INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-2010, 02:15 PM   #321
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by merpol View Post
In loc sa va uitati daca patchul are vreo eroare sau nu voi aruncati vina ba pe win 7 ba ca e din cauza ca nu e jocul original, practic faceti persoanele care spun ca au jocul original mincinoase cu tot felul de supozitii, ba ca nu stim noi sa le instalam... Gata am inteles sunteti destepti si noi prosti toti astia de nu ne merge si mai suntem si hoti... Si pentru ca imi cunosc limitele am intrebat un programator care ar putea sa fie cauza si mi-a zis ca nu a fost facut bine si ca nu a fost suficient testat... Iar ce tot spuneti voi ca e din cauza ca e jocul original mi-a zis ca dupa cateva luni de la lansare se pot gasi si repara toate bug-urile puse intentionat... Eu va respect pentru munca depusa dar cred ca voi pierdeti la fel de mult pe langa cei care vor sa joace patchul facut de voi, practic de-asta il faceti ca sa fie lumea multumita de voi, altfel ce rost ar avea sa va mai bateti capul, l-ati face cum il fac eu ptr mine si atat. Incetati sa fiti aroganti si puteti sa imi anulati si contul... Cei care scriu si intreaba practic va dau un feedback despre joc si voi ii tratati asa cum face si EA sports de ani de zile, nu va pasa...

Nu spune nimeni ca suntem perfecti. Dar atat timp cat patchul l-am testat personal timp de mai bine de 7 sezoane si nu am avut nici o problema, vii acum si spui ca un acel programator ti-a spus ca nu e sufucient testat, ce vrei sa cred eu?
Cate sezoane ai facut pana acum?
Daca eu in 7 sezoane si ceva nu am avut probleme imi poti spune tu unde am gresit?


Quote:
Originally Posted by roberto_stelistu View Post
ma oameni buni spunetimi si mie ce sai fak la patchu asta k nu imi da toate ligile romaniei nici loturile actualizate km ati spus k e nik!!spunetimi si mie ce tre sa fak poate gresesc la instalare spunetimi si mie va rog frms!!k am asteptat atata timp sa nul jok?
Dupa ce instalezi RLSP intri in editor dai "write curent database for game", iar dupa ce intri in joc trebuie sa selectezi sa joci cu Editor Database optiune care o gasesti pe pagina asta
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 02:47 PM   #322
roberto_stelistu
Member
 
Join Date: Jan 2009
roberto_stelistu is on a distinguished road
Default

pey si unde gasesk chestia asta?

// "chestia" asta o "gasesti" dupa ce-ti instalezi update 5!

Last edited by Astristul; 22-07-2010 at 06:23 PM.
roberto_stelistu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 02:49 PM   #323
merpol
Member
 
Join Date: Jul 2010
merpol is on a distinguished road
Default

Eu nu am reusit sa joc nici un sezon cu RLSP pentru ca joc doar in 3d, din cauza asta prefer Fifa manager si nu footbal manager(care este mult mai bun la toate capitolele mai putin asta de 3d), pentru ca dupa un meci in 3d imi iese din joc. Asa fara RLSP am jucat 6 sezoane si asta recent cu patchul de la voi pentru romania moldova si japonia. Imi cer scuze daca te-ai simtit jignit Danny nu asta a fost intentia, iar cand mi s-a spus ca n-a fost testat suficient se referea la faptul ca n-a fost testat pe mai multe OS. adica o testare nu se face doar pe win xp sp3 asa cum am inteles eu ca ati facut, mai ales ca exista vista si win 7, iar win 7 nu a aparut de putin timp... Daca voi nu folositi win 7 sau vista dati patchul cuiva care il foloseste sa-l testeze asa cum fac cei de la rome tw care fac um mod de 3 ani de zile si il testeaza de un an (nu zic ca aveti timp de asa ceva mai ales ca in cateva luni probabil va aparea fifa manager 2011). Dar faptul ca nu acceptati ce spun cei ce scriu si dati vina ba pe win 7 ba ca nu a fost instalat corect... inca odata va spun ca apreciez mult munca voastra de ani de zile folosesc patchurile voastre ptr fifa manager doar ca imi pare rau ca nu merge acesta, iar faptul ca dati vina doar pe noi ca nu merge este oarecum deranjant ptr mine cel putin. Daca eram 2 insi carora nu ne mergea intelegeam dar este acceasi problema la mai multi... ORICUM IMI CER SCUZE DACA V-ATI SIMTIT JIGNITI!

// Jocul cu Update 5 si fara vreun patch neoficial are unele probleme in W7. Probleme confirmate de catre producatorii jocului. Acum ce ai vrea sa vezi de la noi? Sa reparam noi jocul? Imi pare rau, dar nu ne pricepem! Daca problema e la tine, incearca sa ti-o rezolvi singur.

Last edited by Astristul; 22-07-2010 at 06:37 PM.
merpol is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 03:07 PM   #324
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by roberto_stelistu View Post
pey si unde gasesk chestia asta?
Dupa ce intri in Fifa Manager si apesi o tasta pentru Press and Key iti apare prima pagina unde iti alegi numarul de jucatori, daca vrei sa joci cu demitere sau fara demitere dai next si gasesti aceste optiuni.
Ai inteles?
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 03:34 PM   #325
roberto_stelistu
Member
 
Join Date: Jan 2009
roberto_stelistu is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
Dupa ce intri in Fifa Manager si apesi o tasta pentru Press and Key iti apare prima pagina unde iti alegi numarul de jucatori, daca vrei sa joci cu demitere sau fara demitere dai next si gasesti aceste optiuni.
Ai inteles?
pey la mene e bifat play with future transfer si la sacking este pe yes si dupa ce dau sa selectez ligile imi da sami scriu numele etc!!si numi apare nk de genu ce mi-ai aratat mai sus!!si jok k echipa si nationala!
roberto_stelistu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 03:51 PM   #326
Mantorras
Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Arad
Mantorras is on a distinguished road
Default

dc numi raspundeti la intrebare ??? si app placa mea vid e de 5200 gf NVidea , de asta numi apare 3d mode , cand dau sa jok sa imi aleg alea gu text mode videomode instantmode numi apare 3d mode numa astea 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mantorras is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 03:57 PM   #327
Jabulani
Member
 
Jabulani's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Jabulani is on a distinguished road
Question Īntrebare

Am downloadat patch-ul si l-am instalat. M-am dus in Editor, am dat click pe "Write current detabase for game" si s-a blocat.
Ce ar fi de facut?
Am vazut ca mi-au intrat pozele de la stadioane si jucatori in joc, dar cand vreau sa ma uit 3d la stadion se blocheaza iara.

// probabil placa ta video e cam "la limita" cerintelor jocului.

Last edited by Astristul; 22-07-2010 at 06:25 PM.
Jabulani is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 04:26 PM   #328
merpol
Member
 
Join Date: Jul 2010
merpol is on a distinguished road
Default

va mai pun o intrebare si asta sincer e ultima nu mai zic nimic... nu puteti sa-mi trimiteti cumva un petch fara scripturi, ca eu o tin pe a mea ca de acolo e eroarea... si sa-l testez eu pe win 7... daca se poate bine daca nu asta e... eu va salut si n-am sa mia scriu...

// patch-ul fara scripturi nu mai functioneaza!

Last edited by Astristul; 22-07-2010 at 06:28 PM.
merpol is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 05:40 PM   #329
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by roberto_stelistu View Post
pey la mene e bifat play with future transfer si la sacking este pe yes si dupa ce dau sa selectez ligile imi da sami scriu numele etc!!si numi apare nk de genu ce mi-ai aratat mai sus!!si jok k echipa si nationala!
Sincer nu stiu cum de nu iti apare acea optiune.Uite ordinea paginilor care iti trebuie exact.
Doar jocurile sunt la fel si nu difera intre ele.







Quote:
Originally Posted by Mantorras View Post
dc numi raspundeti la intrebare ??? si app placa mea vid e de 5200 gf NVidea , de asta numi apare 3d mode , cand dau sa jok sa imi aleg alea gu text mode videomode instantmode numi apare 3d mode numa astea 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Placa video nu suporta optiunea 3D. Sau poate este la limita.
Eu am avut un Ge Force 6600 si mergea destul de rau. Acum am un GeForce 9400 si nu mai am probleme cu vizualizarea meciurilor 3D.

Quote:
Originally Posted by Jabulani View Post
Am downloadat patch-ul si l-am instalat. M-am dus in Editor, am dat click pe "Write current detabase for game" si s-a blocat.
Ce ar fi de facut?

/(am vazut ca mi-au intrat pozele de la stadioane si jucatori in joc, dar cand vreau sa ma uit 3d la stadion se blocheaza iara)
Ti se blocheaza de fiecare data cand vrei sa salvezi baza de date?


La Fifa Manager 10 nu mai poti vedea stadioanele 3D la optiunea view stadium. Ma refer aici doar la cele gen Old Traffrod , Santiago Bernabeu, etc.
In momentul in care vrei sa le vezi jocul crapa. Nu este de la noi vorbiti cu cei de la EA.
Stadioanele din RLSP nu le puteti vedea la view stadium, ele sa pot vedea doar cand jucati un meci la 3D mode.


Quote:
Originally Posted by merpol View Post
va mai pun o intrebare si asta sincer e ultima nu mai zic nimic... nu puteti sa-mi trimiteti cumva un petch fara scripturi, ca eu o tin pe a mea ca de acolo e eroarea... si sa-l testez eu pe win 7... daca se poate bine daca nu asta e... eu va salut si n-am sa mia scriu...

Daca iti dau tie un patch fara scripturi nu o sa poti vedea baza de date, kiturile, sponsorii, fetele.
Ce farmec va avea patchul?
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 06:10 PM   #330
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Quote:
Originally Posted by Jabulani View Post
Am downloadat patch-ul si l-am instalat. M-am dus in Editor, am dat click pe "Write current detabase for game" si s-a blocat.
Ce ar fi de facut?

/(am vazut ca mi-au intrat pozele de la stadioane si jucatori in joc, dar cand vreau sa ma uit 3d la stadion se blocheaza iara)
N-ai instalat update 5... Si eu am avut aceeasi problema dar dupa ce am instalat update 5 s-a rezolvat.
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 22-07-2010 at 06:30 PM. Reason: rlsp fara scripturi nu functioneaza!
reikko26 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 10, fifam, fifam 10, rlsp, rlsp fifam, rlsp fifam 10


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:47 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL