INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12

Reply
 
Thread Tools
Old 10-11-2011, 02:00 PM   #31
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Marius Sibiu View Post
Are dreptate Danyel 77 .De cand au preluat licenta cei de la Bright Future,s-a cam ales praful de joc.Jucatorii sunt tot mai mici (eu obisnuiesc sa joc pe camera broadcast),nu se mai distinge nimic.Toti sunt de aceeasi inaltime.
Referitor la gameplay,asa este,sunt nu stiu cate bare pe meci si in plus aproape numai goluri la vinclu.Sunt multe de spus,si de aceea prefer sa joc dupa atatia ani,Fifa Manager 08.De ce,cei de la bright future,nu au preluat grafica si tot ce era bun de la Fifa Manager 08 si pe acel joc sa aduca imbunatatiri ? Din editor au disparut stadioane in 3 d,cum ar fi Bay Arena !Anul asta,au facut o reclama agresiva jocului,pt.a ascunde slabiciunile si au mai facut si conferinta de presa cu antrenorul lui Mainz.
Sunt foarte dezamagit,mai ales,ca astept cate un an sa apara noul joc,cu multe sperante si iluzii.Eu joc genul asta de la TCM 2003,toate originale,iar din pacate si anul asta am aruncat banii pe fereastra.
Care au pofta de manager,sa incerce sa rejoace 2008,mai sunt inca patch-uri pt.joc,si o sa vedeti diferentele uriase de grafica etc.Sa aveti o zi faina.

---------- Post added at 08:58 AM ---------- Previous post was at 08:49 AM ----------

Imi cer scuze moderatorilor acestui forum.Am avut o izbucnire.Ei nu au nicio vina si isi fac treaba foarte bine aici.Inca odata scuze.
Nu m-am referit la calitatea jocului in postul anterior, doar am spus ca acea problema pe care o are el de a nu cumpara jocul nu trebuie sa o spuna aici pe forum si sa ii incurajeze pe altii sa nu cumpere jocul, prin aceasta atitudine se incurajeaza pirateria iar aici pe forum nu este permis asa ceva.
Fiecare hotaraste daca cumpara sau nu jocul dar asta nu inseamna ca trebuie sa o si spuna pe forum.
Gameplayul jocului o fi slab dar vor aparea si gameplay-patchuri care vor modifica cat de cat in dine cursul jocului in modul 3D.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2011, 11:06 PM   #32
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

Danny79 nu incurajez pirateria pentru ca, am cumparat jocul an de an, dar de la anul cu siguranta nu o sa-l mai cumpar. Eu joc acest joc doar in 3D mode din 2004 si vad ca de la an la an au distrus 3D-ul, acest joc pe vremuri ma relaxa si imi facea mare placere sa-l joc, de cativa ani mai mult te apuca nervii decat sa te relaxeze. Din pacate anul asta am avut asteptari foarte mari cand am vazut ce reclama au facut modului 3D de joc, pot sa spun doar sa le fie rusine celor de la EA ca, si-au batut din nou joc de noi.
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 06:39 PM   #33
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Marius Sibiu View Post
Are dreptate Danyel 77 .De cand au preluat licenta cei de la Bright Future,s-a cam ales praful de joc.Jucatorii sunt tot mai mici (eu obisnuiesc sa joc pe camera broadcast),nu se mai distinge nimic.Toti sunt de aceeasi inaltime.
Referitor la gameplay,asa este,sunt nu stiu cate bare pe meci si in plus aproape numai goluri la vinclu.Sunt multe de spus,si de aceea prefer sa joc dupa atatia ani,Fifa Manager 08.De ce,cei de la bright future,nu au preluat grafica si tot ce era bun de la Fifa Manager 08 si pe acel joc sa aduca imbunatatiri ? Din editor au disparut stadioane in 3 d,cum ar fi Bay Arena !Anul asta,au facut o reclama agresiva jocului,pt.a ascunde slabiciunile si au mai facut si conferinta de presa cu antrenorul lui Mainz.
Sunt foarte dezamagit,mai ales,ca astept cate un an sa apara noul joc,cu multe sperante si iluzii.Eu joc genul asta de la TCM 2003,toate originale,iar din pacate si anul asta am aruncat banii pe fereastra.
Care au pofta de manager,sa incerce sa rejoace 2008,mai sunt inca patch-uri pt.joc,si o sa vedeti diferentele uriase de grafica etc.Sa aveti o zi faina.

---------- Post added at 08:58 AM ---------- Previous post was at 08:49 AM ----------

Imi cer scuze moderatorilor acestui forum.Am avut o izbucnire.Ei nu au nicio vina si isi fac treaba foarte bine aici.Inca odata scuze.
Sunt de acord cu tine Marius, dar sa stii ca FIFAM 08 este produs tot de BF. BF a preluat franciza de la EA Sports Canada odata cu FIFAM 07, acela fiind primul joc creat de echipa din Germania.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2011, 08:59 PM   #34
SilviuCarlos97
Member
 
SilviuCarlos97's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Buzău
SilviuCarlos97 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by J@mrock View Post
Incearca sa iti adaptezi jucatori la stilul sau stilurile de joc pe care le alegi...


una din tacticile care dau rezultate mari...cel putin la mine!!
Am folosito si eu dar nu da mereu da rezultate...
SilviuCarlos97 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2011, 10:10 PM   #35
J@mrock
Member
 
J@mrock's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Lugoj
J@mrock will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to J@mrock
Default

Quote:
Originally Posted by SilviuCarlos97 View Post
Am folosito si eu dar nu da mereu da rezultate...
Joacate cu tacticile astea.....in functie de jucatori......si va da rezultate....nu trebuie sa o faci neaparat asa!!
J@mrock is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2011, 12:47 PM   #36
marcuss22
Member
 
Join Date: Oct 2010
marcuss22 is on a distinguished road
Default

parerea mea este ca merita cumparat....mie unu nu imi place sa folosesc 3d(e prea plictisitor) ma descurc cu instant replay...si cred ca mai sunt si alti ca mine...
marcuss22 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2011, 01:48 PM   #37
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by marcuss22 View Post
parerea mea este ca merita cumparat....mie unu nu imi place sa folosesc 3d(e prea plictisitor) ma descurc cu instant replay...si cred ca mai sunt si alti ca mine...
Personal nu inteleg placera de a juca instant rezult, cum iti dai seama cat de bun manager esti, daca nu joci in modul 3D?
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2012, 12:02 PM   #38
StRacer
Member
 
Join Date: May 2011
StRacer is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by SilviuCarlos97 View Post
Am folosito si eu dar nu da mereu da rezultate...
incerca sa cobori putin mijlocasi laterali, eu asa o folosesc si merge de minune
iar varfurile trebuie sa iti fie de profiluri diferite : unul care sa fie Holds-up, Dribler sau Target man , iar celelalt sa fie Penalty box (atacantii penalty box marcheaza intotdeauna cele mai multe goluri)
StRacer is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2012, 03:19 AM   #39
robertson1992
Member
 
robertson1992's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Craiova
robertson1992 is on a distinguished road
Default salut

am pus la cativa jucatori din echipa mea sa se antreneze privat la diferite skilluri la care au nevoie pe pozitiile lor de joc( speed,crossing..etc) ..acest lucru afecteaza jocul lor sau evolutia in urmatoarele meciuri , le scad celelalte atribute ?
este bine sa ii pun eu sa se antreneze sau sa las asistentul?
robertson1992 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2012, 04:26 PM   #40
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

E bine sa te ocupi tu, si nu, nu vor scade abilitatile. Abilitatile scad de obicei cand acel jucator joaca prost, nu e in forma, a stat mult timp accidentat sau nu l-ai odihnit suficient (e mereu prea obosit, fatigue >50)!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:32 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL