INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-2009, 01:16 PM   #61
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

E aberant sa compari variantele de console intre ele. Ok, PES e marfa, dar nici macar nu incearca sa ajunga la nivelul Fifa. E o diferenta de la cer la pamant si spun asta fara sa fi jucat vreodata Fifa NG - dar e mai mult decat evident. In niciun caz nu sunt egale, hai sa nu exageram acum.

PES-ul e oricum departe de a fi perfect, dar cum am mai spus este cel mai bun joc de fotbal pe care-l are de oferit PC-ul in momentul asta. Asa pentru un joc de consola NG, nu mi se pare cine stie ce.

Acum cand va intrebati de ce lumea inca mai alege Fifa in loc de PES, e o chestie de gust si comoditate. Pe unii nu-i intereseaza grafica si nici gameplay-ul. Ei stiu ca Fifa are multe licente (pe care apropo, ma indoiesc ca o firma de calibrul lui EA le-ar pierde in fata celor de la KONAMI), are manager mode si e usor de jucat. La PES poate trebuie sa-ti pui mintea putin la contributie. PES nu are atatea licente si nu a avut pana acum nici un mod de manager prea grozav - mi se pare un motiv bun pentru anumiti gameri sa aleaga produsul de la EA.

Kelly, nu inteleg de ce trebuie mereu sa faci pe victima si sa te exprimi mereu de parca ai fi membru de partid extremist. Chill ca viata nu sta numai in Fifa si PES.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 02:17 PM   #62
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

Nu e doar aia, dar cand vezi ca vine lumea si zice " OMG FIFA 2010 PE PC ARE 1000000 DE IMBUNATIRI OMG OMG E SUUUUUUUUUUPER" si defapt nu e nici o modificare de vreo 4 ani, iti vine sa il traznesti.

De ce spui ca KONAMI nu ar putea castiga in fata lui EA? KONAMI nu are doar PES, are si Metal Gear Solid si alte jocuri (nu cine stie ce, dar are buget destul de bun). Sa nu uitam ca a castigat licenta de la UCL si Europa League, care le-a furat chiar de la EA. Ce te face sa crezi ca nu ar putea sa ii fure si restul ?


Quote:
PES e marfa, dar nici macar nu incearca sa ajunga la nivelul Fifa
Mentioneaza ca te referi la varianta CONSOLE, ca vad ca voi atata stiti. Pe PC nu ZICETI NIMIC, voi toti faceti comparatie pe console, dand impresia ca va scoateti cumva sa nu spuneti ca PES e mai bun ca FIFA. (si oricum e aberant sa faci comparatia asta din moment ce nici 5% din FORUMUL asta nu are console).
Kelly is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 02:49 PM   #63
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Tipule am mentionat de vreo trei ori ca PES este cea mai buna alegere pentru utilizatorii de PC .
Si cred ca am fost destul de clar - vorbeam de console cand spuneam ca sunt incomparabile. Mai uita-te o data, e cu 2 centimetri mai in fata de textul la care ai dat tu quote.

Ok, Fifa poate nu are enspe mii de imbunatatiri dar schimbari s-au tot vazut, majoritatea in bine. Jocul in totalitatea lui atata poate, a fost epuizat motorul grafic, motorul gameplay-ului. Asta e...varianta ultra-modificata de Fifa 2006. Unii sunt multumiti cu asta - lasa-i in pace, care e problema ta? Mie imi place prajitura cu mere chiar daca aia cu ciocolata e mai buna...eu mananc ce vreau, nu ce e neaparat mai bun. Asa si cu jocurile astea

Ok, gata cu discutiile, cred ca mi-am demonstrat punctul de vedere. PES e foarte reusit. Happy gaming!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 04:17 PM   #64
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

Nunununu, nu e tot una sa asociezi FIFA cu PRAJITURA. Cand spui FIFA, tragi apa, deci e total incorect.

Corect ar fi asa: Va place prajitura? e ok, atunci va place PES. Va place rahatul ? ok, atunci va place FIFA. (no offense, dar e mult mai ok comparatia decat prajitura cu mere si prajitura cu ciocolata).

Si dupa parerea mea, FIFA pe console nu a adus imbunatatiri MAJORE din 2007 incoace.
Kelly is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 04:34 PM   #65
2fast4you
Member
 
2fast4you's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Te intereseaza?
2fast4you is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Kelly View Post
Nunununu, nu e tot una sa asociezi FIFA cu PRAJITURA. Cand spui FIFA, tragi apa, deci e total incorect.

Corect ar fi asa: Va place prajitura? e ok, atunci va place PES. Va place rahatul ? ok, atunci va place FIFA. (no offense, dar e mult mai ok comparatia decat prajitura cu mere si prajitura cu ciocolata).

Si dupa parerea mea, FIFA pe console nu a adus imbunatatiri MAJORE din 2007 incoace.
Pai cum ai fi vrut sa aduca imbunatatiri majore din 2007 incoace daca foloseste acelasi engine ? Nu sunt destul de mari imbunatatirile aduse(animatii mai bune, 360* movement & dribling, fizica ceva mai buna)?
Dar ma intreb ai jucat in viata ta fifa pe console pentru ca este mult mai bun decat orice PES dar asta nu inseamna ca este perfect...
2fast4you is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 04:35 PM   #66
Shuby
Member
 
Shuby's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Shuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by Boyce Avenue View Post
stie cineva cand apare varianta pe xbox ? srry daca am postat unde nu trebuie
Tu inca esti la varsta in care nu poti sa cauti o informatie utila pe internet?
Pe 22 octombrie apare pe Xbox 360, PS3 si PC!
__________________
Hugs,not drugs folks!
____

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Shuby is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 06:19 PM   #67
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Kelly dupa cum vorbesti de Fifa next-gen nu cred ca l-ai jucat vreodata. Daca il incerci o sa vezi ca PES pe console e departe, cum ziceam cu cateva posturi in urma, la fel de departe precum e PES de Fifa pe PC. Si te rog ia-o mai usor cu comparatia ta legata de prajitura - pes si ***** - fifa. Nu e chiar asa. Majoritatea recunosc faptul ca PES e mai reusit pe PC, e mai aproape de "simulator" dar comparatia pe console nu isi are rostul .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 08:12 PM   #68
FIFA SE **** PE PES
Member
 
Join Date: Sep 2009
FIFA SE **** PE PES is on a distinguished road
Default

kelly u ai vazut ma vre-un trailer cu FIFA 10 pe XBOX?????....se **** pe pes din mers....=)))
FIFA SE **** PE PES is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 09:10 PM   #69
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

2fast4you, si PES foloseste acealasi engine din PES 2008 si s-au vazut schimbari majore si la gameplay si la grafica...
E adevarat ca FIFA foloseste acelasi de prin 2004, dar totusi nu e asta neaparat o scuza...
Tot timpul poti imbunatati cate ceva...

Eu cred ca KONAMI poate lua licentele de la EA si nu mica mi-ar fi mirarea sa le "fure" si numele de FIFA... Mai ales acum pe criza... cine da mai mult are prioritate si nu stiu de ce ma face sa cred ca KONAMI nu au atat de putini bani pe cat credem noi...

PES nu e perfect cum a zis cineva mai sus, dar e cel mai bun produs pe care il ofera PC-ul la categoria asta si asta e tot...
Daca PES-ul ar fi NG ar fi cu totul altceva, poate chiar ar intrece si FIFA NG, dar un CG si NG nu se pot bate egal la egal... E ca si cum s-ar bate o armata din 1900 cu una din 1950...
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 10:11 PM   #70
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Kelly View Post
In ciuda faptului ca stimabilul mns a impartit de atatea ori warn-uri in stanga si in dreapta pe motivul "cum aveti voi tupeul sa comparati pes cu fifa pe un topic de fifa?" eh, acum se pare ca a incalcat tocmai el regula si a facut o comparatie mai mult decat penibila intre PES si FIFA pe acest topic de PES. (cum sa compari varianta de PC a PES-ului cu cea de console a lu FIFA? care by the way, e egala).

Deci trecand peste faza asta, daca el si-a permis sa le compare, hai ca imi permit si eu.
Nu-mi vine sa cred ce atitudine lipsita de bun simt si respect poti sa ai. Nici macar nu ai citit ce am scris aici.

Unde am spus eu ca am jucat varianta PC a PES 2010? Am jucat varianta pentru Playstation 3, care in mare e absolut identica cu cea de pe PC si Xbox 360.

Pe langa asta, de unde si pana unde PES 2010 PC != de PES 2010 console. De unde a mai aparut si ideea ca PES e joc CG, chestia asta mi se pare absolut geniala. Acum PES e in urma Fifa pe console pentru ca vezi Doamne, PES nu mai e NG ci e CG.

Din moment ce jocul asta e pe console next gen si exact acelasi joc e portat sau optimizat pe PC, nu vad cum jocul asta e CG.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:34 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL