. Roger Milla
17. Pavel Nedved
18. Fabien Barthez
19. Roberto Carlos
20. Edgar Davids
Lista e formata din jucatori care mi-au venit pe moment. Daca cineva vrea sa mai adauge jucatori, ar fi bine daca ar continua numerotarea de la 20, astfel incat sa pastram mai usor numarul de jucatori selectati.

P.S.: Scuze de dublu post.
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Boddynight is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 08:27 AM   #16
Bogdy43
Member
 
Bogdy43's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arad
Bogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud of
Default

Ma bag si eu.

21.Thierry Henry
22.David Trezeguet
23.Nicolas Anelka
24.Marcel Desailly
25.Cafu
26.Didier Deschamps
27.Patrick Kluivert
28.Dennis Bergkamp
29.Claudio Taffarel
30.Florin Raducioiu
31.Ilie Dumitrescu
32.Henrik Larsson
33.Alan Shearer
34.Djalma Santos
35.Garrincha
36.Frank De Boer
37.Ronald De Boer
38.Eric Cantona
39.Jimmy Floyd Hasselbaink
40.Zinedine Zidane
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Legenda - Argint
Turneul anului - Bronz(A-League)
Bogdy43 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 02:41 PM   #17
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default

Foarte bine ca te-ai inscris si tu Bogdy! Acum suntem 6.

Am gasit si o modalitate cum sa facem cartonase cu jucatori: http://www.yugiohcardmaker.net/ Pe site-ul acesta se pot face foarte usor cartonase asemanatoare cu cele din Yu-Gi-Oh. Mai jos sunt doua carti pe care le-am creat mai devreme in 3-4 minute.
Attached Images
File Type: jpg Alessandro Del Piero.JPG (43.5 KB, 16 views)
File Type: jpg Gheorghe Hagi.JPG (47.0 KB, 14 views)
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Boddynight is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 03:02 PM   #18
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

Cred ca ar fi mai bine daca intr-o runda am posta numai cate un jucator si apoi sa se voteze pentru ca 11, dupa parerea mea, sunt mult prea multi.

PS: Mai asteptam sa ne strangem mai multi sau incepem?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 03:09 PM   #19
Bogdy43
Member
 
Bogdy43's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arad
Bogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud of
Default

E foarte tare site-ul ala cu cartonase.Am facut si eu cateva.
Attached Images
File Type: jpg patrick_kluivert_grande2.jpg (157.3 KB, 13 views)
File Type: jpg danciulescu_web_780363409.jpg (152.8 KB, 10 views)
File Type: jpg 893452-cantona_350x475_376671a_large.jpg (151.3 KB, 17 views)
File Type: jpg _40776016_henry.jpg (160.4 KB, 9 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Legenda - Argint
Turneul anului - Bronz(A-League)
Bogdy43 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 03:55 PM   #20
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Am incercat si eu cativa. Nu fiti prea aspri .
Attached Images
File Type: jpg Baggio.JPG (32.5 KB, 10 views)
File Type: jpg Van Basten.JPG (32.8 KB, 10 views)
File Type: jpg Cafu.JPG (33.9 KB, 9 views)
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:28 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL