INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 23-05-2012, 03:56 PM   #1
ronaldin
Member
 
ronaldin's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
ronaldin is an unknown quantity at this point
Default FIFA 12,PES12 problem

SAL tuturor,am o problema cu fifa si pes 12.Desi am un pc f bun cu un intel core 2 duo 2.93 Ghz,nvidia geforce 9800 GT,3gb RAm,600HDD lagurile imi impiedica jocul.Fifa mergea foarte bine inainte sa instalez windowsul adica acelasi win 7/64 bit Ultimate iar pes sacada si pe inainte si dupa instalare.Cu toate ca la fifa folosesc optiunea alt ctrl si F4 pentru a selecta prioritatea high lagurile persista,tin sa spun ca joc pe rezolutia 1920/1080.Please help me
ronaldin is offline   Reply With Quote
Old 28-05-2012, 03:50 PM   #2
Mafiablue
Member
 
Join Date: May 2012
Mafiablue is on a distinguished road
Default

salut .....am si eu o problema la fifa 2012....imi merge prea repede......ma poate ajuta cineva ???
Mafiablue is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 03:10 PM   #3
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

@ronaldin Redu si tu putin rezolutia, e neaparat sa joci pe Full HD ? cred ca pe 1280x720 o sa-ti mearga de minune. Oricum , conteaza si monitorul, degeaba ai 9800GT ( care sa fim seriosi, nu mai este o placa "buna", e undeva in medie ) , pe un monitor >= 22'' si rezolutie Full HD, o omori.

@mafia, nu ai cumva setat game speed : fast ? sau ai framerate mic, si ti se pare ca nu merge fluent ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2012, 03:47 PM   #4
ronaldin
Member
 
ronaldin's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
ronaldin is an unknown quantity at this point
Default

Ok cu pes am rezolvat-o am selectat proritatea high si merge perfect dar la fifa lagurile nu inceteaza sa dispara.@Razor de ce crezi ca pe o rezolutie Full HD o omor,am mai auzit parerea asta dar sa fiu sincer nu am avut nicio problema pana acum,am dus jocuri ca Dirt2,Shift 2 unleshead,Mass Effect 3,Virtual tennis 4 pe maxim si merg chiar ok,acum nu stiu de ce a aparut aceasta polemica dar...Astept raspunsuri
ronaldin is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2012, 08:36 AM   #5
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Bine, Fifa 12 e si prost optimizat, de aceea sansele sa-ti mearga bine pe configuratia de mai sus la Full HD sunt mai mici decat in cazul altor jocuri cu cerinte asemanatoare. Oricum, Shift 2 si Virtua Tennis 4 chiar nu cer mult, de celelalte nu stiu ca n-am jucat.

Ideea e ca atunci cand folosesti rezolutie foarte mare pe un monitor relativ mare, placa video e foarte solicitata doar pentru a opera bine pe acea rezolutie. Uite, ca sa ma crezi fa rost de un monitor de maxim 19-20'', seteaza pe rezolutia lui normala si ai sa vezi ca jocul iti merge altfel. Repet, 9800GT nu e nustiuce placa, instare sa duca rezolutii 1080p pe monitoare mari, comparativ cu seriile GTX e in urma cu mult.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:34 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL