INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-2010, 12:36 PM   #521
kaka' 8
Member
 
kaka' 8's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: resita
kaka' 8 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to kaka' 8
Default

cred ca aceasta versiune demo fifa 11 pc era jucata si la prezentarea de la gamescom si este posibil ca atunci sa se fi mai lucrat inca la joc io nu cred ca versiunea full a fost lasa asa de prost optimizata incat sa nu mai avem si noi sperante sa jucam fara sacadari in joc, cred ca sa mai lucrat la optimizare poate acuma 2 luni nimeni nu stie asta plus ca daca ar fi si varianta full optimizata prost ar avea cei de la ea sports vanzari mici cu 2011 pe pc ca nimeni nu cred ca este dispus sa dea 180 de ron pentru un joc care este optimizat prost insa acuma om vedea ce va fi cand va aparea!
kaka' 8 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 12:56 PM   #522
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Dacă voi nu aveți pc-uri decente să īl rulați nu e problema lor. Da, problema lor e că nu e optimizat cum trebuie, suferă de memory leaks și stuttering īn anumite momente și se putea lucra ceva mai mult la optimizarea hardware, DAR, per total oricum vă trebuia un procesor bun să īl rulați.

Oricum, acest joc merită cumpărat și jucat īn Online Mode cu adversari care joacă cu assist-ul pe off (asta ca să evităm acel ping-pong passing), nicidecum īn Direct IP īn spatele blocului.

Aștept de mult timp ziua cānd va scoate LAN/Direct IP din joc, din păcate nici anul acesta nu au reușit să o scoată, să sperăm că de la anul vor reuși.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 01:00 PM   #523
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
Aștept de mult timp ziua cānd va scoate LAN/Direct IP din joc, din păcate nici anul acesta nu au reușit să o scoată, să sperăm că de la anul vor reuși.
Ma, care e problema ta daca lasa Direct Ip? Te crezi bogatan, cumperi jocul si te enervezi ca altii joaca fara sa īl cumpere?
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 01:23 PM   #524
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Nu.

Problema cu LAN/Direct IP e că se concentrează prea mult pe așa ceva cānd ar putea face altceva mai constructiv. Ei īn loc să adauge mai multe modului Online, un sistem de leaderbording, ranking, etc foarte bun și un sistem de competiții cu trofee și altele, se chinuie să rezolve bug-uri īn Direct Ip...

No offense, dar cāți dintre voi au cumpărat un FIFA pentru a-l juca online ? vă spun eu că nu l-au cumpărat mai mult de 10% din acest forum (mă refer la versiunile anterioare, varianta de PC) și asta nu pentru că nu era jocul bun, pentru că "de ce să cumpăr jocul, că doar joc direct ip". Să știți că așa nu o să vedem niciodată Liga 1 īn joc, dacă tot aveți pretenția.


Știți care e rostul la Direct Ip/LAN ? nu să īl jucați voi pirat.

Ideea constă īn faptul că prin Direct IP te poți juca direct cu oponentul tău, un meci unranked cum s-ar spune, doar prin simpla conexiune la IP, asta oferind mai multe beneficii cum ar fi hostarea propriului server pe conexiunea/pc-ul TĂU (sau al adversarului) nu pe serverele EA atunci cānd ele sunt offline sau/și cu probleme.

Dar dacă erau băieți deștepți (ceea ce nu sunt, dacă abia īn 2010 s-au hotărāt să ne arate și nouă un joc de fotbal pe PC, că pānă acum se putea numi orice, numai nu joc de fotbal) puteau să adauge o opțiune de Direct IP/LAN după ce te-ai conectat la serverele lor cu un cont EA original.

La fel și cu LAN. Putea fi adăugat tot după ce te conectezi la serverele lor. LAN-ul e folosit pentru hostarea competiților majore, unde implică un meeting de 20-30-40 de persoane īntr-o sală, nu atunci cānd joci doar tu din apartament pe online mode.


Și ca un motiv de romān, nu īmi place pentru că toate zeitățile de 12-13 de ani vor fi mari barosani la FIFA īn spatele blocului cu toate assist-urile la maxim prin LAN.

Last edited by Scatterbrain; 24-09-2010 at 01:27 PM.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 02:57 PM   #525
Fifa.Fan
Member
 
Fifa.Fan's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Fifa.Fan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
Nu.

Ei īn loc să adauge mai multe modului Online, un sistem de leaderbording, ranking, etc foarte bun și un sistem de competiții cu trofee și altele, se chinuie să rezolve bug-uri īn Direct Ip...
tu gandesti inainte sa vorbesti??? FIFA 11 PC are tot ce ai mentionat mai sus.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Fifa.Fan is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 03:19 PM   #526
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Scuzele mele, am vrut să spun sisteme MAI BUNE de leaderbording, ranking, etc, nu ce e acum (ma refer la varianta de pe console, pentru că structura va fi aceeași).
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 11:32 PM   #527
ganja
Member
 
Join Date: Jun 2010
ganja is on a distinguished road
Default

Scatterbrain ai jucat cu toate setarile doar asa de fun pe manual eu zic ca e aiurea sa joci cu pasele pe manual in general ar trebui sa fie asa
pase-assisted
suturi-assited
pase in adancime(w-uri)-manual
centrare-manual
lob-manual

Sa joci cu toate pe manual esti sado si cu suturile la fel.
Dar daca iti iei jocu' si nimeresti sa joci chiar si cu cineva din Polonia,Germania si sa ai un lag infect iti bagi picioru',cand joci fifa pe lag este un joc diferit fata de fifa e o conexiune buna adica orice comanda ai da ti-o ia cu o secunda intarziere.
Singuru' motiv ca sa cumperi fifa 11 pc este sa joci la pro gaming si cam atat.Asa vad eu situatia...

aaa si sa nu uit din cate stiu eu la ultimele wcg-uri niciodata nu s-a jucat pe off la la pase sau centari dar aici chiar nu e cazu',dar asa ar cam trebui sa se joace fifa 11 ...

Last edited by ganja; 24-09-2010 at 11:34 PM.
ganja is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 11:21 AM   #528
Narco
Member
 
Narco's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: Deasupra ta !
Narco is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post

Oricum, acest joc merită cumpărat și jucat īn Online Mode cu adversari care joacă cu assist-ul pe off (asta ca să evităm acel ping-pong passing), nicidecum īn Direct IP īn spatele blocului.

Aștept de mult timp ziua cānd va scoate LAN/Direct IP din joc, din păcate nici anul acesta nu au reușit să o scoată, să sperăm că de la anul vor reuși.
Daca nu folosesti Direct ip sau LAN trebuie scoasa? Eu spre exemplu nu folosesc Online Mode pe care sper sa-l scoata. Mai bine joc in spatele blocului cu tovarasii decat cu dastia care ies din meci.
__________________
Don't drink and drive, smoke and fly.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Narco is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 11:31 AM   #529
Sylver Cheetah 53
Banned
 
Join Date: May 2009
Location: Milky Way
Sylver Cheetah 53 is on a distinguished road
Send a message via ICQ to Sylver Cheetah 53 Send a message via AIM to Sylver Cheetah 53 Send a message via MSN to Sylver Cheetah 53 Send a message via Yahoo to Sylver Cheetah 53 Send a message via Skype™ to Sylver Cheetah 53
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
Aștept de mult timp ziua cānd va scoate LAN/Direct IP din joc, din păcate nici anul acesta nu au reușit să o scoată, să sperăm că de la anul vor reuși.
Ca de obicei, spui numai tīmpenii. Mai bine s-ar scoate on-line mode, care şi aşa e varză. Dacă cei de la EA Games au hotărīt să īnchidă serverele pentru FIFA 08, eu ar trebui să nu mai joc FIFA 08 multiplayer? Nu vreau să depind de alţii. Merg pe Direct-IP şi calculatorul meu va acţiona ca un server. Va fi un singur om conectat, adversarul meu, deci şansele de lag sunt infime.

Noi, romānii, de-aia suntem unde suntem. Nu venim decīt cu idei tīmpite, iar cīnd există ceva bun, vrem să stricăm. Vai de capul nostru!
Sylver Cheetah 53 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 12:50 PM   #530
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Pai si asa tot un fel de direct IP e, doar ca nu bagi tu IP-ul, ci totul se rezolva prin serverele EA, dar conexiunea tot directa e.

Oricum, sa nu isi faca unii iluzii ca vor putea folosi EA Football World (Gameface, reluari online, clasamente online etc) daca nu au jocul original.

Quote:
Originally Posted by Sylver Cheetah 53 View Post
Noi, romānii, de-aia suntem unde suntem. Nu venim decīt cu idei tīmpite, iar cīnd există ceva bun, vrem să stricăm. Vai de capul nostru!
Lasa generalizarile si autocompatimirea asta, ca nu dau bine.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa 11, next-gen


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:40 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL