INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-2009, 11:31 AM   #21
shinoda
duc *****ul în cârcă
 
shinoda's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: at the center of the earth, in the parking lot
shinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud of
Default

Entourage - Vince Chase is a sexy young actor whose career is on the rise. To share the fun of his ride to the top of Hollywood and keep him grounded, Vince looks to Eric, Drama and Turtle, his childhood buddies from Queens. Together, they'll navigate the highs and lows of Hollywood's fast lane, where the stakes are higher, and the money and temptations greater, than ever before. But that certainly will not stop them from having fun the whole way through.
shinoda is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 01:29 PM   #22
vlad89
Member
 
vlad89's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
vlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nice
Default

- Tv.com "a uitat" sa precizeze serialul "Carnivale".
- Am terminat cu "Weeds", trebuie sa astept pana in Iunie 2010 continuarea, genial serialul.

Last edited by vlad89; 25-09-2009 at 01:32 PM.
vlad89 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009, 11:06 PM   #23
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Dupa primele trei episoade din "nou-venitul" The Vampire Dairies sunt foarte interesat de continuarea acestuia si decis sa il vizionez pana la sfarsit. Povestea e mult peste cea din Twilight (nu am gasit alt element de comparatie), cu toate ca are si similaritati fata de acesta. Per total e un inceput bun, sa vedem cum continua...

Pe langa acesta, am mai vazut si primele doua episoade ale sezonului patru din Heroes si din nou sunt foarte multumit de "prestatia" noului sezon. Continuarea povestii este foarte interesanta si divizata pe mai multe fronturi. Sper sa fie un sezon bun, s-a inceput cu dreptul, dar ramane de vazut...

In seara aceasta ma voi uita la episodul pilot din Flash Forward, revin cu impresii.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009, 06:05 PM   #24
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Pana la urma am vazut primul episod din FlashForward doar aseara. La prima vedere nu ii dadeam mari sanse, cu toate ca pe forumuri se vorbea numai de bine despre el. Acum, dupa ce l-am vazut pot sa spun in primul rand ca are o poveste foarte interesanta, plina de mister, iar apoi ca este unul dintre cele mai bune episoade pilot din cate am vazut eu. Poate ca la fel de bun ca si cel din LOST. Tin sa precizez ca nu prea am vazut seriale care sa imi trezeasca interesul asa puternic inca de la primul episod. Abia-l astept pe urmatorul...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009, 12:52 AM   #25
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by Caly View Post
Pana la urma am vazut primul episod din FlashForward doar aseara. La prima vedere nu ii dadeam mari sanse, cu toate ca pe forumuri se vorbea numai de bine despre el. Acum, dupa ce l-am vazut pot sa spun in primul rand ca are o poveste foarte interesanta, plina de mister, iar apoi ca este unul dintre cele mai bune episoade pilot din cate am vazut eu. Poate ca la fel de bun ca si cel din LOST. Tin sa precizez ca nu prea am vazut seriale care sa imi trezeasca interesul asa puternic inca de la primul episod. Abia-l astept pe urmatorul...
Subscriu. Flashforward are o poveste originala, parca prea multe seriale erau cu medici, cu tot felul de criminalisti si companii care impart in bucati oameni si pe care cineva trebuie sa se razbune.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 06:12 PM   #26
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Mai e cineva şocat de cât de prost a început noul sezon House? Eram de ceva timp de părere că show-ul trebuia să se încheie cu sezonul 5 - şi ar fi făcut-o chiar foarte bine în felul ăsta - dar nu mă aşteptam nici la episoadele astea scrise şi regizate, parcă, de începători superficiali.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 08:51 PM   #27
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Deci sunt surprins intr-un mod foarte placut de serialele pe care le-am ales spre vizionare. Ma refer la cele noi aparute. Ieri seara am vazut primul episod din The Forgotten si mi-a placut enorm de mult, mai ales cand am inteles tema serialului. Acuma, nu o sa o divulg pentru ca cei care nu l-au vazut inca, pentru a nu primi spoilere nedorite. Dar tin sa precizez ca, pentru cei care au vizionat John Doe este ca si un cadou mult asteptat. Povestile se intersecteaza in cateva puncte, dar nu mai spun nimic mai mult. Atat mai vreau sa precizez ca merita sa-l incercati, macar asa de proba. In seara acesta ma voi uita la al doilea episod care a aparut ieri (sau alaltaieri, nu stiu sigur).

Acum, legat de House nu am ce comenta deoarece nu am urmarit serialul. Din cate am auzit (si citit) e un serial bun, dar din cate spui tu, se pare ca nu "merge ulciorul de multe ori la apa". Oricum se poate schimba pe parcursul noului sezon, spun asta in necunostinta de cauza. Tu si cei care l-au urmarit stiu mai bine...

Intre timp astept cu nerabdare primul episod din Stargate Universe, care apare maine. Va fi un episod de 90 min, deci avem ce vedea... Ramane doar sa apreciem daca se ridica la nivelul seriilor precedente.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Caly; 01-10-2009 at 08:54 PM.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2009, 10:59 PM   #28
Caligula
Member
 
Caligula's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Caligula is on a distinguished road
Default

Am (re)început să mă uit la The X-Files, după ce mi-am adus aminte, cu nostalgie, de serile în care încă le mai făceam audienţă celor de la Pro TV. Mai rămâne să revăd La femme Nikita, deşi mă-ndoiesc că o să-mi mai placă acum.
__________________
“You have brains in your head. You have feet in your shoes. You can steer yourself in any direction you choose. You're on your own. And you know what you know. You are the guy who'll decide where to go.” - Dr. Seuss


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caligula is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 09:55 PM   #29
mikras
Member
 
Join Date: Nov 2009
mikras is on a distinguished road
Default

ultimul serial a fost CSI miami
__________________
vreau fotbal nu spaga

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikras is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009, 03:50 PM   #30
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

A venit vacanta cu trenul din... aaa, cu seriale noi Am inceput sa vizionez House M.D. la recomandarea a doi prieteni. O parere dupa primul episod nu pot sa-mi fac; vreau sa zic doar ca pare interesant,Hugh Laurie joaca excelent, iar glumele adauga condimentul care il face delicios. Deci pare promitator... Atat am avut de spus, keep watching guys
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:14 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL