INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sectiunea IT

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-2006, 09:01 AM   #1
-yo-veve
Member
 
Join Date: Dec 2005
-yo-veve is on a distinguished road
Default System Idle Process??!!!

Daca stie careva ce inseamna pt ca dar ce am bagat Windows-ul din nou si am reusit sa-l fac sa arate asa de bine instaland si NOD 32 facan si update la Windows am mai instalat si TuneUP 07 si imi apre chestia asta cu System idle process care imi apare in Windows Task Manager si buba nu e ca apare ci ca apare folosind procesorul la 99 la suta din secunda in secunda ceea ce imi face sistemu sa mearga ca din parti,blocanduse la fiecare 99 la suta care se incarca din secunda in secunda sper ca singura solutie sa nu fie sa bag din nou Windows-ul aaa si ca sa nu uit la Mem Usage nu apare decat 25-28 k chit ca foloseste 99 la suta din procesor si mai e si buba ca nu pot sa-i dau End Process!Daca ati stie careva ce sa-i fac sau macar sa-mi spuneti ce e System Ide Process si cam de la ce ar putea sa faca asa!!
-yo-veve is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2006, 10:25 AM   #2
r5m
Member
 
Join Date: Nov 2003
r5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to behold
Default

Eu nu am inteles nimic din ce ai zis...
__________________


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
r5m is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2006, 10:36 AM   #3
-yo-veve
Member
 
Join Date: Dec 2005
-yo-veve is on a distinguished road
Default

of,of,varianta pe scurt:Ce inseama System idle process?
La mine imi apare in Windows Task Manager ca foloseste 99% din CPU iar asta faca ca sistemul sa mearga sacadat si tot se plocheaza mouse-ul,adica nu pot sa fac mai nimic ....oricum cam nasol ....daca nu ma poti ajuta si pe mine!
-yo-veve is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2006, 11:13 AM   #4
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

System Idle Process este procentul din procesor care sta degeaba. Adica nu foloseste 99% din CPU ci atat e liber. Poate merge greu din mai multe cauze: virusi, spyware,adware, prea multe procese deschise (incearca sa mai inchizi din alea deschise de tine, nu pe alea langa care scrie system), nedefragmentare a hardului. Fa rost de un antivirus bun sau de Hijackthis si vezi ce iti spune! Succes !
Alex is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2006, 11:37 AM   #5
Jokes
Invincible
 
Jokes's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucureşti
Jokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to behold
Default

A zis ca are NOD32 este bun poate sa-l pastreze
Jokes is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2006, 11:41 AM   #6
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

Din ce a scris prima data eu nu am inteles asta . Oricum, calculatorul nu ii merge greu de la System Idle Process!
Alex is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2006, 11:44 AM   #7
JohnnyUSA
Tata' LOR
 
JohnnyUSA's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Pitesti
JohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to behold
Default

NOD32 este un antivirus exceptional, bineinteles daca stii sa-l setezi. Eu il folosesc de 3 ani fara probleme & shit.
__________________
VINDE !! PLEACA !! MORI !!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
JohnnyUSA is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2006, 04:19 PM   #8
-yo-veve
Member
 
Join Date: Dec 2005
-yo-veve is on a distinguished road
Default

da Johnny asa e e foarte bun,si am avut manual ca sa-l setez a durat cred ca peste o ora pana cand l-am setat si e foarte bun si totodata foarte interesant mai e si TuneUP ala....iar problema s-a rezolvat pana la urma de la sine si System idle process imi arata in continuare 99 la suta dar de fapt face exact ce zicea kellerman,ceea ce e bine fata de cum facea inaintea adica imi arata acolo 99 la suta imi aparea si pe grafic la procesor numa rosu aparea ca se ducea graficaul pana sus si mai imi aparea si clepsidra aia de la mouse si mergea sacadat,oricum bine ca nu mai face sper sa nu se mai repte !!!!

Apropo multam de raspunsuri!Un an nou ULTRA' fericit,banos,bun si sa ne auzim cu bine pe anul urmator!!!

SI:EUROPA venim!!!Si va macelarim!!!!!

Last edited by -yo-veve; 31-12-2006 at 04:26 PM.
-yo-veve is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:19 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL