INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 19-10-2011, 04:10 PM   #101
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Pfff...nu stiu cum poti sa traiesti in 2011 si sa n-ai cont pe FB .. nu stiu cum te suporta lumea din jur

On-topic: Cam eye-candy editia 2012, pe langa schimbari..din ce in ce mai colorat si mai childish
off: mi se pare o prostie FB.. chiar daca eu am cont. mi se pare ca te rupe de realitate. spune-mi, drept, cand te-ai mai intalnit ultima oara la o bere cu amicii de pe FB?
exista multa lume care nu are cont pe FB si, ca rezultat, nu sunt asa de "dependenti" de net.

acum, on: m-am jucat aseara vreo 5 ore demo-ul, mi se pare frumos. am gasit cateva lucruri enervante, cum ar fi, in meciul 3D, cand un jucator lateral (fundas, mijlocas sau aripa) scapa singur spre poarta adversa, se duce in tusa laterala si apoi centreaza in spate, pe centru, in loc sa avanseze sa ramana singur cu portarul. sau poate sunt eu anormal ? nu asa ar trebui sa faca un fotbalist? zici ca toti sunt Baneli
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 04:15 PM   #102
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
off: mi se pare o prostie FB.. chiar daca eu am cont. mi se pare ca te rupe de realitate. spune-mi, drept, cand te-ai mai intalnit ultima oara la o bere cu amicii de pe FB?
exista multa lume care nu are cont pe FB si, ca rezultat, nu sunt asa de "dependenti" de net.

acum, on: m-am jucat aseara vreo 5 ore demo-ul, mi se pare frumos. am gasit cateva lucruri enervante, cum ar fi, in meciul 3D, cand un jucator lateral (fundas, mijlocas sau aripa) scapa singur spre poarta adversa, se duce in tusa laterala si apoi centreaza in spate, pe centru, in loc sa avanseze sa ramana singur cu portarul. sau poate sunt eu anormal ? nu asa ar trebui sa faca un fotbalist? zici ca toti sunt Baneli
Poti sa setezi din tactica sa centreze de la linie sau din adancime poti sa setezi pe jucator cat de des sa avanseze
americanu197 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 04:18 PM   #103
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by americanu197 View Post
Poti sa setezi din tactica sa centreze de la linie sau din adancime poti sa setezi pe jucator cat de des sa avanseze
stiu. problema este ca prea tine cont de tactica pe care i-am atribuit-o. ca scapa singur, el se duce in margine si centreaza. din pacate, nu avem aceasta optiune tactica: "ce sa faci cand scapi singur cu portarul:
A. Te duci in margine si centrezi inapoi, poate se gaseste cineva de care sa se loveasca mingea,
B. Fugi spre portarul advers, poate se sperie,
C. Te intorci si astepti Target-man-ul sa ajunga pe pozitii, sa i-o poti centra bine,
D. Sutezi in aut."
Poate la anul o sa bage si optiunea asta )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 05:56 PM   #104
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
stiu. problema este ca prea tine cont de tactica pe care i-am atribuit-o. ca scapa singur, el se duce in margine si centreaza. din pacate, nu avem aceasta optiune tactica: "ce sa faci cand scapi singur cu portarul:
A. Te duci in margine si centrezi inapoi, poate se gaseste cineva de care sa se loveasca mingea,
B. Fugi spre portarul advers, poate se sperie,
C. Te intorci si astepti Target-man-ul sa ajunga pe pozitii, sa i-o poti centra bine,
D. Sutezi in aut."
Poate la anul o sa bage si optiunea asta )
Cred ca faza cu centratul si patrunsul in adancime tine de mai multi factori, care din pacate nu cred ca sunt implementati in gameplay, cum ar fi:
- cat de mult spatiu are jucatorul pentru a patrunde in careu/adancime
- cat de strans/lejer este marcajul si daca exista
- cati coechipieri sunt in careu sau daca exista target-man-ul in careu pentru a primi centrarea
-daca exista jucator la sprijin sau posibilitati de pasa in centru.
- binenteles tine si de skillurile jucatorului in cauza. Si app de Banel...n e singurul..a mai fost unul la Otelul aseara care dupa o cursa pe partea dreapta a vrut sa centreze iar mingea s-a dus direct in diagonala in tribuna )

Off: CE am spus legat de FB a fost in pur spirit de gluma. Chiar apreciez oamenii care in ziua de azi nu s-au lasat corupti de FB, Google+, Twitter etc Iar ca sa iti raspund la intrebare Mikkel, din weekendul trecut Dar nu neaparat cu amicii de FB ci cu prietenii din viata reala (care se regasesc intr-o masura mai mare sau mai mica si pe F.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 10:16 PM   #105
cosmyn11
Member
 
Join Date: Nov 2010
Location: Craiova
cosmyn11 is on a distinguished road
Default

pe ce data se termina demo daca a ajuns cineva
cosmyn11 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 10:40 PM   #106
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

De regula pe 1 ianuarie se termina in fiecare demo.

Legat de FIFAM 12, imi place ca au bagat la loc modul de antrenament din TCM 2003-2005, faptul ca au refacut hartile si pozitiile geografice. Sau cel putin asa mi se pare mie, la prima vedere. Problemele mari fiind legate de Rusia, Canada si Bulgaria (pozitia reala nu corespundea cu coordonatele introduse in joc), vedem in varianta full daca intradevar asa este.

M-a surprins, oarecum neplacut, melodiile din joc (doar 2). Aveam impresia ca intrasem in Heroes VI si nu in FIFAM 12.

In rest, acelasi stil eye-candy cu care BF ne-a obisnuit de ceva ani.

Cehia, Polonia si Turcia se pare ca au ramas fara licenta. Cluburile din aceste tari nemaiavand nume si steme reale (exceptie Galatasaray).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 10:54 PM   #107
cosmyn11
Member
 
Join Date: Nov 2010
Location: Craiova
cosmyn11 is on a distinguished road
Default

cum e posibil sa apara jocu piratat inaintea celui oficial cam nasol
cosmyn11 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 11:01 PM   #108
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Opa se pare ca nu dormim in noaptea asta
americanu197 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 09:19 AM   #109
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
De regula pe 1 ianuarie se termina in fiecare demo.


M-a surprins, oarecum neplacut, melodiile din joc (doar 2). Aveam impresia ca intrasem in Heroes VI si nu in FIFAM 12.

In rest, acelasi stil eye-candy cu care BF ne-a obisnuit de ceva ani.

HAhahaha...nu stiu de unde au produs melodia din intro dar cand am rulat prima oara DEMO-ul m-am panicat. Am crezut ca s-a deschis cine stie ce link pe fundal de pe youtube si canta o orchestra. Nu are nici o legatura cu jocul melodia aia ) Poate in varianta FULL or sa fie mai multe. Daca tot vroiau sa faca o treaba mai bine puneau imnul UCL pe fundal

Cat despre variantele piratate, daca imi este permis sa spun: nu va aruncati la DL..ca e pacat Mai aveti putina rabdare ca doar azi nu e 21
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 09:22 AM   #110
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
HAhahaha...nu stiu de unde au produs melodia din intro dar cand am rulat prima oara DEMO-ul m-am panicat. Am crezut ca s-a deschis cine stie ce link pe fundal de pe youtube si canta o orchestra. Nu are nici o legatura cu jocul melodia aia ) Poate in varianta FULL or sa fie mai multe. Daca tot vroiau sa faca o treaba mai bine puneau imnul UCL pe fundal

Cat despre variantele piratate, daca imi este permis sa spun: nu va aruncati la DL..ca e pacat Mai aveti putina rabdare ca doar azi nu e 21

Prea tarziu mam bagat aseara...si da tot melodia aia e la inceput
Sunt multe optiuni si chestii noi...ce am gasit nasol fata de 2011 e ca nu mai negociezi cu 3 sponsori principali odata poti doar cu unu
americanu197 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:43 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL