INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10 > RLSP

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-2009, 11:20 AM   #231
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Nu are nimeni nimic cu Rapid şi rating-urile, oricum, nu sunt făcute după simpatii. Bineînţeles că mulţi fani ar dori atributele jucătorilor actualizate după cum s-au descurcat în ultima etapă şi că pentru alţii există tentaţia să le judece după întreaga evoluţie a fotbalului în ultimii 20 de ani, dar trebuie găsit un echilibru. În campionatul nostru, ce au făcut echipele în ultimul an de zile ni se pare absolut relevant pentru rating-uri şi lucrurile probabil că vor rămâne aşa. Că mai există şi mici scăpări, e altă problemă pe care nu o văd evitată vreodată când e vorba de sute de jucători, dar încercăm să avem un procentaj cât mai bun de reuşite.

Şi în ce priveşte feţele e un pic delicat. Nu a fost tocmai partea jocului despre care să spunem "facem întâi ce e mai important". Ousmane N'Doye şi Romeo Surdu sunt vedete ale Ligii I şi nu au feţe personalizate, Unirea Urziceni e Campioana şi nu are nicio faţă personalizată. Vom încerca să îmbunătăţim şi acest aspect pentru următorul patch.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 11:31 AM   #232
stefan
Guest
 
Default

In legatura cu sumele de transfer, acestea sunt setate de joc, nu de noi. Probabil conteaza si varsta, potentialul si dupa un tur de campionat cred ca si evolutiile jucatorului, nu stim nici noi exact sistemul.
  Reply With Quote
Old 10-10-2009, 12:06 PM   #233
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Patch-ul este foarte bun si extrem de repede scos, insa am observat ca de 2 sau 3 ani CFR este supraestimata, mai ales ca a terminat pe 4 si nu stiu daca merita 30 de milioane buget, pt ca atunci trebuia sa cumpere Paszkani ( sau cum se scrie ) vreo 2-3 jucatori de 8-10 milioane de euro pe sezon, cea ce nu se intampla.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 12:50 PM   #234
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by sebseb View Post
Patch-ul este foarte bun si extrem de repede scos, insa am observat ca de 2 sau 3 ani CFR este supraestimata, mai ales ca a terminat pe 4 si nu stiu daca merita 30 de milioane buget, pt ca atunci trebuia sa cumpere Paszkani ( sau cum se scrie ) vreo 2-3 jucatori de 8-10 milioane de euro pe sezon, cea ce nu se intampla.
Sa nu uitam ca cei de la CFR Cluj au fcut investitii mult mai mari fata de celelalte echipe.Iar in RLSP a fost pus la dispozitie un buget destul de mare pentru investitii.Eu cred ca este destul de bun bugetul.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 12:55 PM   #235
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by FredyRonaldo View Post
Pai daca tu habar nai inseamna ca asa e !!!

Alta observatie : in celelalte campionate in manager mode ordinea meciurilor e la fel ca in realitate !!!

Spadacio 980 de mii !!!!!!!! Nicu Epaminonda(care nici macar nu e titular !!) 3 mil !!! BATAIE DE JOC MAI MARE CA ASTA NU SE PUTEA !!!!!!!
Deci voi deja aveti ceva cu Rapid , nu ia-ti bagat al 3 echipament , ia-ti pus o singura fata de jucator si aia lu Joao Paolo Pinto care nici macar nu e titular, Spadacio 70 cand el trebuie sa aiba cel putin 75. Mai bine nu il scoteati acum si mai asteptam 3-4 luni sa fie calumea, da oricum si cand o sa apara varianta mai buna tot in bataie de joc o sa fie !!!!
Cred ca doar 3 campionate au ordinea corecta a meciurilor. Sistemul respectiv facut manual ar fi putut produce unele erori in cariera si am decis sa nu riscam.

Cat despre Rapid, in RLSP 2010 au 3-4 jucatori tineri de perspectiva in patch, jucatori ce pot face diferenta pe parcursul unei cariere.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 01:17 PM   #236
wEek1d
Member
 
wEek1d's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
wEek1d is on a distinguished road
Default

marfa , acum lam laot si e superrrr
wEek1d is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 02:15 PM   #237
Danutz_dark_one
Member
 
Danutz_dark_one's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Slatina
Danutz_dark_one is just really niceDanutz_dark_one is just really niceDanutz_dark_one is just really niceDanutz_dark_one is just really nice
Send a message via ICQ to Danutz_dark_one Send a message via Yahoo to Danutz_dark_one
Default

in primul rand tin sa spun ca ati facut un patch foarte bun, care cu siguranta este cel mai bun patch al echipei Fifaromania in ultimii ani.

acum, am si eu o nelamurire:

am incercat sa adaug cu File Master 10 un set de kituri fantasy la Steaua. am inlocuit fsh-urile din zdata_51,am regenerat dar in joc imi apre missing texture. imi puteti spune ce as putea face ca sa imi apara kiturile ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Danutz_dark_one is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 02:45 PM   #238
DjCristy
Member
 
Join Date: Jan 2009
DjCristy is on a distinguished road
Default

pai patchul este bun (avand in vedere cat de rpd lati facut ) dar am cateva sugestii :
la timisoara lati facut pe Mera mic de inaltime (el are 193 cm)
latovlevici ii prea bun ( in realitate nui chiar asa)
Dare Vrsic ii stangati nu dreptaci cum lati facut voi ( asta am mai obs la cativa jucatori nush daca numa de la timisoara )
la cfr Traore ii facut total gresit ( el ii nascut in 90 voi lati facut in 80 si inaltimea lui ii gresita ii facut sa aiba 184 si el are defapt 198 )

astea is unele greseli observate de mine , dar orcum pt o sapt ii bun patchul ... sper ca versiunea 2 sa aiba corectate majoritatea greselilor pt ca acum aveti timp .. bafta
DjCristy is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 02:47 PM   #239
DanyNesta13
Member
 
DanyNesta13's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
DanyNesta13 is on a distinguished road
Default

Mns ma poti ajuta cu comentariul in italiana?am facut cum ai zis am scris asa eng.db=ita.db si nu imi comenteaza in Italiana tot in engleza imi comenteaza?si mai am o intrebare dece nu merge unlock patch 10?Cand i-am dat sa instaleze sunt 3 obtiuni 1.sa instalezi normal sa deblokezi kiturile a 3a,2.era tot asa numai in italiana si 3.era normal plus deblocheza inca cateva kituri de la alte echipe. si i-am dat toate trei nu mers decat ultima si mi-a suprapus echipamentele din lia 1 cu alea de la ei ascunse c sa fac?
Ma putezi ajuta?
DanyNesta13 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2009, 04:12 PM   #240
cipri_23
Member
 
Join Date: Nov 2008
cipri_23 is on a distinguished road
Default

Unde dau sa vad si eu steme in meniu .Va rog ajutatima.
cipri_23 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:30 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL