INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-2009, 08:53 PM   #11
AdriaNNN
Member
 
Join Date: Jul 2009
AdriaNNN is on a distinguished road
Default

OFF:scuze dar sunt la work si nu ma uit defiecaredata cum am scris pentru ca intra multi oameni in birou si eu trebuie sa fiu atent si la ei.
ON: Sincer degeaba fac update ca nu merge + ca acesta problema o am de cand am pus rpes sincer nu stiu ... totusi am sa incerc si cu un update la driver. multumesc oricum.
AdriaNNN is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2009, 09:07 PM   #12
b_ady20
Guest
 
Default

ok.. nu e o problema asta, de obicei tin sa atrag atentia asupra oricarei greseli pentru a invata si altii din ele si a nu se mai repeta
Cat despre joc, s-ar putea sa fie din cauza patch-ului. Inainte sa faci update la placa video, ar fi bine sa reinstalezi jocul si apoi sa incerci sa vezi daca iti mai face aceeasi problema. Pe urma sa instalezi si
patch-ul cu liga I. Astfel iti vei da seama daca este de la patch, de la driver sau altceva

Last edited by b_ady20; 14-07-2009 at 09:11 PM.
  Reply With Quote
Old 14-07-2009, 09:27 PM   #13
AdriaNNN
Member
 
Join Date: Jul 2009
AdriaNNN is on a distinguished road
Default

nu este singurul joc la care se blocheaza PC insa am vazut ca aceasta problema cu pes o au mai multi.
AdriaNNN is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2009, 09:31 PM   #14
b_ady20
Guest
 
Default

Ai putea sa te asiguri ca PC-ul tau indeplineste cerintele minime ale jocurilor, in cazul de fata PES 2009:
* Windows XP SP2, Vista
* Intel Pentium 4 1.4 GHz
* 1 GiByte RAM
* 6 GB hard disk space
* GeForce FX or Radeon 9700th Pixel / Vertex Shader 2.0 and 128 MiByte VRAM.
* 800 x 600 display resolution

Sau ca nu ai luat vreun virus in ultimul timp. Cele mai frecvente probleme sunt insa din cauza patch-urilor care fac jocul sa "crape" sau din cauza driver-elor invechite care nu sunt compatibile cu engine-ul grafic al jocului...
  Reply With Quote
Old 25-07-2009, 01:02 PM   #15
jacko
Member
 
jacko's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: CV
jacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nice
Send a message via Yahoo to jacko
Question controale ...

vad ca s'a refacut site'ul...shi s'au pierdut vechile postari...am uitat cum se seteaza in PES09 tastatura&gamepad sa pot juca cu cineva(unul cu tastatura,celalalt cu gamepad)...multzam anticipat de ajutor!
jacko is offline   Reply With Quote
Old 25-07-2009, 02:56 PM   #16
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by jacko View Post
vad ca s'a refacut site'ul...shi s'au pierdut vechile postari...am uitat cum se seteaza in PES09 tastatura&gamepad sa pot juca cu cineva(unul cu tastatura,celalalt cu gamepad)...multzam anticipat de ajutor!
Pentru a avea simultan ca si controale si tastatura si gamepad-ul trebuie sa faci in felul urmator: Intrii in settings, dai pe "Contorller" si selectezi "Controller 2", iar mai jos la Device selectezi gamepad-ul. Iar de aici in colo cred ca te descurci sa iti configurezi butoanele. Daca nu ai inteles ceva, nu ezita sa intrebi. Oricum ti-am atastat si o poza mai jos.

Caly is offline   Reply With Quote
Old 26-07-2009, 01:20 AM   #17
jacko
Member
 
jacko's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: CV
jacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nice
Send a message via Yahoo to jacko
Default ok!

Iar de aici in colo cred ca te descurci sa iti configurezi butoanele. Daca nu ai inteles ceva, nu ezita sa intrebi.

m'am descurcat,caly...multzam,inc'odata!
jacko is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2009, 11:03 PM   #18
vladutzu28
Member
 
Join Date: May 2008
vladutzu28 is an unknown quantity at this point
Default

am si io pes 2009 descarcat de pe net-pro evolution soccer 2009 full rip skullptura si am niste probleme la instalare, adica: trebuie sa despachetez tot dupa care deschid setup.bat si apare o fereastra dos care tot incarca sau instaleaza, merge pana la 42% dupa care nu mai progreseaza... trebuie sa fac altceva in plus ??? in readme scrie asa :
1) disable UAC on Vista
2) extract .rar archive to NORMAL/SHORT PATH , somewhere like D:\Games
3) run setup.bat
4) follow on-screen instructions
care mai aveti varianta asta descarcata de pe net si ati mai instalat jocul asa va rog ajutati-ma...da-ti un pm si va dau id de mess. va rog am nevoie de ajutor
vladutzu28 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2009, 11:42 AM   #19
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by vladutzu28 View Post
am si io pes 2009 descarcat de pe net-pro evolution soccer 2009 full rip skullptura si am niste probleme la instalare, adica: trebuie sa despachetez tot dupa care deschid setup.bat si apare o fereastra dos care tot incarca sau instaleaza, merge pana la 42% dupa care nu mai progreseaza... trebuie sa fac altceva in plus ??? in readme scrie asa :
1) disable UAC on Vista
2) extract .rar archive to NORMAL/SHORT PATH , somewhere like D:\Games
3) run setup.bat
4) follow on-screen instructions
care mai aveti varianta asta descarcata de pe net si ati mai instalat jocul asa va rog ajutati-ma...da-ti un pm si va dau id de mess. va rog am nevoie de ajutor
Pe acest forum nu se discuta despre warez, deci din pacate nu te pot ajuta.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 25-12-2009, 06:36 PM   #20
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

am o intrebare:cum se da scarita cand iese portarul in fata(lob) ????plz help....am nevoie:P:P
kevin10 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:50 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL