INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-2012, 12:18 PM   #1
kelloo2007
Member
 
Join Date: Mar 2012
kelloo2007 is on a distinguished road
Default Fifa 2012 - PS3 / Xbox Sfaturi/Tutoriale/Schimb de experienta

Am jucat fifa '12 destul de mutl si am observat ca am ajuns la un nivel bun, dar limitat. Tot jucand online am observat ca sunt multi jucatori care folosesc anumite "secrete" prin care pur si simplu te distrug. Sunt anumite trucuri pe care le-am observat, dar pentru care nu am gasit nici un tutorial sau forum ... sunt anumite secrete mai ales in aparare care nu le divulga din pacate nici un jucator profesionist
Sper sa gasesc aici jucatori de top care sa ne ajute cu sfaturi utile pentru a ne ajuta sa evoluam.

PS: acum ca sa vb strict de primul subiect care ma intereseaza:

Sunt un jucator care se apara destul de bine si iau foarte greu gol ... dar am intalnit adeversari care pur si simplu ma distrugeau numai din 1-2.
Si eu folosesc 1-2 ... si la majoritatea jucatorilor care folosesc stiu sa ma apar si chiar bine ... dar am intalnit jucatori care pur si simplu cred ca au anumite "secrete" prin care pur si simplu te distrug daca nu inveti sa le contracarezi. Astept sfaturi utile.
Va multumesc.

Last edited by kelloo2007; 13-03-2012 at 12:52 PM.
kelloo2007 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012, 05:07 PM   #2
reddyBo
Member
 
reddyBo's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Brasov
reddyBo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by kelloo2007 View Post
Am jucat fifa '12 destul de mutl si am observat ca am ajuns la un nivel bun, dar limitat. Tot jucand online am observat ca sunt multi jucatori care folosesc anumite "secrete" prin care pur si simplu te distrug. Sunt anumite trucuri pe care le-am observat, dar pentru care nu am gasit nici un tutorial sau forum ... sunt anumite secrete mai ales in aparare care nu le divulga din pacate nici un jucator profesionist
Sper sa gasesc aici jucatori de top care sa ne ajute cu sfaturi utile pentru a ne ajuta sa evoluam.

PS: acum ca sa vb strict de primul subiect care ma intereseaza:

Sunt un jucator care se apara destul de bine si iau foarte greu gol ... dar am intalnit adeversari care pur si simplu ma distrugeau numai din 1-2.
Si eu folosesc 1-2 ... si la majoritatea jucatorilor care folosesc stiu sa ma apar si chiar bine ... dar am intalnit jucatori care pur si simplu cred ca au anumite "secrete" prin care pur si simplu te distrug daca nu inveti sa le contracarezi. Astept sfaturi utile.
Va multumesc.
problema e ca sunt ei destul de buni... Uite un sfat util...il poti aplica... Incearca sa lasi echipa sa se apere singura..nu apasa nici un buton, o sa vezi rezultate destul de bune...insa aici apare o mare problema...trebuie sa blochezi tu suturile.

apoi incearca sa te aperi pe "a"(xbox) - butonul de pase, plus pressing.

have fun
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

I'm in the game !
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reddyBo is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 08:40 AM   #3
kelloo2007
Member
 
Join Date: Mar 2012
kelloo2007 is on a distinguished road
Default

ms frumos.
Astept si alte pareri.

---------- Post added at 08:40 AM ---------- Previous post was at 08:38 AM ----------

Eu ma apar destul de bine acum mai ales folosint teammate contain ... dar unii ma omoara si asa cu 1-2 ... tot timpul raman singuri.
Ce am remarca ca multi jucatori online fac un presing mult prea energic ... sa fie oare de la setari date la 100% sau o combinatie de taste ?
kelloo2007 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 03:38 PM   #4
alexdinamoinvinge
Banned
 
Join Date: Mar 2010
alexdinamoinvinge is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to alexdinamoinvinge
Default

eu sunt jucator profesionist de fifa 12 pe PS3 ma aflu in prima divizie si am luat premier cup , si eu am o aparare ff buna
deobicei joc cu Chelsea , cand intalnesc echipe ca si Real , imi pun echipa pe defence , pentru ca madrilenii sunt jucatori de viteza , iari terry sau alti jucatori de la mn sunt destul de lenti .
Secretul meu este :
Apas R1 pentru a pune un jucator sa mearga pe adversarul care detine mingea , iar cu jucatorul pe care il stapanesc eu , ma retrag deobicei in careu pentru a intercepta pasele mai usor
PS: daca ai PS3 dami si imi id-ul sa jucam , vorbim
PS':imi poate spune cineva de ce sunt bun pe net iar in modul cariera abia daca fac egal pe world class
alexdinamoinvinge is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 03:54 PM   #5
reddyBo
Member
 
reddyBo's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Brasov
reddyBo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by alexdinamoinvinge View Post
eu sunt jucator profesionist de fifa 12 pe PS3 ma aflu in prima divizie si am luat premier cup , si eu am o aparare ff buna
deobicei joc cu Chelsea , cand intalnesc echipe ca si Real , imi pun echipa pe defence , pentru ca madrilenii sunt jucatori de viteza , iari terry sau alti jucatori de la mn sunt destul de lenti .
Secretul meu este :
Apas R1 pentru a pune un jucator sa mearga pe adversarul care detine mingea , iar cu jucatorul pe care il stapanesc eu , ma retrag deobicei in careu pentru a intercepta pasele mai usor
PS: daca ai PS3 dami si imi id-ul sa jucam , vorbim
PS':imi poate spune cineva de ce sunt bun pe net iar in modul cariera abia daca fac egal pe world class
pentru ca ai jucat foarte mult online, iar intre offline si online, modul de gandire AI fata de user, e foarte diferit. AI-ul se ghideaza in functie de cum joci tu, in momentul in care apesi un anumit buton, el stie ce actiune sa preia...p[e cand user-ul nu stie. Plus ca e si obisnuinta... Daca jucao doar offline, ajungeai mega extra bataus de AI, iar cand jucai online o luai la greu.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

I'm in the game !
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reddyBo is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 03:56 PM   #6
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

@alexdinamoinvinge: Si mie mi se intampla la fel. Cand joc la World Class in cariera imi fac o gramada de nervi si uneori pierd chiar daca am cea mai buna echipa si joc cu un adversar mediu, iar online sunt foarte bun. Pe internet e foarte diferit. Adversarul poate face greseli si poti sa-i anticipezi urmatoarea miscare, dar calculatorul nu prea face greseli si nu poate fi derutat. Asa e FIFA 12.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2012, 10:01 AM   #7
kelloo2007
Member
 
Join Date: Mar 2012
kelloo2007 is on a distinguished road
Default

Va multumesc mult pt sfaturi. ID-ul meu pe PS3: kelloo2007
Id-ul de messenger este acelasi: KeLLoo2007
De luni sunt online pe ps3.

Last edited by kelloo2007; 22-03-2012 at 10:08 AM. Reason: completare
kelloo2007 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2012, 07:27 PM   #8
Romaryho
Member
 
Romaryho's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Malta*at work*Otopeni*at home*
Romaryho is on a distinguished road
Send a message via Skype™ to Romaryho
Default

cine doreşte trick-uri despre joc pc-ps3 vă aştept cu un pm,salut
__________________
Trance music will never die!
Muzica trance nu va muri niciodată!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

FACEBOOK CHANNEL - >
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Romaryho is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012, 05:27 PM   #9
pistonica91
Member
 
Join Date: Apr 2012
pistonica91 is on a distinguished road
Default

Pana la urma cu totii stim driblingurile de baza...insa sunt unii frate...eu nu pot sa inteleg cum de stiu cand si cum sa dribleze..nu pot sa cred decat ca apasa pe toate butoanele si ii ies la nimereala
pistonica91 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012, 09:51 PM   #10
alexdinamoinvinge
Banned
 
Join Date: Mar 2010
alexdinamoinvinge is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to alexdinamoinvinge
Default Apararea e de baza

Quote:
Originally Posted by pistonica91 View Post
Pana la urma cu totii stim driblingurile de baza...insa sunt unii frate...eu nu pot sa inteleg cum de stiu cand si cum sa dribleze..nu pot sa cred decat ca apasa pe toate butoanele si ii ies la nimereala
daca sti sa te aperi nu conteaza ca sti sau nu scheme , eu nu prea le am cu ele , dar fac performanta , prin pase ,lovituri libere , o aparare solida si mai ales centrari in careu
oricum cel mai important lucru in football este bunalul , cu el si progresu o bate pe barcelona
alexdinamoinvinge is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:24 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL