INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-2012, 06:29 PM   #341
pandispan2011
Member
 
Join Date: Aug 2011
pandispan2011 has a little shameless behaviour in the past
Default

imi spuneti si mie cum pot da centrare sutata in fata portii...pc-ul mi-o face mereu
pandispan2011 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2012, 06:42 PM   #342
POLI.2011
Super Moderator
 
POLI.2011's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Orasul ALB-VIOLET
POLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to behold
Send a message via MSN to POLI.2011 Send a message via Yahoo to POLI.2011 Send a message via Skype™ to POLI.2011
Default

Quote:
Originally Posted by pandispan2011 View Post
imi spuneti si mie cum pot da centrare sutata in fata portii...pc-ul mi-o face mereu
Apesi consecutiv pe butonul de centrare de doua sau de trei ori.

Daca apesi de doua ori rapid centreaza la semi inaltime.
Daca apesi de 3 ori centreaza la nivelul solului.
POLI.2011 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 08:39 AM   #343
razvanultra55
Member
 
razvanultra55's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
razvanultra55 has a spectacular aura aboutrazvanultra55 has a spectacular aura about
Send a message via MSN to razvanultra55 Send a message via Yahoo to razvanultra55
Default Raman uimit de confuzii!!!!

Quote:
Originally Posted by robertyno79 View Post
Mda, mare tzeapa, versiunea pt Wii si cea pt PC, este defapt un FIFA12 modificat+noi elemente din FIFA13. Ca sa intelegeti mai bine ce va spun, spre exemplu FIFA11 de pe PC, nu erea nimeni alltul decat vechiul FIFA09 de pe console. Cu FIFA12 au reinoit peste tot toate engiunurile, acum in FIFA13, doar XBOX si PES au primit motoare noi, restu 'reciclate'.

CA o mica dovada la ce zic eu aici, uitati-va pe ytube daca scrieti FIFA 13 XBOX gameplay si FIFA 13 PS3 gameplay, cele doua impreuna au acelasi meniu, cand sunt prezentate echipele apare un fond albastru, ect. Pe Wii si pe PC, este altfel. Este chestia acea maronie si ciudata...si este o diferenta de la cer la pamant intre FIFA 13 DEMO si FIFA 13...incercati in paralel cele doua versiuni, sa vedeti ca, sunt 2 jocuri FOARTE DIFERITE !

In DEMO parea un alt joc cu un super gameplay, nuhs da mi se pare mie ca, mecanica si miscarea din teren nu mai seamana deloc cu ce erea in acel DEMO.
Jucatori parca sunt pe sine. Daca in FIFA12 reuseai sa faci un cerc perfect cu un jucator, aici poti cel mult un patrat din miscari,cu indulgenta un hexagon.
Miscarea jucatorilor in teren, nu mai e la fel de CURSIVA precum in FIFA12. Acum seamana foarte mult in miscare cu PES13.

Jucatori alearga superb inspre poarta adversa, dar in momentul cand vrei sa te aperi cu ei si alergi inapoi, alearga de parca ar avea un sac de cartofi in spate, and, aproape mai mereu cand ai un ULTIM jucator intr-o pozitie total libera singur cu portarul advers, pur si simplu in 99% din situatii, jocul ne te lasa sa dai acea ultima pasa!

Incredibil cum au distrus apararea in favoarea atacului, parca au ascultat rugamintile unor "bebelusii" sa dea si ei un gol pe an
Daca in fifa 09, 10, 11, si fifa12, atacul erea egal cu aparearea, deci in concluzie te puteai apra la fel de bine cum puteai si ataca, asta daca aveai skilurile necesare, aici in FIA13 se simte clar cat de disproportionat este jocul in favoarea atacului.

ATTACKING INTELLIGENCE si COMPLETE DRIBBLING este facut in baza ca, au redus la jumatate capacitatea e a te apara corect in fata jucatorului advers.

Cu siguranta cu totii am jucat un joc anume facut pentru console si poartat pe PC, unde totul parea prost optimizat, iar dinamica miscari, controlul din joc parea o tampenie mare...asa e si acest joc.

Pacat de ideile noi introduse in acest joc gen first touch si deplasarea jucatorilor din teren, in rest no comment.
edit: Da asa este PS3

Salutare! Nu am mai scris de ceva vreme pe aici, dar nu m-am putut abtine, mai ales cand vad atatea erori in definitii si content.
Draga robertyno79, sa incepem cu inceputul, care este, ca nu?! adicatelea facem confuzii fara numar.
FIFA 11 nu are nici cea mai mica legatura cu FIFA 09 console version. FIFA 11 a avut acelasi engine ca si FIFA 10 PC version,
numai ca a fost mai bine optimizat (cica?!).
Stau si ma intreb, si fara a jigni inteligenta ta, sau a celorlalti, daca stii care este definitia cuvantului "demo"...

Spoiler for Definition - demo:
t gave consumers the chance to try a trial portion of the game, usually restricted to the game's complete first section or "episode", before purchasing the rest of the adventure. Demos are different in that they are "self-contained" programs which are not upgradable to the full version. Game demos come in two variations: playable and non-playable (also called a "rolling demo"). Playable demos generally have exactly the same gameplay as the upcoming full game, although game advancement is usually limited to a certain point, and occasionally some advanced features might be disabled. A non-playable demo is essentially the gaming equivalent of a teaser trailer.


Daca ai citit cele de mai sus...sa reveniiiiim...
Unde ramasesem?! sunt mai batran si uit...eh! ce sa-i faci...batraneatea!!
FIFA 13 demo si FIFA 13 full sunt una si aceeasi chestie, cand vine vorba de game-play. Singurele diferente, daca vrei sa le spunem asa, sunt doar
la pass of the game aka viteza jocului, care, intr-adevar, este un pic mai mare...dar hei!!!! avem game settings, si avem si optiunea de "slow", "normal"
si "fast" plus ca...fii atent aici...mai avem si ... "User and CPU Sliders" (oooups!). Stii ce fac ultimele?!, asta apropo de faptul ca te plangeai ca nu poti aia si cealalta.
Iti pot oferi, daca vrei, niste "tweek"-uri pentru " User and CPU Sliders" si, crede-ma cand iti spun, o sa vezi cu alte "dioptrii"(fara vreo aluzie), jocul

Spoiler for GAME CUSTOMIZATION:
USER GAME CUSTOMIZATION
Sprint Speed - 45
Acceleration - 45
Shot Error - 50
Pass Error - 50
Shot Speed - 45
Pass Speed - 40
Injury Frequency - 40
Injury Severity - 50
Goalkeeper Ability - 50
Positioning: Marking - 80
Positioning: Run Frequency - 45
Positioning: Line Height - 45
Positioning: Line Length - 40
Positioning: Line Width - 40
Positioning: Fullback Positioning - 45
Power Bar - 50
First Touch Control Error - 50


CPU GAME CUSTOMIZATION
Sprint Speed - 40
Acceleration - 45
Shot Error - 50
Pass Error - 55
Shot Speed - 45
Pass Speed - 40
Injury Frequency - 40
Injury Severity - 50
Goalkeeper Ability - 50
Positioning: Marking - 80
Positioning: Run Frequency - 45
Positioning: Line Height - 45
Positioning: Line Length - 40
Positioning: Line Width - 40
Positioning: Fullback Positioning - 45
First Touch Control Error - 50

Legendary, manual, slow:
Player/CPU:
Sprint Speed - 44/44
Acceleration - 47/46
Shot Error - 53/53
Pass Error - 55/57
Shot Speed - 50/50
Pass Speed - 56/56
Injury Frequency - 80/80
Injury Severity - 50/50
Goalkeeper Ability - 50/46
Positioning: Marking - 90/90
Positioning: Run Frequency - 60/60
Positioning: Line Height - 50/50
Positioning: Line Length - 40/40
Positioning: Line Width - 40/40
Positioning: Fullback Positioning - 60/60

User/CPU

Acceleration - 43
Errors (All) - 50
Fullback Positioning - 65
Goalkeepers - 75
Injuries (All) - 50
Line Height - 0
Line Length - 75
Line Width - 50
Marking - 80
Pass Speed - 30
Power Bar - 50
Run Frequency - 15/25
Shot Speed - 45
Sprint Speed - 40


USER/CPU GAME CUSTOMIZATION:

Sprint Speed - 48/41 (its easier to stop the opponent if you're faster than him)
Acceleration - 50/48
Shot Error - 65/75 (decreases goals per match guaranteed)
Pass Error - 53/53
Shot Speed - 50/50
Pass Speed - 48/48 (or lower)
Injury Frequency - 63/63
Injury Severity - 63/63
Goalkeeper Ability - 53/53
Positioning: Marking - 90/90 (the more up - the more realistic: every FIFA gameplay has a defense tactic as a weak point, low marking and bad closing down)
Positioning: Run Frequency - 40/40
Positioning: Line Height - 41/41
Positioning: Line Length - 41/41
Positioning: Line Width - 43/43
Positioning: Fullback Positioning - 55/55 (at least)
Power Bar - 50

User/CPU
Sprint: 0/0
Acceleration: 51/51
Shot Error: 50/50
Pass Error: 50/50
Shot Speed: 50/50
Pass Speed: 55/55
Injury Frequency: 80/80
Injury Severity: 60/60
Goalkeeper Ability: 45/45
Marking: 0/50
Run Frequency: 25/0
Line Height: 45/45
Line Length: 35/35
Line Width: 40/40
Fullback Positioning: 50/50
Power Bar: 60
First Touch Error: 50/52

Difficulty: Professional Speed: Slow Camera: Tele H:15 Z:10


Cam atat, zic ca e de ajuns.
Din punctul meu de vedere acum, jocul este foarte bine pus la punct, ma refer aici la "portare", care de anul asta nu prea mai e ....
avand in vedere ca au reusit in cele din urma sa optimizeze pentru versiunea de PC, engine-ul console-based, si sa il aduca acolo unde ar fi trebuit sa fie de anul trecut.
Insa, mai sunt destule de rezolvat, incepand de la game-play (se pot aduce multe imbunatatiri,dar este peste FIFA 12) si pana la grafica.
Anul asta au adus "licenta" ESPN pentru scoreboards & pop-ups...e un inceput. Deficiente sunt si pe partea de EASFC, multe, bug-uri la fel.
Match-Day este o aditie importanta si la care, dupa ultimele patch-uri, ca de altfel si la EASFC,
s-au adus cateva imbunatatiri, fata de versiunile alpha 1 si beta 1,2 si 3 la care am luat parte si eu ca tester.
(apropo, au fost diferente majore la game-play intre cele 2 pre-build-uri si demo-ul pe care l-a jucat toata lumea...majore..spre bine la demo...
la asta ma refere, si implicit la versiunea finala).
Odata cu patch-urie noi au adus stabilitate (si se simte), si la partea de on-line gaming, au adus licentele pentru Napoli.
O alta aditie este International Stage in Career Mode...ceea ce scoate din calcule un viitor add-on pentru WORLD CUP 14, si e foarte bine asa, parerea mea.
Ca sunt inca probleme care pot fi rezolvate, da, sunt de acord, dar sa faci afirmatii cum ca e "nu-stiu-cum" fara sa vii cu argumente solide, si dupa testari
a tutulor (unde esti 'Nea Nicule?!), posibilitatilor de "in-game editing" mi se pare pueril. Iti recomand sa te intorci la joc, sa faci acele teste si apoi revino, dar cu argumente..nu cu "miauneli" si "lacrimioare".

Cu respect
Razvan


PS: Daca faci comparatie intre FIFA 13 si PES 13...ma intreb ce fel de jucator esti... FIFA = arcade / PES = sim
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by razvanultra55; 23-10-2012 at 08:52 AM.
razvanultra55 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 11:35 AM   #344
robertyno79
Member
 
robertyno79's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
robertyno79 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by razvanultra55 View Post
Salutare! Nu am mai scris de ceva vreme pe aici, dar nu m-am putut abtine, mai ales cand vad atatea erori in definitii si content.
Draga robertyno79, sa incepem cu inceputul, care este, ca nu?! adicatelea facem confuzii fara numar.
FIFA 11 nu are nici cea mai mica legatura cu FIFA 09 console version. FIFA 11 a avut acelasi engine ca si FIFA 10 PC version,
numai ca a fost mai bine optimizat (cica?!).
Stau si ma intreb, si fara a jigni inteligenta ta, sau a celorlalti, daca stii care este definitia cuvantului "demo"...
Prietene, desi incerci sa imi pari un tip inteligent, macar inainte sa susti niste aberati totale documenteaza te putin...ceva mai bine.

FIFA Soccer 11 Using 'Next Gen' Engine on PC

The reason that FIFA Soccer 10 was still lumbered with the stodgy old engine was, according to EA in 2009, "down to the fact that not everyone has a high-end PC, but in time it will get closer." The company claimed then that "Currently only 10% of consumers have machines capable of running the next-gen engine."


-daca ai fi fost un adevarat jucator de fifa ti-ai fi dat si singur seama de aceasta diferenta.
-eu am inceput sa joc FIFA cu 1998 in 1998!
-de prin 2006 am inceput si cu PES ca o alternativa la din ce in ce mai slabul FIFA.
-in 2009 am jucat FIFA09 non-stop pe XBOX, insa mai greu cu gamepadul pt' unul care a inceput cu fifa in 1998, varianta de pe PC fiind patetica.
-in 2010 am incercat FIFA10 pt' PC...si-am fost iarasi dezamagit, nu tu next engine, noroc cu FIFA 10 pe XBOX. Nu era nici o mare diferenta intre FIFA09 si 2010 pe XBOX ,astfel am jucat mai mult PES10 un an intreg, neimpacandu-ma prea bine cu gampadul pe XBOX.
-in 2011 eram in culmea fericiri la auzul vesti ca, FIFA11 pt' PC, va avea 'next engine'....insa, nici prin minte nu imi trecea ca cele 3 versiuni de FIFA11 nu vor fi deloc identice. FIFA11 XBOX si PS3 beneficiau de ce era mai nou, iar cel pt' PC de primul 'next engine' din serie, cel din 2009!!!

Cat despre ce am sups eu cu privire la FIFA13 DEMO, m-ai inteles gresit.
Mi-a placut jocul foarte mult din ce am vazut in acel DEMO, unde gandind logic, ma asteptam sa arate chiar mai putin decat varianta COMPLETA. Unde am spus asta: "diferenta de la cer la pamant intre FIFA 13 DEMO si FIFA 13" a fost in sensul ca, in acel DEMO, jocul arata si se prezinta mai bine decat in varianta completa...ma steptam sa fie INVERS!

Pe final, gasesc FIFA 13 mai slab decat FIFA 13 DEMO si asta nu mi se pare normal!

Cu acelas respect
GERULA
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by robertyno79; 25-10-2012 at 11:42 AM.
robertyno79 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2012, 07:01 PM   #345
d.drogba
Member
 
Join Date: Apr 2010
Location: Iasi
d.drogba is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to d.drogba
Default

o intrebare.Dupa ce inscriu jucatorii mei se bucura in diferite moduri toate bune si frumoase.Dar nu imi arata nici un prim plan cu cel care a marcat ca in taote "fifele" de pana acum...pur si simplu se duc ei in coltul terenului sau unde ii mai duc eu si se bucura acolo dar nu imi da nici un plan apropiat.Stie careva de ce?Sau cum sa fac sa schimb asta?Stiu nu e mare faza dar vreu si eu sa ii vad "mufa" de bucuros celui care marcheaza
d.drogba is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2012, 06:50 PM   #346
SSORIN
Member
 
SSORIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pitesti
SSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud of
Default

Imi poate spune si mie cineva cum fac sa-mi schimb si eu echipa in cariera ?! Toate ofertele de la jobs imi sunt refuzate, chiar daca in 4 sez la Hertha am castigat tot ce se putea...
__________________
Un cerc de prieteni nu ti-l faci cu compasul
SSORIN is offline   Reply With Quote
Old 30-10-2012, 11:05 PM   #347
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

I s-a intamplat cuiva sa aiba in echipa un jucator cu pantaloni lungi? (nu glumesc, pot sa va arat si print screen)
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-2012, 11:18 PM   #348
Krieb10
Member
 
Krieb10's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Ploiesti
Krieb10 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Krieb10
Default

Arata :O !!!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Doar PETROLUL <3 !
Cine imi da comment , las si eu in scurt timp ! -
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Krieb10 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-2012, 11:55 PM   #349
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Uite
Attached Images
File Type: jpg fifa13 2012-10-30 17-48-55-42.jpg (101.8 KB, 95 views)
File Type: jpg fifa13 2012-10-27 15-21-50-66.jpg (103.7 KB, 81 views)
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2012, 12:08 AM   #350
Vladutz2010
Member
 
Vladutz2010's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Vladutz2010 is on a distinguished road
Default

=))))) Prea tare..poate ii era frig la sarac!
Vladutz2010 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ea sports, fifa 13, games, soccer

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:41 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL