INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 08

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-2007, 11:37 AM   #1
cadillac
Member
 
cadillac's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
cadillac is on a distinguished road
Default Cum ati vrea sa arate FIFA 08 ??

Eu as face un FIFA 08 cu grafica si gameplay makr 20 % imbunatatite fata de 07 si ce i-as mai audce nou :
GRAFICA:-terenuri diferite(knd ploua terenul sa fie putin noroios cu balti eventual;poate si cu zapada knd ninge.. dar diferite si k model) cu porti si plase diferite pe fiecare stadion;
-spectatori diferiti pe f. stadion(preferabil si cu forte de ordine);
-conditii meteo mult mai reale si evidentiate .. ;
-etc..etc.
GAMEPLAY:-faulturi diferite(cot/cap/talpa in gura sau in alta parte ,tragere de tricou,piedica etc.);
-jucatorii sa poata 'trage de timp',simula, sa se bata/scuipe intre ei sau kiar pe arbitru ;
-mai multe driblinguri.. suturile,centrarile mult mai realistice;
-greseli de arbitraj(gen off'side,faulturi etc.);
-sa poti ataca un adversar cu 2 jucatori de ai tai.. etc.etc;

As lasa MANAGER MODE dar i'as aduce cateva noutati:
-sa poti fii antrenor si la echipa nationala;
-inainte de inceperea campionat. in tara unde ti'ai ales sa antrenezi sa iti duci ekipa in cantonamente/turnee de pregatire unde vrei si sa sustii meciuri amicale cu ce ekipe vrei ..;
-sa faci antrenamente reale cu ekipa(cva genu FIFA MANAGER) in timpul campionatului;
-sa poti folosi alea cumparate de la STORE si in MANAGER MODE nu doar la Play Now(ex. sa poti skimba mingea de la meci la meci);
-sa poti face blaturi oferind bani sau jucatori la skimb etc.. ;
-dupa un timp indelungat petrecut la o ekipa si multi bani adunati sa poti imbunatatii baza sportiva(terenul de joc,de antrenament etc.) sau kiar construi un stadion nou ekipei .. ;
-in TRANSFER MARKET sa poti face transferuri si oferind jucatori de la ekipa ta la skimb sau imprumut +/- diferenta;
-conducerea sa iti fixeze prime de joc (bani) inainte de fiecare meci si pt orice obiectiv atins..;
-sponsorul cu care semnezi sa apara pe tricourile jucatorilor pe banere
-k antrenor sa ai un skill kre sa fie f. mic la inceput si knd ai performante sa iti creasca sau knd nu ai perf. sau esti demis de la o ekipa sa'ti scada si in functie de skill sa poti antrena anumite ekipe mai bune sau mai slabe
etc. etc.

Mai sunt si altele dar nu imi mai vin acum in minte.. Va las si pe voi sa mai ziceti .. cum ati vrea sa fie FIFA 08
cadillac is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 12:38 PM   #2
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

sa ne anunti si pe noi cand apare acest joc superb! Acuma totusi esti prea optimist,nu va fi diferenta enorma fata de UCL.Si ce vrei tu...tine de domeniul SF-ului.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 12:41 PM   #3
urSus
Member
 
urSus's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Galati
urSus will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to urSus Send a message via Skype™ to urSus
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by cadillac View Post
Eu as face un FIFA 08 cu grafica si gameplay makr 20 % imbunatatite fata de 07 si ce i-as mai audce nou :
GRAFICA:-terenuri diferite(knd ploua terenul sa fie putin noroios cu balti eventual;poate si cu zapada knd ninge.. dar diferite si k model) cu porti si plase diferite pe fiecare stadion;
-spectatori diferiti pe f. stadion(preferabil si cu forte de ordine);
-conditii meteo mult mai reale si evidentiate .. ;
-etc..etc.
GAMEPLAY:-faulturi diferite(cot/cap/talpa in gura sau in alta parte ,tragere de tricou,piedica etc.);
-jucatorii sa poata 'trage de timp',simula, sa se bata/scuipe intre ei sau kiar pe arbitru ;
-mai multe driblinguri.. suturile,centrarile mult mai realistice;
-greseli de arbitraj(gen off'side,faulturi etc.);
-sa poti ataca un adversar cu 2 jucatori de ai tai.. etc.etc;

As lasa MANAGER MODE dar i'as aduce cateva noutati:
-sa poti fii antrenor si la echipa nationala;
-inainte de inceperea campionat. in tara unde ti'ai ales sa antrenezi sa iti duci ekipa in cantonamente/turnee de pregatire unde vrei si sa sustii meciuri amicale cu ce ekipe vrei ..;
-sa faci antrenamente reale cu ekipa(cva genu FIFA MANAGER) in timpul campionatului;
-sa poti folosi alea cumparate de la STORE si in MANAGER MODE nu doar la Play Now(ex. sa poti skimba mingea de la meci la meci);
-sa poti face blaturi oferind bani sau jucatori la skimb etc.. ;
-dupa un timp indelungat petrecut la o ekipa si multi bani adunati sa poti imbunatatii baza sportiva(terenul de joc,de antrenament etc.) sau kiar construi un stadion nou ekipei .. ;
-in TRANSFER MARKET sa poti face transferuri si oferind jucatori de la ekipa ta la skimb sau imprumut +/- diferenta;
-conducerea sa iti fixeze prime de joc (bani) inainte de fiecare meci si pt orice obiectiv atins..;
-sponsorul cu care semnezi sa apara pe tricourile jucatorilor pe banere
-k antrenor sa ai un skill kre sa fie f. mic la inceput si knd ai performante sa iti creasca sau knd nu ai perf. sau esti demis de la o ekipa sa'ti scada si in functie de skill sa poti antrena anumite ekipe mai bune sau mai slabe
etc. etc.

Mai sunt si altele dar nu imi mai vin acum in minte.. Va las si pe voi sa mai ziceti .. cum ati vrea sa fie FIFA 08

...tot ce vrei nu e imposibil da e foarte greu de facut mai ales faza cu blaturile sa fim seriosi la ce iti trebuie....asta cu jucatoru tau la schimb si bani pe altu sau invers e chiar intereseanta sau faza cu cantonament si turneu de pregatire asta se poate face mai mult ca sigur sau macar sa ofere cate un amical la cateva meciuri.....in rest as vrea sa fie o surpriza....pan acum de fifa 2007 sunt multumit si nui inteleg deloc pe aia care cristica pe cei de la EA ca am facut 2007 la fel ca 2006 sasi faca ei jocu lor sunt de parere ca orice munca trebuie apreciata......(la fel si cu cei de la fifaro)....ABIA ASTEPT 2008 si patchurile fifaro asa cum au promis ca or sa fie superbe ast.....
__________________
Cu cat esti mai mare....Cu atat iti dai seama cat de mic esti



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
urSus is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 01:12 PM   #4
Diabolyk
Nick vechi: cristi_stelistu01
 
Diabolyk's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Diabolyk can only hope to improve
Send a message via Yahoo to Diabolyk
Default

Si eu as vrea un asemea joc dar deja , nu prea cred ca o sa mai fie Fifa dak se aduc imbunatatirile acelea , se transforma int-un Fifa Manager.
Diabolyk is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 01:32 PM   #5
*InCePaToRuL*
Banned
 
*InCePaToRuL*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: In girls dream!
*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of
Default

[QUOTE=cadillac;121358][B]Eu as face un FIFA 08 cu grafica si gameplay makr 20 % imbunatatite fata de 07 si ce i-as mai audce nou :
GRAFICA:-terenuri diferite(knd ploua terenul sa fie putin noroios cu balti eventual;poate si cu zapada knd ninge.. dar diferite si k model) cu porti si plase diferite pe fiecare stadion;
-spectatori diferiti pe f. stadion(preferabil si cu forte de ordine);
-conditii meteo mult mai reale si evidentiate .. ;
-etc..etc.
GAMEPLAY:-faulturi diferite(cot/cap/talpa in gura sau in alta parte ,tragere de tricou,piedica etc.);
-jucatorii sa poata 'trage de timp',simula, sa se bata/scuipe intre ei sau kiar pe arbitru ;
-mai multe driblinguri.. suturile,centrarile mult mai realistice;
-greseli de arbitraj(gen off'side,faulturi etc.);
-sa poti ataca un adversar cu 2 jucatori de ai tai.. etc.etc;

As lasa MANAGER MODE dar i'as aduce cateva noutati:
-sa poti fii antrenor si la echipa nationala;
-inainte de inceperea campionat. in tara unde ti'ai ales sa antrenezi sa iti duci ekipa in cantonamente/turnee de pregatire unde vrei si sa sustii meciuri amicale cu ce ekipe vrei ..;
-sa faci antrenamente reale cu ekipa(cva genu FIFA MANAGER) in timpul campionatului;
-sa poti folosi alea cumparate de la STORE si in MANAGER MODE nu doar la Play Now(ex. sa poti skimba mingea de la meci la meci);
-sa poti face blaturi oferind bani sau jucatori la skimb etc.. ;
-dupa un timp indelungat petrecut la o ekipa si multi bani adunati sa poti imbunatatii baza sportiva(terenul de joc,de antrenament etc.) sau kiar construi un stadion nou ekipei .. ;
-in TRANSFER MARKET sa poti face transferuri si oferind jucatori de la ekipa ta la skimb sau imprumut +/- diferenta;
-conducerea sa iti fixeze prime de joc (bani) inainte de fiecare meci si pt orice obiectiv atins..;
-sponsorul cu care semnezi sa apara pe tricourile jucatorilor pe banere
-k antrenor sa ai un skill kre sa fie f. mic la inceput si knd ai performante sa iti creasca sau knd nu ai perf. sau esti demis de la o ekipa sa'ti scada si in functie de skill sa poti antrena anumite ekipe mai bune sau mai slabe
etc. etc.






BIG LOL deci am zis si mai devreme ca sa faca asa ceva e imposibil dc? ptr ca daca ar face asta intr-un an ! urmatorul an ce va mai face??? ei se tin dupa un program... ex: loganul nu l-ar putea face decapotabil si de 5 stele? ba da dar porma ce ar mai face?
*InCePaToRuL* is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 01:44 PM   #6
Gisedas
Member
 
Join Date: Oct 2006
Gisedas is on a distinguished road
Default

In Primul Rand As Schimba Comentariul.din 2003 Este 80% Acelasi.ar Trebui Sa Comenteze Si Ei In Functie D Ce Se Intampla Efectiv In Acel Sezon.daca Esti Aproape De Retrogradare Sa Sau De Luarea Campionatului Sa Comenteze In Consecinta.alt Lucru Enevant Din 2006.campionatul Il Joci Doar Ziua Pe Soare Niciodata In Nocturna Ceea Ce Nu Este Real Daca Joci In Campionatul Spaniei.ma Rog Ar Trebui Sa Adapteze Pentru Fiecare Campionat In Parte.o Alta Chestie ,nu Stiu Daca Ati Observat Dar De Cand Joc Eu Fifa Din '99 Echipa Care Incepe Mingea Este Intotdeauna Pe Terenul Din Stanga Ecranului.ar Fi Frumos Sa Faca O Chestie De Alegeri Cumva In Cara Daca Castigi Sa Alegice Vrei Mingea Sau Terenul,ar Fi Ceva In Plus Cred Eu.cand Incepe Un Meci Ar Fi Miisto Sa Faca Intrarea Jucatorilor Altfel Zici Ca Sunt Niste Mumii,sa Faca Si Ei O Grafica Frumosa De Prezentare Sa Prezinte Si Ei Jucatorii Echipele Cine E In Aparare Cine E In Atac Si Asa Mai Departe.la Marile Meciuri Sa Fie O Atmosfera Mai Speciala Sa Comeneze Si Ei Altfel Mai Cu Intensitate.sa Il Cheme Pe Comentatorul Ala De La Sexta Sa Faca Comentariul E Super Tare.parerea Mea Ca Sunt Chestii Minor Pentru Cei De La Ea.as Mai Lucra Si La Spectatori La Felul Cum Se Manifesta Degeaba Au Spus Ei Ca Au Lucrat La Chestia Asta Ca Tot Nu Este Prea Real.astea Cu Gameplay Nu Mai Vb Ca A Spus Cineva Mai Inainte .deocamdata Atat Cand Mai Imi Vine In Minte Ceva Mai Postez.
Gisedas is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 02:44 PM   #7
G-Cute
Member
 
G-Cute's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: A Safe Place In A Unsafe World
G-Cute is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to G-Cute
Default

Eu doar un singur lucru as vrea la manager cand se termini cu echipe sa poti fii la nationala ...asta e singurul lucru ce mil doresc de mult timp...
G-Cute is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 03:19 PM   #8
cadillac
Member
 
cadillac's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
cadillac is on a distinguished road
Default

da_stephen91 eu am zis cum as vrea eu sa arate nu k asa va arata .. si nu ma astept la skimbari majore fata de fifa 07 si intr'adevar am exagerat .. kiar nu ma astept sa vad toate astea intr'un fifa poate cine stiie pe la fifa 2012-2014 ;

urSus da si eu apreciez munca celor de la EA dar cred k nu prea se fortzeaza si k ar putea mult mai mult,da' stiim cu totii de ce nu aduc prea multe noutati de la an la an.. Cat despre ekipa fifaromania, numai respect !

cristi_stelistu01 pai eu asa as vrea sa bage in Fifa 08 elemente de la Fifa Manager.. sa faca un singur joc

*InCePaToRuL* da asa e.. stiu si eu. da' eu in locul lor as munci k lumea anu' asta si as baga toate noutatile kre vi le'am spus si multe altele si as scoate un Fifa 08 care sa includa si Fifa Manager si UCL(adaptate la Fifa 08 desigur,nu sa fie 3 jocuri in 1), care s'ar vinde in 100 mil. de exemplare si de la an la an as imbunatatii doar grafica si gameplay'u cat se mai poate.

Gisedas si astea kre le'ai zis tu (comentariul si suporterii) le aveam in cap.. da' am uitat sa le scriu.. Si inca cva legat de suporteri : knd ekipa merge prost(sta rau in clasament etc.) ar fii marfa sa nu fie multi suporteri in tribune.. in functie de cum merge ekipa atatia suporteri sa fie in tribune. Asa e. Ai perfecta dreptate.

G-Cute si eu imi doresc demult treaba asta cu antrenatul unei ekipe nationale in Manager Mode. sper sa o bage la Fifa 08 desi nu prea cred..

Faza cu blaturile,faulturi dure (cap in gura) la adversari sau arbitru am zis'o asa la kterink .. n'o sa fie asa cva in niciun Fifa ..pt. k nu este in spiritu' competitiei asa cva.. cred k de asta.
__________________
"banii n-aduc fericirea,stiu nr. lor .. "
cadillac is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 03:21 PM   #9
stelistul2007
Banned
 
stelistul2007's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
stelistul2007 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to stelistul2007
Default

hai nu mai visati,nu va fi asa fifa08
stelistul2007 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 03:23 PM   #10
-Dany-
Banned
 
Join Date: Oct 2006
Location: niăr za compiuter
-Dany- will become famous soon enough
Send a message via ICQ to -Dany- Send a message via AIM to -Dany- Send a message via Yahoo to -Dany- Send a message via Skype™ to -Dany-
Default

1. http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=5891
2.Ca sa nu fiu off-topic : As vrea ca fifa 08 sa fie macar 50% din ceea ce este PES 6 . Cu sunete ale galeriilor schimbate , mai multe fete , macar o echipa romaneasca (cu licenta) , la tournament sa aiba UCL(ECC) , Sa pot antrena echipa nationala la carrer , ploaia sa fie mai reala , etc.......
-Dany- is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:18 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL