INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-2011, 10:39 AM   #11
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Dupa ce ca e cum e, mai vrei sa joci si cu scripturi editate?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 01:06 PM   #12
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by john21 View Post
am inceput o cariera ca patron de club si vreau sa stiu cum pot introduce bani in joc ca sa pot sa imi finantez echipa.stiu ca la precedentele versiuni se putea,dar le am incercat si acum numai merg.
Nu este corect sa faci acest lucru dar daca tot vrei sa ai bani foarte multi mergi in editor la club settings la sectiunea unde e dat stadionul si club facilities sub ele ai o optiune sa iti setezi o anumita suma pe care sa ti-o dea sponsorul in fiecare an si durata.
Suma maxima este de 1 miliard pe an iar durata maxima este de 10 ani.
Dar trebuie sa incepi o noua cariera.

Oricum dupa cum ti-am mai spus nu mi se pare corect sa faci acest lucru cum nu este ok sa modifici si skilul anumitor jucatori sa ii faci foarte buni.
In felul acesta jocul devine mai putin interesant.
Dar este alegerea fiecaruia ce face si cum vrea sa joace acest joc.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 02:25 PM   #13
Rolix96
Member
 
Join Date: Dec 2010
Rolix96 is on a distinguished road
Default

Dupa ce angajez cativa membrii in staff imi apare "Your salary budget is too low to sign this assistant" si nu mai pot angaja si pentru alte posturi antrenori etc... La Fifa manager 2011 puteai sa modifici la Budget calculation sau ceva de genu era.. Da aici nu mai este aceeasi chestie.. Ce pot face?
Rolix96 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 02:27 PM   #14
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
Nu este corect sa faci acest lucru dar daca tot vrei sa ai bani foarte multi mergi in editor la club settings la sectiunea unde e dat stadionul si club facilities sub ele ai o optiune sa iti setezi o anumita suma pe care sa ti-o dea sponsorul in fiecare an si durata.
Suma maxima este de 1 miliard pe an iar durata maxima este de 10 ani.
Dar trebuie sa incepi o noua cariera.

Oricum dupa cum ti-am mai spus nu mi se pare corect sa faci acest lucru cum nu este ok sa modifici si skilul anumitor jucatori sa ii faci foarte buni.
In felul acesta jocul devine mai putin interesant.
Dar este alegerea fiecaruia ce face si cum vrea sa joace acest joc.
O vrea si el sa fie un mic Abramovici
Serios acum, cel mai bine si mai interesant este sa joci normal, corect. Ar trebui sa bage astia si in joc regula Fair-Play-ului financiar. Sa vezi atunci cati mai joaca )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 08:59 PM   #15
bogdanbn
Member
 
Join Date: May 2009
bogdanbn is on a distinguished road
Default

Salut, pot selecta mai multi jucatori pe care sa ii dau pe altul ( player exchange ) si cum fac asta daca se poate !
bogdanbn is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 09:12 PM   #16
Rolix96
Member
 
Join Date: Dec 2010
Rolix96 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Rolix96 View Post
Dupa ce angajez cativa membrii in staff imi apare "Your salary budget is too low to sign this assistant" si nu mai pot angaja si pentru alte posturi antrenori etc... La Fifa manager 2011 puteai sa modifici la Budget calculation sau ceva de genu era.. Da aici nu mai este aceeasi chestie.. Ce pot face?
Ma ajuta si pe mine cineva? :|
Rolix96 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 09:48 PM   #17
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Rolix96 View Post
Ma ajuta si pe mine cineva? :|
Singura solutie este sa mai astepti pana iti mai creste putin bugetul.
Alta solutie nu ai, conducerea nu iti permite sa cheltui prea mult cu salariile angajatior.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 12:35 PM   #18
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Rolix96 View Post
Ma ajuta si pe mine cineva? :|
Daca esti la un club mai mic dintr-o liga inferioara nu cred ca trebuie sa angajezi asistenti cu salarii mari si rating mare. Astfel poti ajunge f repede la limita bugetului. In schimb, daca esti la un club mare din prima liga atunci nu cred ca poti avea astfel de probleme. Oricum, o solutie ar fi sa angajezi asistenti mai slab cotati si apoi sa ii trimiti la cursuri.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 12:39 PM   #19
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Eu zic ca e ridicol ...am inceput cu un club care avea un assistent manager am promovat 2 nivele si i sa terminat contractul si nu ma mai lasa sa angajez altul cum dracu inainte isi permiteau sa plateasca asst man si acum nu cand si sponsorul da bonusuri pentru promovare
americanu197 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 01:30 PM   #20
Rolix96
Member
 
Join Date: Dec 2010
Rolix96 is on a distinguished road
Default

Pai sunt cu Malaga si am bifat optiunea de a avea staff deja de la inceput .. Dar nu am pentru fiecare post un angajat.. De exemplu nu am Scouter sau medic .. Dar nu ma lasa sa angajez nici macar unul
Rolix96 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:34 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL