INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sporturi

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-2004, 08:57 PM   #1
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Hai ca am vazut ca amatori de biliard exista pe forum...dar la snooker cine se uita ? ? Acum se disputa turneul " Player`s Championship" si deja s-a ajuns in ultimul act...Paul Hunter - Jimmy White.....plus ca in curand va incepe campionatul mondial de snooker...cel mai important turneu pe parcursul anului...
Ia ziceti..care urmareste acest joc mult mai greu dar si mai frumos decat biliardul ??
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2004, 09:32 PM   #2
denad
Member
 
Join Date: Mar 2004
Location: Cernavoda
denad is on a distinguished road
Default

Eu ma uit de ceva timp la jocul asta dar nu l-am jucat niciodata (dunt doar vreo 10 mese in Romania). Anul asta trofeul Player`s Championship il va castiga probabil Paul Hunter ( White e prea batran si-l dor ochii :P ). Dar la Campionatul Mondial cred ca tin cu Hendry si O'Sullivan. Tuby, tu cu cine tii?

PS: E bine ca sa deschis un topic si pentru snooker ca nu mergea amestecat cu biliardul obisnuit.
denad is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2004, 10:48 PM   #3
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Chiar acum ma uit pe Eurosport si e 7-5 pentru White ...imi place stilul nou de joc si increderea care o are acum Hunter....iar ca jucator imi place Mark King...printre singurii care risca de fiecare data si nu sta foarte mult pe ganduri in cazut loviturilor grele...

P.S. Cine joaca Snooker 2003 ?
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2004, 11:26 AM   #4
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

eu am tinut cu White si ma bucur pentru el. Hunter e tanar, nu-mi fac griji ca n-o sa ajunga vreodata campion mondial.
te referi la World Championship Snooker 2003? cel mai bun joc-de-bagat-bila-n-gaura pe care l-am jucat!
__________________
We don't need a fountain of youth. We need a fountain of smart.
sanshine is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2004, 06:42 PM   #5
Ady
Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucharest
Ady is on a distinguished road
Default

la snooker nu prea m-am uitat
dar din ce am vazut
hunter pare a fi unu fffff bun
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Ady is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2004, 06:45 PM   #6
danutz_andrey
Guest
 
Default

Mie nu-mi place sa ma uit,doar sa ma joc!
  Reply With Quote
Old 12-04-2004, 06:50 PM   #7
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Saptamana viitoare incepe turneul mondial....sa vedem acolo super meciuri..
A terminat cineva un turneu sau chiar campionat la snooker 2003 ? ? io am o sg prob..daca joc pe 1280...rezolutia wind nu imi apare nimic...daca joc pe rezolutie mai mica nu pot sa joc fullscreen... stie cineva ceva ? ? thx
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 12:39 AM   #8
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

m-am uitat si eu intr-o zi pe eurosport la snooker, era ceva campionat mondial de la shefield sau cum intre unu hamilton si o'sul;ivan cred, stiu ca unu dintre ei, cred ca sulivan a batut cu 13 la 3

care e regulamentul la jocul asta, ca eu dupa ce m-am uitat la un meci intreg tot nu am inteles complet
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 09:20 AM   #9
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Este super acest sport...regulamentul este urmatorul :
Cine baga cele mai multe bile castiga un frame...mai multe fremeuri castigate duce la castigarea meciului...problema si frumusetea jocului este ca exista 15 bile rosii si 6 bile colorate...in ordinea valorii ( galben = 2 p , verde 3p, maro 4p, albastru 5p . roz 6p . neagra 7p)...care trebuiesc introduse in gaura cate o bila rosie..urmata neaparat de una colorata...apoi din nou rosie...urmata de colorata...totul pana la sfarsit sperand a realiza un break cat mai mare...cel mai mare fiind cel de 147 puncte...realizat numai jucand pentru fiecare bila rosie bila neagra..cea cu valoare maxima..
Numele de snooker vine de la originala situatie in care bila alba nu poate atinge bila obiect (cea pe care ar trebui s-o lovesti)...majoritatea jucatorilor apeland la lovituri cu manta...

P.S. Pentru cei (ca si mine) care nu puteau juca Snooker 2003 full screen pe rezolutie maxima problema se rezolva simplu : in timpul jocului ctrl-alt-delete..si in task manager minimizati si apoi maximizati task-ul
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 01:46 PM   #10
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Snookerul este chiar foarte dificil, este un joc mai mult tactic decat spectaculos. Jucatorii rareori introduc bile dificile, doar in situatii extreme, in rest, baga bile pe care pot sa le bag si eu. Arta este in aducerea bilei albe in pozitia favorabila si acele "lovituri de siguranta"/"safe" pe care le executa pentru a isi incomoda adversarul.
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:33 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL