INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-12-2010, 10:13 AM   #41
mircflo
Member
 
mircflo's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Baia Mare
mircflo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by wwerko View Post
E furios ca nu iai facut patch
Eu unul nu sunt furios. Nu am nici o treaba cu patch-ul de romania, in afara de stemele echipelor romanesti nu ma prea intereseaza nimic.
Care e problema ta?
urmaresc forumul asta pentru ca ma intereseaza pareri de la oameni avizati, care au jocul, il joaca si pot sa imi dea idei despre una, alta. Era de asteptat ca tu sa ai jocul si sa zici pe-aici ce e bun si ce nu. Esti cel mai avizat in sensul asta (tinand cont de activitatea ta de pe forum). Era parerea unei persoane de pe forum la care subscriu si eu.
Sa revenim on-topic. Multumesc.
mircflo is offline  
Old 10-12-2010, 11:59 AM   #42
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mircflo View Post
Eu unul nu sunt furios. Nu am nici o treaba cu patch-ul de romania, in afara de stemele echipelor romanesti nu ma prea intereseaza nimic.
Care e problema ta?
urmaresc forumul asta pentru ca ma intereseaza pareri de la oameni avizati, care au jocul, il joaca si pot sa imi dea idei despre una, alta. Era de asteptat ca tu sa ai jocul si sa zici pe-aici ce e bun si ce nu. Esti cel mai avizat in sensul asta (tinand cont de activitatea ta de pe forum). Era parerea unei persoane de pe forum la care subscriu si eu.
Sa revenim on-topic. Multumesc.
Nici eu nu am o problema cu asta.era doar o parere obiectiva,pentru ca acum,in momentul asta si mie imi pare rau ca am dat banii pe joc.modul online sucks big time.Cat despre rlsp,intradevar,daca vrei ceva modificat,in timp poti modifica singur ce nu-ti convine.Nu tre sa astepti,sa faci gat pe forum,ca nu s-au apucat oamenii de patch sa sa te joci tu mai bine.
JohnnyBoy is offline  
Old 10-12-2010, 12:45 PM   #43
mircflo
Member
 
mircflo's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Baia Mare
mircflo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by JohnnyBoy View Post
.Cat despre rlsp,intradevar,daca vrei ceva modificat,in timp poti modifica singur ce nu-ti convine.Nu tre sa astepti,sa faci gat pe forum,ca nu s-au apucat oamenii de patch sa sa te joci tu mai bine.
Corect Jony. Nu contesc ceea ce fac oamenii aici (RLSP). In afara de faptul ca pe Adi Mutu l-au trecut Murgu :) si nu are poza, ceea ce se poate modifica usor, nu am alte obiectii legate de joc, sincer. Ma bucur ca sunt oameni care se ocupa de baze de date, care fac lucrurile mai interesante in joc, si chiar i apreciez. Doar ca eu incerc sa joc fara nici o modificare, fara pach. iau forma bruta a jocului asa cum e lansat. asta e tot.
mircflo is offline  
Old 10-12-2010, 01:05 PM   #44
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mircflo View Post
Corect Jony. Nu contesc ceea ce fac oamenii aici (RLSP). In afara de faptul ca pe Adi Mutu l-au trecut Murgu :) si nu are poza, ceea ce se poate modifica usor, nu am alte obiectii legate de joc, sincer. Ma bucur ca sunt oameni care se ocupa de baze de date, care fac lucrurile mai interesante in joc, si chiar i apreciez. Doar ca eu incerc sa joc fara nici o modificare, fara pach. iau forma bruta a jocului asa cum e lansat. asta e tot.
forma bruta e o prostie in majoritatea cazurilor.Acele patch.uri ar trebui sa fi fost parte din joc inca de la inceput,dar nu se intampla asa pentru ca le scot prea repede,ar pierde bani daca ar astepta.

// ai dreptate, dar de exemplu licentele pentru ligi costa bani, iar ele sunt achizitionate de EA Sports, si nu de BF, producatorul jocului.

Last edited by Astristul; 10-12-2010 at 01:09 PM.
JohnnyBoy is offline  
Old 10-12-2010, 01:07 PM   #45
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by mircflo View Post
Eu unul nu sunt furios. Nu am nici o treaba cu patch-ul de romania, in afara de stemele echipelor romanesti nu ma prea intereseaza nimic.
Care e problema ta?
urmaresc forumul asta pentru ca ma intereseaza pareri de la oameni avizati, care au jocul, il joaca si pot sa imi dea idei despre una, alta. Era de asteptat ca tu sa ai jocul si sa zici pe-aici ce e bun si ce nu. Esti cel mai avizat in sensul asta (tinand cont de activitatea ta de pe forum). Era parerea unei persoane de pe forum la care subscriu si eu.
Sa revenim on-topic. Multumesc.
Eu mi-am explicat motivele mai sus, de asta nu am inteles de ce era nevoie sa repeti nemultumirile colegului tau de forum?!
Nu puteam sa stiu despre ce e vorba pentru ca nu fac parte din echipa EA Sports, ci doar sunt responsabil pentru baza de date din Romania, asta insemnand ca singura parte componenta la care am avut acces a fost editorul jocului, atat si nimic mai mult.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline  
Old 10-12-2010, 01:10 PM   #46
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Eu mi-am explicat motivele mai sus, de asta nu am inteles de ce era nevoie sa repeti nemultumirile colegului tau de forum?!
Nu puteam sa stiu despre ce e vorba pentru ca nu fac parte din echipa EA Sports, ci doar sunt responsabil pentru baza de date din Romania, asta insemnand ca singura parte componenta la care am avut acces a fost editorul jocului, atat si nimic mai mult.
gata mai! eu am fost strict obiectiv si nu cred ca am gresit in ce am spus.

// sunt de acord.

Last edited by Astristul; 10-12-2010 at 01:12 PM.
JohnnyBoy is offline  
Old 21-01-2011, 01:41 PM   #47
bluezero
Member
 
bluezero's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
bluezero is on a distinguished road
Default

Eu nu stiu de ce nu va apucati de photoshop/gimp si va faceti singuri kituri&minikituri&poze..e greu?Si cu baza de date ai nevoie eventual de niste ziare+siteuri de sport online.Dar asa s-a obisnuit romanul,totul moca..
__________________
DRUMANDBASS|I DON'T CARE
DUBSTEP |I LOVE THEM
bluezero is offline  
Old 21-01-2011, 07:50 PM   #48
Jabulani
Member
 
Jabulani's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Jabulani is on a distinguished road
Default

Nu toti avem asa mult timp liber sa ni le facem singuri. Si mai bine lasam pe cei care se pricep, de aceea exista meserii.
__________________
FOTBAL SI CICLISM

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
restul e cancan
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Jabulani is offline  
Old 21-01-2011, 11:05 PM   #49
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Jabulani View Post
Nu toti avem asa mult timp liber sa ni le facem singuri. Si mai bine lasam pe cei care se pricep, de aceea exista meserii.
Si cam ce "meserie" are cel care modifica baza de date pe acest forum? Analist de date? ) Informatician? mm? Dupa mintea ta? )
Exista hobby-uri. Eu de ex. am stat si am adunat patchuri si badges pack si acuma cel putin pt Europa, fiecare Liga (si ma refer aici la Primele divizii, in afara celor facute de EA/BF) au badgeuri reale + denumiri reale. Unele ca bonus au si jucatorii respectivi reali si stuctura reala a ligilor. Mi-a luat destul timp, dar am o satisfactie sa vad badgeurile si denumirile reale ale cluburilor chiar din turul 1 preliminar al UCL sau EL (ca fapt divers am aprox 1400 badgeuri si inca mai adaug). Ma rog fiecare cu "piticii" lui.
Dupa parerea mea RLSPM-ul apare mult prea tarziu pentru a incepe o cariera si iar nu se justifica timpul "pierdut" sa astept acest patch. Fiecare poate sa isi modifice datele di Editor. Nu contest munca depusa de cei care se ocupa de acest patch (bravo voua, va inteleg si va stimez). Dar se pune prea mare accent si se bate apa in piua prea mult pe baza acestui subiect.
Razvee is offline  
Old 22-01-2011, 12:12 PM   #50
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by bluezero View Post
Eu nu stiu de ce nu va apucati de photoshop/gimp si va faceti singuri kituri&minikituri&poze..e greu?Si cu baza de date ai nevoie eventual de niste ziare+siteuri de sport online.Dar asa s-a obisnuit romanul,totul moca..
Sincer e greu. E mult de munca si trebuie sa ai destul timp liber la dispozitie sa faci tot ce trebuie. Cel mai bun exemplu pentru asta a fost RLSP FIFAM 10.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:39 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL