INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13 > Career Mode Stories
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-2013, 03:22 PM   #21
bistri
Member
 
bistri's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
bistri is on a distinguished road
Default

~~ Bari, Italia. ORA: 12:15 PM ; 14 Iunie 2012 -Joi ~~

Da, in sfarsit am ajuns la biroul meu, nu puteam ramane prea mult entuziasmat de frumusetea si eleganta acestuia, ci trebuia sa trec la treaba. Am deschis laptopul si am deschis dosarul dedicat echipei. Dupa 5 ore de munca, am reusit sa programez un cantonament in Austria si 3 amicale cu Lecce, Club León si Fredrikstad FK. Conducerea mi-a alocat un buget de 2.500.000$ si alti 10.000$ alocati pentru salarii. Munca grea! Timpul pierdut in gasirea amicalelor si stabilirea stagiilor m-au facut sa uit de asezarea tactica. Am luat o foaie si m-am uitat peste lotul echipei. Urma sa joc 4-3-3, fiind un antrenor cu veleitati ofensive, iar media de varsta de 22 de ani m-a incantat, dar si faptul ca in afara de Andrea Rossi (25 de ani) nici un alt jucator nu depasea varsta de 22 de ani. Imi placea ce vedeam, aveam mult de muncit, multe ajustari in lot, dar faptul ca aveam sa lucrez cu tineri m-a facut sa imi creasca inima. E clar ca mai aveam nevoie de cateva intariri, dar aceste lucruri le voi rezolva in urmatoarele zile, sa speram. Tot ce astept acum este sa ma vad cu jucatorii, luni, peste 4 zile!

~~ Bari, Italia. ORA: 10:00 AM ; 18 Iunie 2012 - Luni ~~

Ma aflam pentru prima oara in vestiar, fata in fata cu jucatorii echipei pe care o antrenam. Dupa ce i-am pus sa se schimbe in echipamentele de joc, am decis sa ii mobilizez pentru a vorbi cu ei. Mi-a fost usor sa tin speechul in vestiarul care m-a consacrat, le-am explicat ca voi aprecia munca si daruirea fata de culorile clubului, si voi trece cu vederea evolutiile slabe atata timp cat exista ardoare si dorinta de joc in munca fiecaruia. L-am desemnat in continuare CAPITAN pe Francesco Caputo(ST), varful impins, care, parea ca are capacitatea de a-si impinge echipa spre victorie in momentele grele ale partidelor. Le-am spus ca disciplina va fi DE FIER in mandatul meu, si ca orice incalcare a regulamentului intern stabilit va duce chiar la excluderea din lot a jucatorului respectiv.
Dupa ce am vorbit cu ei aproximativ 30 de minute, urma sa iesim pe gazon si sa pregatim antrenamentele fizice. Pe 20 plecam in Austria in cantonament!
bistri is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 03:24 PM   #22
Hadrianus
Member
 
Hadrianus's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Location: Baia Mare,MM
Hadrianus has a spectacular aura aboutHadrianus has a spectacular aura about
Default

Buget maricel pentru Serie B.Bafta in amicale.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Hadrianus is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 03:31 PM   #23
Atrium
Member
 
Atrium's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Borsa MM
Atrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the rough
Default

Bine faci. Trebuie sa fii sever cu ei mai ales ca sunt foarte tineri.
__________________
Career Mode of the Year 1st Place
Best Username 1st Place
Cel mai inbunatatit la cariere 2nd Place
Update-ul anului 3rd Place
Atrium is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 03:37 PM   #24
Neymar10
Member
 
Neymar10's Avatar
 
Join Date: May 2012
Location: Timisoara
Neymar10 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Neymar10
Default

Ai un buget bun , il poti investi intr-un scouter . Ma bucura faptul ca ai o echipa foarte tanara si cu potential . Multa bafta la Bari .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Neymar10 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 03:41 PM   #25
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

Imi place foarte mult cum descrii, extraordinar! Nu-i lua asa de sever,poate se sperie , mai ales ca toti sunt atat de tineri.Mi se pare corecta mentalitatea cu 'joci prost,dar ai vointa,deci esti scuzat'.
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 03:54 PM   #26
bistri
Member
 
bistri's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
bistri is on a distinguished road
Default

matiluchi: Ii sperii de la inceput ca sa ii tin in priza
Neymar si Hadrianus: Da, destul incat sa fac o achizitie buna, vei vedea in episodul asta.
Atrium: Exact, sunt tineri si pot avea multe escapade

--------------------------------------------------------------------------
~~ Bari, Italia. ORA: 19:20 PM ; 21 Iunie 2012 - joi ~~

Terminasem in urma cu 20 de minute ultimul antrenament din acea zi. Eram incantat de jucatori. Plonjoanele lui Lamanna de la jocurile tip scoala, un-doi-urile facute intre Caputo si Iunco la antrenamentele 5 vs 3 dar si agresivitatea fundasilor centrali Cappitelli si Polenta, care imi aduceau aminte pe alocuri de mine, imi dadeau incredere ca totul va merge bine la echipa. Asadar, dupa un dus, m-am dus in birou. Telefonul a inceput sa sune. Am raspuns. La capatul celalalt al firului se afla un anume impresar, care mi-a recomandat un jucator mexican, pe nume Alan Pulido la un pret de 1.000.000$ . Hmm, Alan Pulido, imi suna cunoscut. De indata ce am ajuns acasa am cautat in baza de date personala. Da! El era, pustiul de 21 de ani pe care il urmaream de ceva vreme. Nu am stat pe ganduri, i-am spus de intentia mea patronului, care m-a asigurat ca am mana libera la transferuri, dar si drept de semnatura, si am luat legatura cu clubul de care apartine jucatorul: Tigres. Acestia au acceptat aproape instant oferta inaintata de noi, de 1.000.000$. Cu jucatorul tratativele au mers un pic mai greu, in prima faza a refuzat oferta noastra, dar apoi a acceptat un salariu de 10.000$ pe luna

~~ Bari, Italia. ORA: 17:00 PM ; 23 Iunie 2012 - Sambata ~~

M-am dus sa-l iau pe jucator chiar eu de la aeroport, i-am prezentat orasul, si apartamentul oferit de club. Parea un pic timorat, dar la prima vedere, arata a baiat inteligent. Ne intelegeam in engleza, si mi-a fost usor sa-i explic despre ce va fi vorba. Am mers cam 30 de minute prin oras cu masina, ca sa-l obisnuiesc cu imprejurimile, apoi l-am condus in biroul meu. Aici, i-am aratat cateva fise de joc, cu rolul pe care il avea de indeplinit. Nu putea intelege ce scrie, evident, pentru ca totul era in italiana, dar i-am spus ca l-am adus aici, pentru a acoperi postul de ATACANT STANGA in SISTEMUL 4-3-3. Viteza este atuul sau de baza, si asta m-a fermecat. Pe la 18:30 a ajuns acasa, l-am lasat, si i-am spus ca peste 2 zile incepe greul, pentru ca va trebui sa intre in circuitul echipei, care deja avea 5 zile de antrenament. Mi-a raspuns obosit "No problem, mister!" si apoi a intrat in locuinta. Sa-i uram succes lui Alan!
bistri is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 04:37 PM   #27
FSAdy
Member
 
FSAdy's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Location: Benicasim < Castellón de la Plana < Comunidad Valenciana < España < Europa < Tierra
FSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to FSAdy
Default

Ai luat un jucator bun! 1 milion de € este pretul corect pentru Pulido! tanar si cu viitor! sunt sigur ca te va ajuta in lupta pentru promovare!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
FSAdy is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 04:39 PM   #28
Alecu Valentin
Member
 
Alecu Valentin's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: comuna Gorgota
Alecu Valentin is on a distinguished road
Send a message via AIM to Alecu Valentin Send a message via Yahoo to Alecu Valentin
Default

BAfta la BAr, vad ca ai trcut la treaba cred ca nu mai conteaza prin ce ai trecut cu acea dezamagire ca nu vei mai fi antrenor la Bari dar acum esti si BAFTA
Alecu Valentin is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 04:40 PM   #29
Hadrianus
Member
 
Hadrianus's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Location: Baia Mare,MM
Hadrianus has a spectacular aura aboutHadrianus has a spectacular aura about
Default

Bun jucator Pulido!Sa vedem ce poate!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Hadrianus is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2013, 04:56 PM   #30
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

E atat de real totul de zici ca tu chiar traiesti asta . Arata perfect viata unui manager,cu tot ce face in realitate,cum nu am mai vazut vreodata.Felicitari!Daca vei tine acest story vreo 3-4 sezoane, clar ai votul meu pentru Cariera Anului. Sper sa se descurce Alan.
matiluchi is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:44 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL