INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-2009, 09:31 AM   #11
Varaloi
Guest
 
Default

Ar face bine ca in aceasta versiune sa se ocupe de jocul in sine, nu de briz-brizuri gen "story of the season" si alte d-astea. Ca bug-uri sunt slava Domnului multe de rezolvat, iar jocul nu a luat numai 10 sa stea ei degeaba si sa schimbe decat skinul si sa faca loturile. Si va vorbeste un jucator care a luat jocul original imediat dupa ce a aparut in Romania, in speranta ca va fi ceva de capul lui (si nu, cand l-am cumparat nu stiam de problema cu demiterea).
  Reply With Quote
Old 07-03-2009, 11:12 AM   #12
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Chestiile care tin de interfata grafica sunt principala ocupatie a celor de la EA/BF. Se bazeaza pe faptul ca "le iau ochii" cumparatorilor.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 12:33 PM   #13
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Chestiile care tin de interfata grafica sunt principala ocupatie a celor de la EA/BF. Se bazeaza pe faptul ca "le iau ochii" cumparatorilor.

Aici ai mare dreptate.Dar ar trebui sa puna baza mai mult pe calitate nu pe design grafic. Ce e pana acum e bine ca design ar putea bine mersi sa faca un fifa manager 10 folosind cam ce are de la fifa manager 09 dar sa fie de o calitate superioara.
Iar patchurile care le vor scoate sa aduca imbunatatiri nu sa repare buguri.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 01:39 PM   #14
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

daca ar fi dupa mine, ca jocul sa fie perfect, ajunge sa faca doar urmatoarele:
1. sa reintroduca marimea terenului de joc la 100%, facand posibil sa folosim stadioanele facute pt Fifa;
2. sa introduca gameplayul de la Fifa 09;
3. sa putem vedea fetele jucatorilor in momentul in care facem primul 11;
4. sa putem adauga mai multe echipamente unei echipe;
5. sa reintroduca 5x5x5;
6. mai multe elemente grafice in editorul stadionului;
7. mai multe licente pentru ligi
8. sa putem folosi, in continuare, elemente din jocurile anterioare (cum ar fi echipamentele de joc, databaseul, stemele, etc...)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 03:10 PM   #15
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
daca ar fi dupa mine, ca jocul sa fie perfect, ajunge sa faca doar urmatoarele:
1. sa reintroduca marimea terenului de joc la 100%, facand posibil sa folosim stadioanele facute pt Fifa;
2. sa introduca gameplayul de la Fifa 09;
3. sa putem vedea fetele jucatorilor in momentul in care facem primul 11;
4. sa putem adauga mai multe echipamente unei echipe;
5. sa reintroduca 5x5x5;
6. mai multe elemente grafice in editorul stadionului;
7. mai multe licente pentru ligi
8. sa putem folosi, in continuare, elemente din jocurile anterioare (cum ar fi echipamentele de joc, databaseul, stemele, etc...)
3. Nu e asa important pentru mine.
4. De acord. Multe echipe au si al 3-lea echipament si e nevoie si de ala in joc. Si vreau sa pot face asta prin metoda echipamentelor in format TGA, pentru ca nu ma pricep sa editez fifa.db!
5. Cred ca e doar 5x5. Daca mai gasesti pe undeva inca 5 patrate pentru pozitionare ai o bere de la mine!
7. Eu vreau licenta doar pentru Romania (adica Liga 1)! Si o vreau completa!
8. Poti folosi in continuare steme, pozele stadioanelor, oraselor, pozele jucatorilor, stadioanele. Ce te-ar interesa sa mai folosesti?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 04:21 PM   #16
Varaloi
Guest
 
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Chestiile care tin de interfata grafica sunt principala ocupatie a celor de la EA/BF. Se bazeaza pe faptul ca "le iau ochii" cumparatorilor.
Singurul joc adevarat de manager facut de BF este TCM 2003, pe acela l-am jucat cu mare placere (poate pentru ca era ceva nou). TCM 2004 a fost asa si-asa, TCM 2005 a fost groaznic (cel putin din punctul de vedere al database-ului), FM 2006 a fost incrdibil de prost, FM 2007 iarasi asa si-asa, FM 2008 cam la fel, iar FM 2009 un joc mai bun ca precedentele dar cu ENORM de multe bug-uri. Uneori ma intreb de ce imi mai bat capul cu jocurile lor mai noi, cand as putea foarte bine sa ma joc iar 2003?
  Reply With Quote
Old 07-03-2009, 05:01 PM   #17
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

In mare parte sunt de acord cu tine, inversand parerea intre 2003 si 2004. Oricum dupa TCM 2004, cel mai reusit dupa parerea mea este FIFA_M 08. Astept cu nerabdare FIFA Manager 2012 avand in vedere ca EA/BF scot un joc cu adevarat BUN la fiecare 4 ani!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 05:36 PM   #18
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
5. Cred ca e doar 5x5. Daca mai gasesti pe undeva inca 5 patrate pentru pozitionare ai o bere de la mine!

8. Poti folosi in continuare steme, pozele stadioanelor, oraselor, pozele jucatorilor, stadioanele. Ce te-ar interesa sa mai folosesti?
5. da, scuze, era doar 5x5...deh, graba asta
8. stiu ca pot folosi in continuare asta, dar vreau ca si urmatorul joc sa fie in acelasi format, sa foloseasca majoritatea fisierelor lui 09...plus compatibilitatea intre lucruri din Fifa10 si FM10...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2009, 12:00 AM   #19
gravediga
Member
 
gravediga's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Constanta
gravediga is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
daca ar fi dupa mine, ca jocul sa fie perfect, ajunge sa faca doar urmatoarele:
1. sa reintroduca marimea terenului de joc la 100%, facand posibil sa folosim stadioanele facute pt Fifa;
2. sa introduca gameplayul de la Fifa 09;
3. sa putem vedea fetele jucatorilor in momentul in care facem primul 11;
4. sa putem adauga mai multe echipamente unei echipe;
5. sa reintroduca 5x5x5;
6. mai multe elemente grafice in editorul stadionului;
7. mai multe licente pentru ligi
8. sa putem folosi, in continuare, elemente din jocurile anterioare (cum ar fi echipamentele de joc, databaseul, stemele, etc...)
dupa parerea mea...mikkel are mare dreptate....
1 si 2 trb neparat....
3 nu e prea important deoarece fetele sunt cu adevarat MAGNIFICE(copil de
12 ani cu mustata si chelie)
4 echipamente din ligile importante nu dor din europa ci si din lume
5 nam idee despre ce e vorba
6 dupa parera mea editorul trb k mult dezvoltat, mai multe elemente si opriuni de diferite forme ale stadionului,scaune dar mias dori ca in FM10 sa aibe si un editor pentru exteriorul stadionul sa putem sa facem si noi un stadion cu adevarat frumos
7 mai multe licente din europa si cea mai importanta romania makar liga 1 si liga 2
8 ar fi ceva deoarece near ajuta super mult in creerea de patchuri fara prea multa munca


eu as adauga si
9 care ar trb sa contina un dialog intre antrenor si jucator(in meniu dar si im modul 3D)
10 mai multe tactici individuale
11 un sistem de antrenament mai bogat

si 12 desigur CERINTE ALE JOCULUI MAI SCAZUTE
gravediga is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2009, 12:14 AM   #20
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by gravediga View Post
si 12 desigur CERINTE ALE JOCULUI MAI SCAZUTE
Ooo da. Ai un vot si din partea mea la asta!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:55 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL