INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-2011, 05:04 PM   #101
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

N-avem de unde să ştim cât s-a muncit sau nu. Totuşi, eu mă declar dezamăgit. Am jucat doar un meci. Şi nu mai jucasem PES de la 2010 încoace. Nu m-am lovit de o evoluţie prea mare dpdv al gameplay-ului. Iar ceea ce m-a deranjat cel mai mult e sistemul de pase - mult, mult prea directe. De parcă jucatorii ar fi legaţi între ei de o sfoară invizibilă pe care s-ar deplasa mingea. Ciudat.

Comparaţia cu FIFA nu mai are sens să o fac.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 03:54 PM   #102
beyou
Member
 
Join Date: Sep 2010
beyou is on a distinguished road
Default

E un pic mai bun ca pes 11
beyou is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 05:47 AM   #103
Shuby
Member
 
Shuby's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Shuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the rough
Default

Real Madrid - Manchester United in Champions League:
__________________
Hugs,not drugs folks!
____

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Shuby is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2011, 10:35 AM   #104
zeqw
Member
 
Join Date: Oct 2011
zeqw is on a distinguished road
Default

e super jocu...grafica e beton)
zeqw is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 09:54 AM   #105
Hook™
Nick vechi: Loco22
 
Hook™'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Craiova
Hook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud of
Default

"Din placere pentru fotbal" este si va fi mereu lozinca noastra, si ne-am gandit sa luam mult mai in serior aceste vorbe. Daca pana acum am ne-am "razboit" in permanenta cu tot ceea ce inseamna FIFA, PES Romania lasa armele jos si intinde mana celor de la FIFA. Aceasta zi va intra in istoria noastra dar si a fanilor care ne urmaresc. Aceasta zi este ultima in care am atacat prin mijloace mai mult sau mai putin ortdoxe imaginea FIFA si prima zi in care incercam sa deschidem ochii si sa privim doar partea buna a lucrurilor.

Un gram de maturitate in plus, un val ridicat de pe ochi sau mai bine spus faptul ca fiecare vede altfel culorile, fiecare dintre noi are un alt sentiment si asta pentru ca suntem total diferiti unul de altul. Cei ce iubesc PES nu vor iubi FIFA datorita faptului ca au alte gusturi si invers. Noi incercam sa-i impacam pe toti, lasandu-va pe voi sa alegeti ce va place.

Incepand de astazi PES Romania va va tine la curent cu tot ce inseamna FIFA si va va pune la dispozitie unelte si patch-uri pentru acest joc. PES va ramane principalul obiect de lucru al nostru insa vom pune in lumina si alte jocuri acolo unde este cazul. Aceasta decizie a noastra a fost influentata si de votul nostru de pe pagina noastra de facebook, facebook.com/pesromania.ro, unde majoritatea fanilor isi doresc sa afle ultimile noutati si despre FIFA, asta si pentru a pune mai bine in balanta in ce masura Konami aduce schimbari in PES an de an.

Acest sentiment al nostru dorim sa il impartasim cu voi, de aceea va rugam pe aceasta cale sa nu va mai jigniti in comentariile de pe acest site si sa incercati sa va exprimati un punct de vedere civilizat.

In sfarsit celor de la PesRomania le-a veniti mintea la cap si au incetat cu prostiile alea care le spuneau.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Hook™ is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 11:02 AM   #106
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Mda... mare brânză. Vreau ei acum să-şi salveze puţin pielea, că oricum au dovedit neprofesionalism până-n pânzele albe.

Eşti site care lucrează la patch-uri pentru PES şi, implicit fan al jocului respectiv, foarte bine. Ce treabă ai cu FIFA? Adică, în urmă cu câteva săptămâni aruncai cu noroi în jocul celor de la EA şi acum te declari "frate" cu el. Serios? E o dovadă de naivitate extremă şi, la fel, neprofesionalism. Nu ai "cu ce" să scrii articole decente, nu o face. Asta ar trebui să o audă şi sport.ro, cam în aceeaşi categorie sunt şi ei.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 05:20 PM   #107
Raulic
Member
 
Raulic's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Baia Mare
Raulic is an unknown quantity at this point
Send a message via Yahoo to Raulic
Default

Frate e mult spus ...
Ce ai vrea sa se intample cand te uiti in jur si vezi ca piata jocurilor de gen din Romania se duce de rapa ? Aaa scuza-ma, nu stiu daca am dreptate, dar am vazut undeva ca nici FifaRomania nu prea mai rezista mult ..
Un al doilea pont, ce crezi ca e mai bine dintre a nu posta articole pe site o perioada indelungata sau a posta un articol "indecent" ? Am vrut sa va dam o mana de ajutor, e treaba voastra daca asa o luati ...
__________________
PESRomania Team is looking for PES 2011 Editors
( face-makers & kit-makers ).
We really need help
Contact us at
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Raulic is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 05:58 PM   #108
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Nu "o luăm". Eu personal aşa cred şi am simţit nevoia să zic. Deci chiar mă bucur că ai dat pe aici.

Normal că nu e bine fără articole pe perioade mari de timp şi sunt conştient că asta e o problemă. Dar nici articole lipsite de bun simţ. Eu aşa văd lucrurile: în momentul în care ai un site de genul ăsta, trebuie să fii profi şi să postezi articole imparţiale. Când faci un review hai că mai merge o notă de subiectivism, dar tot limitat pentru că eu ca şi cititor vreau să văd ceva obiectiv, nu părerea lui x sau y - pentru asta exista forum.

Conlcuzia e că dacă tot vreţi să faceţi ceva, faceţi-o bine şi dovediţi maturitatea pe care o pretindeţi, chiar şi în cazul unor simple articole (că de patch-uri nu am cum să mă leg, căci acolo merge treaba). Succes şi aştept altfel de articole.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 06:11 PM   #109
Raulic
Member
 
Raulic's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Baia Mare
Raulic is an unknown quantity at this point
Send a message via Yahoo to Raulic
Default

Iti inteleg pozitia. Pentru ca era cineva la noi in echipa ca si tine, avea o ura innascuta pentru FIFA, si pentru ca avea o pozitie superioara sa zicem, el dauna si articolelor si altor chestii ce se invarteau prin jurul echipei. Personal, nu sunt fanatic pentru PES, pentru ca joc si FIFA, si poate eu stiu ce inseamna sa fii impartial. Nu stiu daca in cazul vostru au fost ocazii in care sa se observe aceasta impartialitate de care vorbesti , pentru ca am luat contact cu multi fifa-loveri, cu care nu am sfarsit contactul amiabil ... tocmai pentru ca cineva le-a sugerat ca FIFA e mai bun ca PES, fara sa vina cu dovezi clare..

Ca tot ziceai de sport.ro si/sau prosport.ro.. ti se pare ca ei posteaza articole lipsite de subiectivism ? Adica ba lauda FIFA, ba PES , niciodata intr-un articol , de fiecare data separat..
__________________
PESRomania Team is looking for PES 2011 Editors
( face-makers & kit-makers ).
We really need help
Contact us at
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Raulic is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 06:59 PM   #110
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Cred că m-ai înţeles puţin greşit. Ideea e că eu nu sunt vreun fifa-lover sau mai ştiu eu ce. Principiul pe care-l încurajez e: joacă ce-ţi place şi basta (asta dacă mai ai timp sau poţi să rulezi jocul respectiv). În cazul celor două - FIFA şi PES - la fel, joci ce îţi place ţie şi gata, nu te apuci "să distrugi" un joc fără argumente valabile doar pentru că tu nu îl agreezi. Atât.

Legat de articolele de pe sport.ro, mă refeream la calitatea şi legătura lor cu sportul, în general. Nu ştiu în ultimele luni, pentru că nu am mai intrat, dar înainte aveau texte (articole nu le pot numi) de toată jena.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Caly; 03-10-2011 at 07:01 PM.
Caly is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
pro evolution soccer 2012

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:19 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL