INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal extern si discutii generale
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-2009, 10:57 PM   #1
geo
Member
 
geo's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest,Romania
geo is on a distinguished road
Default Liverpool FC

Da,eu sunt suporter al lui Liverpool si in acest thread vom vorbi cei care tin cu aceasta echipa SI VA SPUN INCA DE ACUM ...DACA NU TINETI CU ACEASTA ECHIPA SI INTRATI AICI CA SA INJURATI SAU SA SPUNETI CA XYZ E MAI BUNA TINETI-VA IDEILE PENTRU VOI.

eu personal nu-l sufar pe Rafa benitez.In primul rand mi se pare ca joaca prea defensiv si in al doilea rand nu imi place ca aduce jucatori de mana a doua.Are foarte multe fixuri si asta nu e bine.Chiar daca a reusit sa aduca cateva trofee (inclusiv UCL in 2005)nu a reusit sa ia titlul.Poate reuseste anul acesta sa speram.
Daca as putea i-as sugera lu Rafa sa-l aduca pe David Villa.Este un jucator foarte bun si ar face un cuplu letal impreuna cu Fernando Torres.Eu,la fifa il cumpar mereu,impreuna cu David Silva,Sergio Ramos etc.Nu intru in detalii deoarece nu este un topic ptr fifa.

Eu consider ca Liverpool are cea mai frumoasa "galerie"atat in deplasare cat si acasa (in special acasa)De fiecare data cand ma uit la TV sau pe youtube la ei cum cante,mi se ridica parul de pe mine.As vrea ca intro buna zi sa merg acolo si sa pot canta You'll Never Walk Alone

As vrea sa aflu parerile voastre despre echipa in general dar si despre altele.Dar va rog sa ramaneti pe subiect.Ne mai auzim si REPET daca aveti ceva impotriva pastrati-o pt voi si faceti-va propriul topic,nu vreau sa ma cert cu nimeni doar pentru ca tinem cu echipe diferite ptr ca,in fond de aici pleaca majoritatea lucurilor rele,de la lucuri simple cum ar fi:discriminari,jmecherie,sau alte porcarii

Ne mai auzim,fingers crossed
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
geo is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2009, 11:40 PM   #2
Shuby
Member
 
Shuby's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Shuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the rough
Default

Nu cred ca este dispusa Liverpool sa dea de la 40 milioane in sus pentru Villa,sii campionatul Angliei este unul prea dur pentru Villa,parerea mea,dar sunt de acord ca impreuna cu Torres ar face un cuplu letal.
__________________
Hugs,not drugs folks!
____

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Shuby is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2009, 02:55 PM   #3
champion
Member
 
Join Date: Sep 2007
Location: nevermind
champion is just really nicechampion is just really nicechampion is just really nicechampion is just really nice
Default

Ce Villa ma ? Keane face legea !!!1
__________________
"the most complete player to ever play for liverpool"

An absolute colossus in the centre of the park, Gerarrd's tireless running,
superb vision on the ball an ability to strike from
distance have made him one of the best midfielders in the world.
champion is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2009, 08:03 PM   #4
geo
Member
 
geo's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest,Romania
geo is on a distinguished road
Default

si mie imi placea robbie keane atunci cand era la tott'ham.dar uite ca acum nu prea sa adaptat la Liverpool.Plus ca eu am un fix cu jucatorii tineri...

pe mine ma mai enerveaza arbeloa,mascherano,dossena,el zhar si toate celelalte ciumpee ale lui benitez.Mi se pare ca nu joaca mai nimic.Ori cand vrei sa te bati la titlu in anglia si nu numai nu se poate cu asa jucatori.este cam cazul stelei,lasand la o parte implicarea lui becali la echipa si prostia altora.

Si apropo de conducatori,americanii lui Liverpool au facut mai mult rau de cand au venit.E adevarat au adus ceva bani in plus (si mie mi se pare ca benitez nu prea ii cheltuieste cu folos) dar au inceput acum o vreme sa se ceerte sa se ameninte cu moartea etc.e clar ca un lucru ca acesta nu poate face decat rau.poate nu asa mult ca la noi ( cu copos si taher) dar ma rog.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
geo is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2009, 09:30 PM   #5
Cornel*
Nick vechi: xdevil
 
Cornel*'s Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Deasupra ta
Cornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Cornel*
Default

Nu sunt eu fan Liverpool deloc, dar cred ca pot sa-mi dau cu parerea.
Mascherano e cunoscut ca unul dintre cei mai buni mijlocasi defensivi din lume si mijlocas defensiv fiind, e logic sa nu iasa in evidenta.
Iar tu zici ca ai un fix cu jucatorii tineri. Pai Villa la 27 ani nu mai este deloc un jucator tanar... Este un jucator ajuns aproape de apogeul carierei.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Cornel* is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 08:48 PM   #6
geo
Member
 
geo's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest,Romania
geo is on a distinguished road
Default

nu,ai inteles gresit,
in primul rand pe mine ma enerveaza Mascherano atunci cand face acele gafe (ca in meciul cu Man Utd cand sia luat rosu de ex.)si zici ca e un mascarici.A fost si asa destul scandal cu aducerea sa de la WHam.

in al doilea rand,ai dreptate Villa are 27 de ani.robbie Keane are aproape 28.Dar cred ca Villa ar face o treaba mai buna.Uite ca Robbie nu sa adaptat.Si chiar nu am nicio idee de ce.Poate ca acum Villa este in apogeul carierei.A fost golgheterul EURO 2008 (sunt convins ca ar fi dat mai mult de 4 goluri daca nu sar fi accidentat)Joaca foarte bine la Valencia (o echipa care acum este macinata de probleme)si este aproape de un transfer la o echipa mare.

El a spus la un moment dat ca nu prea este tentat sa schimbe campionatul desi a avut oferte de la Arsenal si chiar si de la Liverpool.Cert este ca este jucatorul meu preferat in acest moment

In legatura cu jucatorii tineri:nici nu se pot compara jucatorii tineri de la Liverpool(flyyn,therfall,plessis,spearing etc. care unii au 20-21 de ani)cu cei de la...Arsenal de ex (ramsey,wishire,vela etc. care sunt putin mai tinerei)sau cu cei ai Barcei (victor sanchez,bojan etc.)

iar asta ma enrveaza la benitez ca nu vede aceste lucruri si mai are si fixurile lui de a aduce jucatori in mare parte de mana a2a daca nu chiar a3a si maxim 1 jucator de clasa.

Se zicea la un moment dat ca vrea sal ia pe Gareth Bale.Pai mas mira daca ar faceo pentru ca asta e un jucator bun si cred ca sar potrivi in echipa.Dar ma rog.Vad ca deocamdata,spaniolul nu a miscat pe piata de transferuri.sa vedem...

Sa vedem,care mai sunt parerile voastre in legatura cu sistemul de joc,tactica,galerie,conflictul dintre patroni etc.

Hai noroken

P.s. imi place textul despre gerrard de la semnatura ta,Champion. Adevarat ca Gerrard este unul dintre cei mai buni mijlocasi din lume.Multi o sa ziceti de C.Ronaldo.Ei bine,parerea mea este ca si el stie fotbal,e inteligent,dar pe el il preocupa mai mult sa faca spectacol de multe ori,ceea ce nu prea e recomandat.Si inca o chestie Pe Ronaldo il cam strica si aerele sale pe care le cam are si pe teren si in afara acestuia.gerrard prefera sa fie eficient. e un simbol al echipei,motorul acesteia si poate intoarce soarta unui meci.De la Ronaldo nu te poti astepta sa iti "castige singur meciul" nu e un leader ca Steve.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by geo; 06-01-2009 at 08:56 PM.
geo is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 09:16 PM   #7
@lyn reloaded
Member
 
@lyn reloaded's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Botoşani
@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute
Send a message via Yahoo to @lyn reloaded
Default

Nu sunt fan Liverpool, dar nu pot sa nu-l apreciez pe Steven Gerrard. Este un fotbalist foarte valoros. In primii 3 din lume dupa parerea mea.

Nu trebuie uitat imnul celor de la Liverpool. E c;lat ca numai are rival.
__________________
Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar!
@lyn reloaded is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 12:00 PM   #8
lucky_nr_slevin
Member
 
lucky_nr_slevin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: rm. valcea
lucky_nr_slevin is an unknown quantity at this point
Default

in primul rand il respect pe Rafa pt ce a facut pt LIVERPOOL.....pana sa vina el Liv' era ca oricare echipa din premier league.....cat despre jucatori....eu zic ca nu trebuie sa mai fie adusi prea multi....Rafa a reusit sa faca o echipa omogena si daca mai aduce vreun jucator ne-ar mai trebui un fundas zic eu....iar fani si atmosfera de pe anfield.....breathtaking...am fost personal pe anfield la inceputul lui 2007 cand s-a jucat liverpool 3-6 arsenal in carling cup....in minutul 90 eu eram dejamagit k luasem bataie rau.....si toti suporterii lui liv cantau You'll Never Walk Alone......am ramas masca.....imi imaginez un meci in romania intre 2 rivale si echipa de acasa sa fie condusa cu 6-3......creca tot stadionul ar huidui....dar asta este mentalitatea romanului....
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
lucky_nr_slevin is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 08:34 PM   #9
geo
Member
 
geo's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest,Romania
geo is on a distinguished road
Default

ai dreptate,Rafa a facut o treaba destul de buna (mai ales finala UCL cu milan).Si iarasi ai dreptate,ar trebui un fundas la liverpool.Eventual unul lateral,pt ca Carragher joaca mai bine in centru,asta e clar.Nu e postul lui in dreapta.
cat despre "excursia" ta pe Anfield,ce pot sa zic ? You're a lucky guy.As vrea si eu sa merg sa vad un meci.Poate peste cativa ani.

Intr-adevar.Asa e mentalitatea romanului.Daca mergi pe strada cu o caciula cu Dinamo (dau doar un exemplu)pai atunci te iau toti rapidistii stelistii constantenii la bataie.asa este din pacate,ce sa facem.Nu putem decat sa fim noi civilizati si sai invatam si pe copiii nostri sa fie la fel.

p.s. Si tu nu ai cantat?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by geo; 08-01-2009 at 06:33 PM.
geo is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 09:10 PM   #10
Cornel*
Nick vechi: xdevil
 
Cornel*'s Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Deasupra ta
Cornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Cornel*
Default

Si crezi ca daca mergi pe Anfield cu o caciula a lui Everton nu iei bataie? Sau cum?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Cornel* is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:44 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL