INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > 2010 Fifa World Cup
Register FAQ Community Calendar

View Poll Results: Cine va cāştiga Cupa Mondială?
Spania 44 44.44%
Brazilia 15 15.15%
Anglia 6 6.06%
Argentina 6 6.06%
Olanda 5 5.05%
Germania 13 13.13%
Italia 4 4.04%
Franţa 0 0%
Portugalia 4 4.04%
alta (precizează!) 2 2.02%
Voters: 99. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-2010, 10:15 AM   #181
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

A fost un turneu distrus de Fifa, si de vuvuzele. Sepp Blatter de cand e presedinte distruge tot ceea ce inseamna fotbal. Arbitrii de mana a doua, din tari ale lumii a 3, dar de, aduc voturi, locatii ciudate pt turnee finale, echipe (gen Coreea De Sud in 2002) care sunt purtate pana in fazele superioare ale competitiei. Si eu tineam cu Spania la inceput, dar pot spune cu mana pe inima ca la ce echipa au, au jucat slab, adversari usori si carora le-a fost prea mare frica de ei. Iar meciul cu Olanda a fost castigat nemeritat pe final, corect dupa parerea mea de nestiutor este ca la 11 m ar fi trebuit decisa partida.
Iar legat de cocalari si Real Madrid, eu stiu doar un lucru: toti cocalarii de la mine din cartier au tricouri cu messi si Barcelona, asa ca scutiti-ma ..S-au trezit toti fanii Spaniei ca au vazut ca e la moda, asa cum acum 4-5 ani era la moda Realul ca distrugea tot.
Numai fani ai Spaniei vedem ..peste 4 ani vor uita si ca exista echipa asta daca vor incepe (asa cum banuiesc eu) sa aiba traseul Frantei de acum 10 ani.. Vom trai si vom vedea.
ps: s-a dovedit inca odata ca cine elimina echipele grele nu castiga...
ps2: Asa si cu Barca, toti sunt fanii ei ..dupa ce Realul o va distruge in sezonul acesta vom mai vedea cum sta treaba. Si ca o observatie, eu sunt fanul Valenciei(cu care tin de la 9 ani), ca sa nu imi aud vorbe.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by cristishady; 14-07-2010 at 10:18 AM.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 11:25 AM   #182
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by cristishady View Post
acum 4-5 ani era la moda Realul ca distrugea tot.
Nu stiu ce distrugea ca nu a mai ajuns in sferturile CL din 1900 toamna.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 11:36 AM   #183
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

Quote:
Originally Posted by sebseb View Post
Nu stiu ce distrugea ca nu a mai ajuns in sferturile CL din 1900 toamna.
Inseamna ca nu stii nimic despre fotbalul de atunci.
ps: fotbalul nu inseamna doar ucl. In Italia de ex suporterii prefera titlul ligii.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 12:29 PM   #184
@lyn reloaded
Member
 
@lyn reloaded's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Botoşani
@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute
Send a message via Yahoo to @lyn reloaded
Default

Quote:
Originally Posted by cristishady View Post
A fost un turneu distrus de Fifa, si de vuvuzele. Sepp Blatter de cand e presedinte distruge tot ceea ce inseamna fotbal. Arbitrii de mana a doua, din tari ale lumii a 3, dar de, aduc voturi, locatii ciudate pt turnee finale, echipe (gen Coreea De Sud in 2002) care sunt purtate pana in fazele superioare ale competitiei. Si eu tineam cu Spania la inceput, dar pot spune cu mana pe inima ca la ce echipa au, au jucat slab, adversari usori si carora le-a fost prea mare frica de ei. Iar meciul cu Olanda a fost castigat nemeritat pe final, corect dupa parerea mea de nestiutor este ca la 11 m ar fi trebuit decisa partida.
Iar legat de cocalari si Real Madrid, eu stiu doar un lucru: toti cocalarii de la mine din cartier au tricouri cu messi si Barcelona, asa ca scutiti-ma ..S-au trezit toti fanii Spaniei ca au vazut ca e la moda, asa cum acum 4-5 ani era la moda Realul ca distrugea tot.
Numai fani ai Spaniei vedem ..peste 4 ani vor uita si ca exista echipa asta daca vor incepe (asa cum banuiesc eu) sa aiba traseul Frantei de acum 10 ani.. Vom trai si vom vedea.
ps: s-a dovedit inca odata ca cine elimina echipele grele nu castiga...
ps2: Asa si cu Barca, toti sunt fanii ei ..dupa ce Realul o va distruge in sezonul acesta vom mai vedea cum sta treaba. Si ca o observatie, eu sunt fanul Valenciei(cu care tin de la 9 ani), ca sa nu imi aud vorbe.
Eu nu prea sunt de aceeasi parere cu tine:
1.Eu nu vad acest turneu distrus de nimeni. Vuvuzele au suparat pe toata lumea, dar au dat alt aer competitiei.
2.Arbitri de mana a2a au fost, dar nu din tari de mana a3a. Uita-te ca marile greseli au fost facute de arbitri din Europa sau America de Sud.Arbitri din Asia sau Africa au arbitrat mult peste asteptari.
3.Locatii ciudate? Nu cred ca e un luru rau, asa se incearca globalizarea acestui fenomen.
4.Spania trebuie felicitata ca a reusita sa impuna frica echipelor inca dinainte de a intra pe teren. Iar faza cu adversari usori nu prea merge. sa nu uitam ca au intalnit Olanda, Germania, Portugalia, Paraguay (o aparare excelenta, una dintre cele mai bune din lume) si Chile, o echipa care mie mi-a placut mult.
5.Eu zic sa nu mai vorbiti de cocalari. Fiecare echipa are sustinatorii ei cocalari.
6.Vom mai vedea daca Realul va spulbera Barca, desi eu ma indoiesc amarnic
__________________
Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar!
@lyn reloaded is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 01:19 PM   #185
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Quote:
Originally Posted by cristishady View Post
Inseamna ca nu stii nimic despre fotbalul de atunci.
ps: fotbalul nu inseamna doar ucl. In Italia de ex suporterii prefera titlul ligii.
Acum 4-5 ani, adica in perioada 2005-2006, Barcelona era la putere si in Spania si in Champions League.

Despre Campionatul Mondial ce as putea sa spun. Ma asteptam la ceva mai bun si mai spectaculos.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 01:56 PM   #186
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

Aline tu ai raspuns din perspectiva de suporter al Spanei mai sus, si e de inteles, esti fericit ca a castigat, ca a avut cei mai usori adversari dintre semifinaliste, exceptand uruguay, nu se mai pune. Nici ca per-total Iniesta a facut cel mai grosolan gest cu putinta in prelungiri picand ca o fetita doar ca sa cerseasca rosu ..Nici ca incepand cu 1998 (anul in care eu ma uit la cupa mondiala) arbitrii din lumea a 3 au distrus constant competitia cu decizii stupide. Nici peste faptul ca Blatter face jocuri de culise la greu, si o mai da si pe fata ca un nesimtit.
Pe final mi se rupe daca Realul spulbera sau nu "Barca" (vai draga, ce nume de alint) pt ca barca se impiedica de orice echipa care o trateaza de la egal la egal. Lumea uita cum s-a calificat in finala ucl, dupa arbitrajul grosolan din semifinala cu chelsea, sau ca interul lui Mourinho a facut-o sa uite ce e aia victoria in semifinale, si cu un om in minus.

Iar tu ala cu barca domina sau facea eu iti recomand sa te mai uiti la fotbalul anilor 2000, la realul lui Raul, Figo, Zidane, Roberto Carlos, Guti, Hierro care domina tot si chiar juca fotbal de calitate. Voi aveti 14-15 ani, nu stiti ce a fost atunci si cine era Realul.
Si legat de Spania, toti asteptau spectacol etc..cele mai spectaculoase meciuri le-au facut germanii si uruguayenii, asa ca go to sleep cu echipa tarii unde romanii sunt facuti tigani si scuipati ( nu asa ca in ita dar totusi sunt). Eu recunosc, spre deosebire de altii, realitatea, si niciodata nu am sa iau apararea pe nemeritate echipei natioane ale unei tari unde romanii sunt facuti in toate felurile.
Anyway, voi astia de pupati spania si barca in dos nu vedeti conjucturile in care acestea s-au impus, si nu vreti sa intelegeti ca nu sunt ceea ce ii lauda ziaristii de doi lei romani care vedeau caderea fotbalului europen, ci doar doua echipe care au stiut sa profite si au castigat uneori ajutati si de arbitrii(semifinala, deeh) niste lucruri.
Vrei echipe care merita palaria scoasa? Uitati frate, Franta-Brazilia de acum 4 ani, Brazilia din 2002, Franta din 98,Grecia de la euro 2004, acelea sunt, dupa gusturile mele, echipe demne de respectat si care si-au meritat victoriile sau trofeele.
Iar ceea ce ai spus tu Alin cu politica de globalizare sunt doar lucruri fluturate in ochii credulilor de cei care manipuleaza fotbalul. Eu vad doar voturi, si manipulare. Echipe ajutate pe fata, reguli facute pentru a ajuta anumite echipe, nedreptati si furturi pe fata (Vezi ce au patit Spania si Italia in 2002, sau nu ai vazut acele meciuri?)
Tot respectul, dar nu mai vorbiti despre lucruri pe care nu le stiti, si mai ales nu mai inghititi tot ce se spune la televizor.. De aia tara asta e condusa numai de imbecili inca de la revolutie.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by cristishady; 14-07-2010 at 01:58 PM.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 02:10 PM   #187
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Te crezi cam mare pentru cine esti + ca esti pe un forum public.

Esti culmea, prima data zici ca acum 4-5 ani Real distrugea tot si dupa aia amintesti de echipa din 2000 (care intradevar a fost o echipa foarte buna), nici tu nu mai sti ce ai vrut sa scrii.
Cum poti sa zici ca CL nu este mai important decat campionatul? Asta ii absurd.
Ai zis ca ziaristii pupa in fund Barcelona, poi in momentul de fata Barcelona nu se compara cu Real Madrid sau Valencia.
Mie nu imi place Spania am mai zis, dar are niste jucatori formidabili. La acest turneu nu le-a iesit jocul si totusi...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 02:33 PM   #188
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

Quote:
Originally Posted by sebseb View Post
Te crezi cam mare pentru cine esti + ca esti pe un forum public.

Esti culmea, prima data zici ca acum 4-5 ani Real distrugea tot si dupa aia amintesti de echipa din 2000 (care intradevar a fost o echipa foarte buna), nici tu nu mai sti ce ai vrut sa scrii.
Cum poti sa zici ca CL nu este mai important decat campionatul? Asta ii absurd.
Ai zis ca ziaristii pupa in fund Barcelona, poi in momentul de fata Barcelona nu se compara cu Real Madrid sau Valencia.
Mie nu imi place Spania am mai zis, dar are niste jucatori formidabili. La acest turneu nu le-a iesit jocul si totusi...

Hai ca iti dau un hint: si acum 4-5 ani erau cam aceiasi jucatori la real, si da, distrugea tot. Echipa aceea juca cel mai frumos fotbal al acelor ani, si asta nu o spun eu, ci realitatea de atunci.
Hint2: Eu am dat exemplul Italiei, si unul concret: Suporterii Milanului su fost nemultumiti ca au luat ucl in fata lui Juve, dar ca acestia din urma au luat titlul. Dupa spusele lor, scria in presa, pe forumurile lor, in declaratiile lor, ar fi preferat sa ia titlul decat liga, pentru ca pt ei este mai important asta. Si pentru suporterii din tarile cu fotbal adevarat este mai important titlul decat un trofeu european, nu toti sunt ca noi astia din europa de est sau cu campionate mai slabe. Ca cei ce conduc cluburile vor ucl datorita banilor, asta e alta poveste dar eu am vorbit din perspectiva suporterilor.
La partea cu presa mai incearca, poate intelegi ce vreau sa spun. Eu nu caut sa ma cert sau altceva, dar totusi supraevaluati niste lucruri de parca ar fi ale voastre.
Eu nu am nimic personal cu Spania, are jucatori buni, ma bucur ca o echipa europeana a cucerit trofeul, doar semnalam unele lucruri. Si culmea e ca nu sunt singurul care le vede. Poate ca da, am ales si eu tonul gresit si atitudinea gresita, dar m-am cam saturat de atata spania si barca, spania si barca. Daca ar fi meritat, exact cum am zis mai sus, aveam palaria scoasa, asa sunt doar niste echipe bune si atat. Daca o vedeam sa mearga en fanfare la acest turneu final, cum m-as fi asteptat, atunci nu mai ziceam nimic, dar daca a castigat cu noroc si chinuit meciurile acestui turneu la ce jucatori au, cand alte echipe au facut un joc mai bun si mai spectaculos atunci scuzati-ma, merita felicitati dar nu zeificati. Am dat exemple de echipe pe care le respect si nu le mai reiau.
Poate veti ramane surprinsi tinand cont de ce se crede ca am zis, dar eu nu imi doresc ca real sa ia fata Barcei. De ce? Pentru ca Barca are o echipa formata din propia academie, si arata cluburilor ca trebuie sa isi tina ochii si pe acei jucatori, deoarece multe talente se pierd pentru ca nu li se dau sanse. Realul cumpara tot si fara cap, iar jucatori ca Ronaldo, Kak, Beckham nu ar fi trebuit sa plece de unde erau, pt ca acolo erau priviti ca niste zei, dar bineinteles ca banii fac uitata loialitatea fata de suporteri. Dar iar, asta nu inseamna ca le trebuiesc ridicate statui, nu au inventat fotbalul, nu sunt cea mai buna echipa ever, Barcelona este doar o echipa buna si atat, de nivelul celorlalte echipe de tot din Europa.
Daca am zis de Real ca va lua fata Barcei, am zis pentru ca:
1. asta cred.
2. Mourinho il stiti cu totii ce a facut pe unde a fost.
3. singurul motiv pt care nu au avut randamentul scontat este lipsa unui antrenor bun care sa tina vestiarul in mana, care guess what, tocmai a venit.

Si m-am saturat de asemenea de toti suporterii peste noapte ai celor doua echipe, s-a mai zis si aici asta.
Cunosc oameni, putini, care inca din 2000 tineau cu Barca, pe vremea cand erau 6-7-8 olandezi in primul 11 ( fratii De Boer, Zenden, Kluivert si care mai erau ..au trecut anii, nu-i mai tin nici eu minte pe toti asa din prima).
Dar majoritatea celor pe care-i cunosc tineau in 2000 cu realul, prin 2002 cu milan, dupa iar cu realul, dupa cu barca, apoi cu manchester, chelsea, si iar barca. Nu spun de cei dupa forum ca sunt astfel de suporteri ca nu-i cunosc personal, dar printre ei sunt sigur ca sunt si asemenea persoane. Cei pe care ii cunosc iar aparare echipelor cu care tin de parca zici ca sunt suporteri pana la moarte si peste un an-doi au uitat ca exista, si tin cu rivalele/alte echipe. Cele cu care au tinut sunt praf,varza samd .. Pe scurt,"tin cu cine e la moda". Sau "ma imbrac in roz ca se poarta". "Sau nu exista petrecere fara manele". Mie mi-e scarba de mentalitatea asta, si poate ca de aceea imi place sa dau peste nas celor ce supraevalueaza lucrurile "la moda".
Imi cer scz pt eventualele greseli, sunt cam obosit putin si se poate sa mai fi calcat stramb prin textul de mai sus.

Quote:
Originally Posted by Theo1948 View Post
Nu cresti in ochii nimanui in felul asta.

Scuze pentru off-topic.
Ma crezi sa nu dar eu snt genul de om caruia nu-i place sa faca lucruri pt a produce impresie..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by cristishady; 14-07-2010 at 03:50 PM.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 03:32 PM   #189
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

In primul rand nu sunt "ala", ca nu ne cunoastem. Nu cresti in ochii nimanui in felul asta. Eu nu tin cu absolut nicio echipa din afara, indiferent cat de "la moda" e. Asa ca te rog lasa aerele si gandeste de doua ori cand postezi ceva.

Scuze pentru off-topic.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 04:18 PM   #190
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by cristishady View Post
Hai ca iti dau un hint: si acum 4-5 ani erau cam aceiasi jucatori la real, si da, distrugea tot. Echipa aceea juca cel mai frumos fotbal al acelor ani, si asta nu o spun eu, ci realitatea de atunci.
Performantele in CL si campionat in acea super perioada a Realului:



Sa recapitulam: un singur campionat in trei ani si ala la egalitate de puncte. Acum 4-5 ani a fost sezonul 2005-2006 atunci cand Barcelona a avut vreo 12 puncte peste Real. Ce-s alea 12 puncte si eliminarea in optimi daca ei aveau o super echipa?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
cm 2010


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:48 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL