INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sporturi

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-2004, 07:25 PM   #11
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Dogg ai jucat in realitate ??
Io de vreo 3 ori in Champions....pot spune ca am ramas uimit...masa este mult mai rapida ( bilele se duc mai mult pe masa) ....si este foarte greu la masurile mesei sa anticipezi unde va ajunge bila...
Oricum dupa o ora de jucat mai aveam chef dar venisera oamenii care se antrenau...si am ramas acolo pentru un pool amarat....pot spune ca dupa o ora de snooker bagam bilele alea banale in gaura super simplu...:P
Am mai incercat si in Texas dar se stau cu orele la coada..deci nu e rentabil...
Si am inteles ca ar mai fi o masa si in IDM ?? sau sunt numai de pool ??
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2004, 03:45 PM   #12
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Exista si IDM, da tre sa ai bani tata, mi se pare ca e 10 Euroi/ora. Am jucat si eu, si in Champion`s, si in Dakota (daca l-ai prins), in total de doua ori. Ce am remarcat, e mult mai greu sa controlezi, bila alba decat in jocul de biliard (9ball, freeball), sa nu mai vb ca masa este cu adevarat mare, si daca nu ai un tac adecvat pentru snooker, nu o sa joci niciodata ca lumea. Oricum, gaurile sunt foarte mici, e greu sa dai lovituri de la distanta.
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2004, 08:54 PM   #13
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Tacul face toata meseria la snooker...este mult mai usor...Nu am apucat Dakota..nici nu am auzit de el...iar IDM mi-a luat jocul din glezne :P
Iar la masa daca nu esti mai inalt cat de cat nu ai nici o sansa...de foarte multe ori ai nevoie de extra tacul acela..
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2004, 08:15 PM   #14
tudosebogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
tudosebogdan is on a distinguished road
Send a message via ICQ to tudosebogdan Send a message via MSN to tudosebogdan Send a message via Yahoo to tudosebogdan
Default

eu de abia m-am mutat la prietena mea acasa si ea are un televizor color vechi din 90 toamna si nu prind cu el prea multe posturi ... s-a terminat campionatul modial? daca da cine a invins?

tin sa va spun ca sunt mort dupa snooker!!! acum vorbesc serios insa in ultima vreme nici macar fotbalul nu mai egaleaza pasiunea mea pentru snooker. singurul neajuns este ca nu prea stiu unde as putea cauta un club de snooker in Romania ca desi nu le stiu eu prea bine la masa de biliard totusi pe calculator am invatat deja cu sa dau si poate se nimereste si pe verdeata (ma refer tot la masa si nu la gazon). poate ca de aia imi place si snookerul, ca se joaca tot pe o suprafata verde
__________________
CE BAH,<span style=\'color:blue\'> NU-TI MAI AJUNGE STRADA ?!?</span>
tudosebogdan is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2004, 08:19 PM   #15
tudosebogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
tudosebogdan is on a distinguished road
Send a message via ICQ to tudosebogdan Send a message via MSN to tudosebogdan Send a message via Yahoo to tudosebogdan
Default

apropo, stiu in primul ca nu ar trebui sa postez unu dupa altul dar totusi ma framanta o intrebare:

cu cine se va bate Hunn in iunie?

stiu ca bulangiul l-a tot facut pe unu mic si chel in timpul unui meci, ala a refuzat o bataie in ring insa altul a spus ca stie ca ala e mic si chel insa nu vede rostul pentru o asemenea atitudine si ca accepta el lupta. problema e ca am uitat cine e asta care face pe cavaleru in apararea unui tip inteligent care nu isi foloseste decat forta mintii .... sincer eu unu l-as fi trosnit pe hun daca ma facea mic si chel asta avand in vedere si faptul ca am 1,80 si o 100 de kile ...
__________________
CE BAH,<span style=\'color:blue\'> NU-TI MAI AJUNGE STRADA ?!?</span>
tudosebogdan is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2004, 01:43 PM   #16
-Razvan-
Guest
 
Default

Ar putea sa-mi explice cineva regulile k parea interesant? Eu am prriceput ceva-ceva dar nu indeajuns.
  Reply With Quote
Old 23-05-2004, 09:19 AM   #17
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Ma, deci sunt 15 bile rosii. OK? 6 bile de alte culori. OK? Bilele rosii trebuie introduse in buzunare. Dupa fiecare bila rosie introdusa se va introduce si o bila colorata. Bilele rosii au cate 1 punct. Bila galbena 2. Bila verde 3. Bila maro 4. Bila albastra 5. Bila roz 6. Bila neagra 7. Bilele colorate sunt repozitionate pe punctele lor atunci cand sunt introduse in buzunare; ele raman in buzunare numai atunci cand nu mai exista bile rosii pe masa. Scorul maxim posibil prin introducerea bilelor este de 147; el poate fi, totusi, mai mare in cazul in care adversarul face faulturi. Faultul este comis atunci cand jucatorul nu atinge bila obiect (bila rosie sau bila colorata pe care a nominalizat-o). El este de 4 puncte de la bila rosie pana la bila maro, de 5 puncte la bila albastra, de 6 puncte la bila roz si de 7 puncte la bila neagra (puncte care se acorda adversarului). OK? Asta e esentialul.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2004, 10:54 AM   #18
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Ai uitat sa zici ok la final :P

V-ati uitat la Campionatul Mondial de anul acesta ?? Iar a demolat O`Sullivan tot...io personal am tinut cu pustiul de Dott dar..experienta...deh !!
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2004, 12:52 PM   #19
-Razvan-
Guest
 
Default

Mersi, ratonu`. Esti mai tare la cunoasterea regulilor ca Alexandru Boc si Gh. Stefan la un loc.
  Reply With Quote
Old 24-05-2004, 09:20 AM   #20
denad
Member
 
Join Date: Mar 2004
Location: Cernavoda
denad is on a distinguished road
Default

si asta e de bine sau de rau?
denad is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:00 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL