INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09 > RLSP

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-2009, 11:00 PM   #1
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default Atributele jucatorilor si valoarea echipelor

Vad ca foarte multi oameni sunt nemultumiti ca am facut CFR Cluj mult prea buna, jucatorii mult prea buni si alte echipe sunt mult prea slabe.

Haideti sa purtam o discutie civilizata si cu argumente astfel incat sa vedem cu ce credeti ca am gresit.

Eu am urmatoarele argumente:

Dintre toate echipele romanesti ce au jucat in cupele europene in acest sezon, o singura echipa s-a evidentiat: CFR Cluj. Nu sunt fanul lor, am fost fanul lor cand au reprezentat Romania, la fel cum am sustinut si pe Rapid, Steaua, Dinamo, Poli, Vaslui si Urziceni.

CFR Cluj este singura echipa ce a jucat un fotbal placut si singura echipa ce a facut fata si, chiar daca a si pierdut, unor echipe redutabile din Europa. CFR Cluj a castigat Cupa si Campionatul. Nu cred ca puteti sa-mi cereti sa pun pe aceeasi treapta CFR Cluj si celelalte echipe romanesti ce au participat in cupele europene.

Cat despre atributele jucatorilor, nu exagerati, am demonstrat deja ca Chelsea, cu care a fost comparata de unii, are 13 jucatori mai buni sau mult mai buni decat Pereira si Tony, AS Roma are 8 jucatori peste cei doi iar Bordeaux are 2 plus inca 6 sau 7 jucatori ce sunt cu mult fata de ceilalti din top de la CFR.

Despre celelalte echipe nu as vrea sa zic nimic, pentru ca prestatiile din cupele europene si evolutiile din campionat cred ca vorbesc de la sine.

Cine nu vine cu argumente fata de lucrurile pe care le va afirma in acest topic va avea mesajul sters. Vreau sa avem un dialog matur, dialog bazat pe afirmatii ce au o baza solida.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 11:06 PM   #2
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

Sunt de acord ca CFR merita sa fie echipa cea mai puternica in patch, imi place ca le-ati dat jucatori cat de cat demni pentru a participa in UEFA Champions League...

In schimb am o intrebare despre Universitatea Craiova si Otelul, mi-se par mult prea puternice in comparatie cu restul echipelor, nu ca si valoare ci ca si prestanta in campionat, adica i-a luat si fata CFR-ului in campionat (la mine si la altii)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 11:13 PM   #3
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Despre Universitatea si Otelul nu stiu ce sa zic. Sunt echipe bune, dar sub nici o forma mult mai bune decat CFR, Dinamo, Poli Timisoara si Steaua.

Craiova si Otelul au avut jocuri bune si sunt echipe destul de puternice cu antrenori buni, dar nu sunt cele mai puternice echipe din patch, chiar daca de multe ori ajung sa termine pe podium. Momentan, treaba asta nu am cum sa o explic.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 11:15 PM   #4
stefan
Guest
 
Default

Probabil conteaza si sistemul de joc ofensiv 4-3-3 folosit de cele 2 echipe.
  Reply With Quote
Old 14-02-2009, 12:46 AM   #5
:._.:LucyY:._.:
Member
 
:._.:LucyY:._.:'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Valcea
:._.:LucyY:._.: is a name known to all:._.:LucyY:._.: is a name known to all:._.:LucyY:._.: is a name known to all:._.:LucyY:._.: is a name known to all:._.:LucyY:._.: is a name known to all:._.:LucyY:._.: is a name known to all
Default

Pe langa Otelul si Craiova,CFR-ul are un sistem 4-1-2-1-2 parca dar am constatat ca daca prin minutele 65-70 daca este cnondusa cu un singur gol devine mai ofensiva.Am intrat in Team managemant in timpul meciului si vazusem ca schimbase formatia intr-un 4-5-1 sau cam asa dar cu 4 din cei 5 mijlocasi mai ofensivi.E o formatie cu numele Stiinta Bacau parca.Jucatorii CFR-ului merita acele atribute.Dupa parerea mea Pereira e cel mai bun fundas stanga deci clar e perfect 81 sau cat are,iar la G.Muresean nu se pune problema,este printre cei mai buni mijlocasi centrali di Liga lu` Mitica.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
:._.:LucyY:._.: is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 01:19 AM   #6
Urmelinho
Nick vechi: iarca_romica
 
Urmelinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Iași
Urmelinho will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by mns View Post
Vad ca foarte multi oameni sunt nemultumiti ca am facut CFR Cluj mult prea buna, jucatorii mult prea buni si alte echipe sunt mult prea slabe.

Haideti sa purtam o discutie civilizata si cu argumente astfel incat sa vedem cu ce credeti ca am gresit.

Eu am urmatoarele argumente:

Dintre toate echipele romanesti ce au jucat in cupele europene in acest sezon, o singura echipa s-a evidentiat: CFR Cluj. Nu sunt fanul lor, am fost fanul lor cand au reprezentat Romania, la fel cum am sustinut si pe Rapid, Steaua, Dinamo, Poli, Vaslui si Urziceni.

CFR Cluj este singura echipa ce a jucat un fotbal placut si singura echipa ce a facut fata si, chiar daca a si pierdut, unor echipe redutabile din Europa. CFR Cluj a castigat Cupa si Campionatul. Nu cred ca puteti sa-mi cereti sa pun pe aceeasi treapta CFR Cluj si celelalte echipe romanesti ce au participat in cupele europene.

Cat despre atributele jucatorilor, nu exagerati, am demonstrat deja ca Chelsea, cu care a fost comparata de unii, are 13 jucatori mai buni sau mult mai buni decat Pereira si Tony, AS Roma are 8 jucatori peste cei doi iar Bordeaux are 2 plus inca 6 sau 7 jucatori ce sunt cu mult fata de ceilalti din top de la CFR.

Despre celelalte echipe nu as vrea sa zic nimic, pentru ca prestatiile din cupele europene si evolutiile din campionat cred ca vorbesc de la sine.

Cine nu vine cu argumente fata de lucrurile pe care le va afirma in acest topic va avea mesajul sters. Vreau sa avem un dialog matur, dialog bazat pe afirmatii ce au o baza solida.
complet de acord cu tine, dar trebuie să fim realişti şi să admitem că nu există echipă din romănia care să aibă 4 stele. eu consider că 3 stele - 3.5 stele era mai realist.
cāt despre comparaţia dintre CFR şi Roma ... hmmm e cam forţată, nu crezi? sunt de acord că CFR-ul a pierdut calificarea in Champions League pe māna unor greşeli indivinuale īn meciurile cu Bordeaux. acum nu ştiu cāte stele are Bordeaux dar CFR-ul este foarte apropiată de valoarea lui Bordeaux.


PS: Felicitări īn rest, m-aţi făcut să instalez fifa 09. Păcat că īmi merge sacadat (
__________________
Daca īți cumperi ceva pe siteul
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
foloseste voucherul UUK7W3RR si vei avea 1% reducere.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Urmelinho is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 01:31 AM   #7
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Urmelinho View Post
complet de acord cu tine, dar trebuie să fim realişti şi să admitem că nu există echipă din romănia care să aibă 4 stele. eu consider că 3 stele - 3.5 stele era mai realist.
Ce pot sa mai zic, sau mai bine zis, ce rost mai are sa-mi tocesc tastele aiurea...
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 01:53 AM   #8
Urmelinho
Nick vechi: iarca_romica
 
Urmelinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Iași
Urmelinho will become famous soon enough
Default

nu īnteleg?
__________________
Daca īți cumperi ceva pe siteul
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
foloseste voucherul UUK7W3RR si vei avea 1% reducere.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Urmelinho is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 02:00 AM   #9
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by Urmelinho View Post
nu īnteleg?
CFR Cluj este cotata in RLSP cu 3.5 stele, nu 4.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 02:28 AM   #10
andrei_fcmbacau
Member
 
andrei_fcmbacau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: in fata calculatorului
andrei_fcmbacau is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to andrei_fcmbacau
Default

pai ei nici nu stiu cate stele are CFR in joc si mai comenteaza.... mai informativa intai
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
andrei_fcmbacau is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:06 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL