INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc
Register FAQ Community Calendar

View Poll Results: Mai va uitati la Stargate acum
Imi tin linistit ochii deschisi si dupa 23.30! 15 46.88%
Incerc 2 6.25%
As vrea, dar nu pot 1 3.13%
N-am chef! 14 43.75%
Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-2003, 09:56 PM   #1
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default Stargate

De catva timp la Antena 1 s-a tot difuzat acest serial. Eu il vad de la inceput si chiar imi place. Problema este ca Antena a inceput sa intreaca masura. Pe langa faptul ca dau enorm de multa publicitate in timpul episoadelor, acum l-au mai si programat sambata la 23.30, dupa stupizenia de Marea Provocare!Nu inteleg ce avea daca ramanea Duminica la ora 22.00; oare chiar nu se poate face nimic?
Astept opiniile voastre, in special legate de serial.
PS: Nu va speriati daca poll-ul e un pic mai ciudat, am eu motivele mele...
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2003, 10:09 PM   #2
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

mie nu prea imi placea cand era duminica ca era si procesul etapei si nu ma uitam tot timpul, mi-ar fi placut sa-l bage iar pe la 16 sau 17 sambata, pentru ca nu stiu de ce dar cand am luni ore pur si simplu nu pot sa savurez un serial sau un film klumea

stargate imi place , e destul de interesant serialul, parca imi place mai mult decat filmul, singurul lucru care ma enerveaza e ca din cand in cand mai exagereaza si nu as vrea sa se intample ca si cu dosarele x care a luat-o mult la vale in ultimele sezoane

pa, ramasita aia de cioc blond a lui teal'c sau cum il cheama pe ala ma inerveaza la culme
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2003, 10:38 PM   #3
justafan
Member
 
Join Date: Apr 2003
Location: TIMISOARA,BANAT
justafan is on a distinguished road
Default

Sunt un fan al acestui serial , pacat ca antena nu profita de acest serial f.urmarit in romania shi (sunt cocalar de mirc) in toata lumea shi (sunt cocalar de mirc) sa-l de-a de exemplu pe la ora 9-9.30.Despre serial ce sa spun , e reushit ,imi place in special de umorul lui O'Neal shi (sunt cocalar de mirc) de al' mic din rasa Asgard(deshi n-ash dori sa ma trezeasca dimineatz (sunt cocalar de mirc)a sau sa-mi spuna good night!) :bravo:
__________________
Poli Timisoara&Fiorentina s-au stins,au rezultat Poli AEK&Florentia Viola-din dragostea pt.fotbal a suporterilor alb-violeti!!!
justafan is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2003, 11:43 AM   #4
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

Ma uitam la Stargate inainte, cand era inainte de Maddie si David, de pe Acasa, dar acum, daca vad ca M&D nu mai e, e bine sa-l dea si Sambata.
Pe O'Neal l-am urmarit si in McGyver, si mi-a placut si acolo. Seamana cu Sting. Si tipa aia din echipa seamana cu Dana Nalbaru, de la Hi-Q.
Totusi, daca as fi avut de ales intre sa continue Star Trek pe B1TV cu ultimele 3 serii, care n-au fost nici pe TVR1, sau Antena 1 sa continue cu Stargate, eu as fi ales Star Trek.
sanshine is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2008, 07:37 PM   #5
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Va mai uitati, mie imi place super mult Stargate SG1, momentan sunt pe finalul sezonului 2. Imi place mult, este diferit fata de Star Trek, care nu-mi place.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 30-04-2008, 07:09 PM   #6
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Eu am văzut toate episoadele din SG-1, multe dintre ele de 2 sau 3 ori, este fără discuţie serialul meu de acţiune preferat. Păcat că nu a mai intrat īn producţie şi un sezon 11; chiar nu au existat sezoane care să nu aibă episoade foarte bune, deşi distribuţia s-a mai schimbat pe parcurs.

Sunt la zi şi cu Stargate Atlantis, care va intra īn curānd īn sezonul 4 (sau 5? whatever...) şi e un serial OK de omorāt timpul, deşi personajele, cu mici excepţii, nu sunt chiar atāt de plăcute. Probabil că nu l-aş urmări dacă nu ar avea legătură cu Universul din SG-1.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-2008, 07:13 PM   #7
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Si eu o sa urmaresc Atlantis in paralel cu SG-1, da am inteles ca Atlantis se leaga cu SG-1 dupa sezonul 7, nu?

Deci de atunci o sa ma uit si la Atlantis.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 06:17 PM   #8
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Trebuie să spun că au fost deja 3 episoade consecutive Altantis care mi-au plăcut, serialul ăsta chiar devine interesant īn sezonul 5. Se pare, īnsă, că vom vedea concluziile tot īntr-un film de lung metraj direct pe DVD, pentru că Sci-Fi nu a mai prelungit contractul cu MGM nici pentru această producţie. Va fi, īnsă, un nou serial Stargate, care nu sună aşa bine.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 07-08-2009, 01:18 AM   #9
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Eu am terminat Stargateul de vazut, am vazut si filmele, dar atlantis nu imi place, am vazut doar 3 episoade, sa vad cum va fi noul serial, Stargate Universe.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 07-08-2009, 07:46 PM   #10
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

La recomandarea unui coleg am decis sa incep sa vizionez si eu Stargate SG-1 Sezonul 1. Ieri am vazut primul episod si pot sa zic ca dupa seriale ca LOST, Prison Break sau Heroes m-am obisnuit cam greu cu genul sci-fi "nepamantean" si anume cu tehnologiile si armele in gen "star wars".
Caly is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:28 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL