INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 08

Notices

View Poll Results: PES 2008 sau FIFA 2008?
PES 2008 clar, next-gen still pwn 134 45.12%
FIFA 2008, raman la parerea ca fifa arata mai bine 163 54.88%
Voters: 297. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-08-2007, 09:07 PM   #1
Burlex
Member
 
Join Date: Aug 2007
Burlex can only hope to improve
Default PES 2008 vs. Fifa 2008

Choose , eu unul as alege PES 2008 pt ca va fi next-gen, gameplay mult mult mai bun, nici o diferenta intre pc,xbox360, ps3.

gameplay movie: http://www.gamersyde.com/stream_4264_en.html



la fifa 2008 nu se anunta nimic important, acelasi joc obosit al jucatorilor vechea buba cu portarii care scot tot, da impresia ca poarta e prea mica, la fifa din ce am vazut in trailere jucatorii parca sunt shipci parca sunt jucatori de plastic cum erau pe timpuri masutele de fotbal cu jucatori pe arcuri asa e si fifa asta ca de altfel toate din seria fifa....
Burlex is offline  
Old 23-08-2007, 09:13 PM   #2
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

Daca vorbim de jocurile pt PC, PES va ramane un simulator de fotbal, cei de la EA vor trebui sa traga din greu ca sa scape de denumirea de arcade. Dar daca vorbim de versiunile pt XBOX360, sunt sigur ca Fifa va fi peste PES ca si anul trecut.
Alex is offline  
Old 23-08-2007, 09:17 PM   #3
vlad89
Member
 
vlad89's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
vlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nice
Default

ar fi un lucru marfa daca cele doua companii s-ar alia,ar iesi un super simulator de fotbal(insa acest lucru este imposibil).oricum raman la parerea ca fifa este cel mai bun simulator in ciuda bug-urilor din joc.Fifa mereu pe primul loc!!!
vlad89 is offline  
Old 23-08-2007, 09:47 PM   #4
vladutz-y
Member
 
vladutz-y's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: Iasi
vladutz-y has a little shameless behaviour in the past
Default

Multi au zis ca daca s-ar alia ar iesi un joc perfect. Eu cred ca nu. Ambele jocuri se completeaza unul pe cealalt, fiecare avand plusuri si minusuri, dar totusi pes este peste fifa la toate capitolele.Iar daca s-ar alia, ar iesi o varza, asa ca mai bine sa avem 2 jocuri bune pe pc, decat unul si prost. Parerea mea.Am votat pes2008.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
vladutz-y is offline  
Old 23-08-2007, 09:48 PM   #5
stefan
Guest
 
Default

Comparatia poate fi facuta doar intre versiunile pentru console nexgen E de-a dreptul aberant sa compari un joc currentgen cu unul nexgen
 
Old 23-08-2007, 09:52 PM   #6
Burlex
Member
 
Join Date: Aug 2007
Burlex can only hope to improve
Default

hehe, nu e problema mea ca EA nu a facut joc next-gen

@vlad89, daca s-ar alia, sar strica PES-ul, si in plus cum poti spune ca un joc care nu e next-gen, poate fi mai bun ca unul next-gen?

PS: vlad89, fifa e arcade, nu simulator.
Burlex is offline  
Old 23-08-2007, 10:16 PM   #7
stefan
Guest
 
Default

Poate FIFA Street e arcade, FIFA e totusi un simulator, chiar daca la gameplay e sub PES, mai sunt simulatoare chiar mai slabe ca FIFA si nimeni nu le-a catalogat drept arcade

Si e problema ta, pentru ca tu ai facut un topic in care compari un joc currentgen cu unul nextgen. Trebuia sa te gandesti ca foarte putini au console nextgen in comparatie cu numarul foarte mare de PCuri care pot rula FIFA 2008 fara probleme. Comparatia poate fi facuta doar la nivelul gameplayului si al licentelor.

Pana acum FIFA a fost peste PES la grafica prin numarul mult mai mare de poligoane folosit, si acest lucru putea fi observat la modelul 3d al jucatorilor si la stadioanele facute in Rhino (pentru ca cele originale aveau un numar mic de poligoane in ambele jocuri). De exemplu in FIFA limita maxima de poligoane pentru un stadion era de 238000 in timp ce in PES doar de 56000.
 
Old 23-08-2007, 10:30 PM   #8
andrei_fcmbacau
Member
 
andrei_fcmbacau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: in fata calculatorului
andrei_fcmbacau is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to andrei_fcmbacau
Default

eu zic ca fifa08 va fi peste peste PES 2008,Manager Mode si grafica face diferenta intre fifa si pes
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
andrei_fcmbacau is offline  
Old 23-08-2007, 10:51 PM   #9
*InCePaToRuL*
Banned
 
*InCePaToRuL*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: In girls dream!
*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of
Default

PES 2008 momentan este peste FIFA la grafică.

Dar dacă aş alege ce să joc anul acesta aş alege FIFA
*InCePaToRuL* is offline  
Old 23-08-2007, 11:28 PM   #10
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by stefan View Post
De exemplu in FIFA limita maxima de poligoane pentru un stadion era de 238000 in timp ce in PES doar de 56000.
Aha deci nu 100.000 .
DarkComy is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:07 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL