INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sporturi

View Poll Results: Care este cel/cea mai bun/a jucator/jucatoare de tenis?(LA MOMENTUL ACTUAL!)
R.Nadal 20 43.48%
R.Federer 24 52.17%
A.Murray 3 6.52%
N.Djokovic 5 10.87%
A.Roddick 2 4.35%
M.Sharapova 2 4.35%
Una din surorile Wiliams precizti 3 6.52%
D.Safina 2 4.35%
altcineva(precizati) 4 8.70%
Multiple Choice Poll. Voters: 46. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-2010, 08:00 PM   #11
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Quote:
Originally Posted by stephen View Post
Stii ca din 20 de meciuri jucate cu Federer, Nadal a castigat 13, nu?
Stii ca daca joaca Federer la capacitate maxima cu Nadal ii da 6-0!
Andy Roddick este cel mai in forma tenismen la ora actuala,dar,intrebarea a fost care este cel mai bun jucator de tenis, nu cel mai bun jucator de tenis la ora actuala. Degeaba are Nadal 13-7 in confruntarile cu Federer, l-ai vazut tu vreodata pe Nadal ca urca la fileu sau ca da scurte. Federer are un joc spectaculos, Nadal este gen Murray si viceversa.
Top cei mai in forma jucatori de tenis
1. Andy Roddick
2. N.Davidenko
3. Novak Djokovic
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 08:50 PM   #12
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Omega, cand am auzit ce ai afirmat de Nadal si Federer normal ca am venit cu afirmatii de genul ala, credeam ca ai vazut alte meciuri. La capitolul scurte Nadal sta chiar destul de rau, la fel si la vole. Si Federer e baseliner in general dar in jocul lui vezi de toate. Nadal trebuia sa-si revina dupa accidentarea aceea in 2 luni, asa a declarat, si sa zicem ca pana sa ajunga iar la capacitatea maxima ii trebuiau 4, maxim 5 luni. Gandeste-te ca a trecut aproape un an de la ultimul sau turneu. Iar despre Federer, e posibil sa piarda puncte dupa RG si Wimbledon, e posibil sa ramana tot asa, eu nu zic nimic si astept meciurile. In turneele de Masters logic ca nu se mai streseaza, ce motiv ar avea ? Sa mai urce in clasamentul ATP ? Si eu practic sportul asta de ceva vreme, si m-am uitat din ce in ce mai mult la meciuri dar niciodata nu mi-am schimbat parerea despre elvetian pentru ca am vazut cat de frumos joaca.

Pana la urma fiecare isi sustine favoritul, e si normal, dar parerea mea e ca Federer a demostrat atat prin jocul sau cat si prin rezultatele sale ca e cel mai bun jucator din lume.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 09:15 PM   #13
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by roby_dinamo39 View Post
Stii ca daca joaca Federer la capacitate maxima cu Nadal ii da 6-0!
Andy Roddick este cel mai in forma tenismen la ora actuala,dar,intrebarea a fost care este cel mai bun jucator de tenis, nu cel mai bun jucator de tenis la ora actuala. Degeaba are Nadal 13-7 in confruntarile cu Federer, l-ai vazut tu vreodata pe Nadal ca urca la fileu sau ca da scurte. Federer are un joc spectaculos, Nadal este gen Murray si viceversa.
Top cei mai in forma jucatori de tenis
1. Andy Roddick
2. N.Davidenko
3. Novak Djokovic
Nu, nu stiu ca-i da 6-0, pentru ca asta o spui tu din pur fanatism, n-ai nicio baza. Daca ar juca amandoi la capacitate maxima, eu cred ca Nadal ar castiga - e simplu. Sunt subiectiv, asa esti si tu, care e problema?
Federer este probabil cel mai bun tenismen din istorie, dar la capitolul rivalitate (meciuri directe) cu Rafa, el este ala aflat in dezavantaj.

M-ati tampit cu urcarile si scurtele. Ce e asa de greu de inteles ca fiecare jucator are un stil si o tactica a lui? Nadal e un jucator de baseline. Ca Federer se adapteaza si poate aborda o partida in diferite moduri, asta e altceva. Abilitatea asta il face "cel mai bun" - asa cum ziceam mai sus. Dar asta nu-l face in niciun fel pe Nadal un jucator slab. Azi l-am vazut pe zgura si a aratat si scurte si urcari la fileu.

Da, Federer e spectaculos. Din punctul meu de vedere Rafa e si mai spectaculos. Din ei doi, prefer sa-l vad pe spaniol la lucru ; daca e sa joace impreuna - cu atat mai bine.
Sa-l compari pe Nadal cu Murray e aberant. Ia da-i fuguta pe Wiki si compara-le palmaresul. Pana una alta, Rafa e inca considerat cel mai bun jucator de zgura din istorie (sau printre cei mai buni), Murray inca n-a luat niciun grand-slam, Rafa are 6.

Tu spuneai ca Federer i-ar bate pe Djokovic si Nadal in acelasi timp. Ai aberat iarasi, d-aici ti-am si bagat faza cu duelurile directe.

Cat despre "tenismenul momentului" (frate, zici ca-i top facut de protv sau ceva) eu zic ca e Federer, el a luat Australian Openul - turneele de masters nu ma impresioneaza asa tare, chit ca nici nu-mi place deloc de Roddick.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 11:07 PM   #14
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Imi pare rau de un lucru din vara pana acuma....de ce oare n-a putut pica niciodata de atunci un meci Nadal-Federer ? sa se vada adevarul acum, cand Nadal a iesit din overclock. Stephen ai dreptate, la duelurile directe Rafa sta mai bine, dar nu inseamna ca e mai bun. Oricum nu compara scurtele lui Nadal dintr-un meci cu nr XXX mondial cu ale lui Federer care le da in finalele de Grand Slam ( aproape ca castigat AO cu acea scurta din tie-break ). Nevermind, fiecare are stilul lui, sa vedem daca Nadal reuseste sa castige primul sau turneu dupa aproape un an, chiar pe suprafata lui preferata. Sa vedem ...

P.S. roby dinamo, calmeaza-te te rog ca aberezi. Si legat de topul tau, vad eu bine : Davydenko si Djokovic ? ce-au facut astia doi in 2010 ? zero.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Razor; 14-04-2010 at 11:10 PM.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 11:16 PM   #15
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Cel mai bun pe zgura (Nadal) a fost batut anul trecut de Federer. In fine, poate ai dreptate tu ce zici ca sunt mai mic , oricum faza asta oricum era de asteptat ca o sa zici ca sunt mai mic si nu stiu ce zic. Si eu l-am comparat pe Nadal cu Murray ca nu joaca spectaculos nu la tactica sau la turnee sau la ce zici tu acolo.
Si de ce spui tu ca te-am tampit ( ma refer la mai multi userii), ai vazut tu vreodata un jucator sa nu sa urce la fileu sau sa nu dea scurte.
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 11:28 PM   #16
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Nu pui problema bine roby dinamo....da, sunt destui jucatori care stiu un singur lucru bine ( sau niciunul ) iar in rest mediocru , jucatori chiar si din primii 20. Aici se pune problema "celui mai bun jucator de tenis" , titlu care nu poate merge la un jucator incomplet. Nadal este foarte bun ( sau a fost ), dar nu cel mai bun. Asta e parerea mea, nu trebuie vorbit in numele tuturor ci doar fiecare sa-si exprime parerea.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 12:50 AM   #17
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Ai dreptate Razor nu am pus bine problema,si nici nu m-am inervat ca am vazut ca ai scris sa ma calmez. In primul rand eu ma uit la meciuri de tenis din cand in cand, si mi-am dat si eu cu parerea pe acest topic cum si-au dat alti userii parerea. Si din cate meciuri am vazut eu meciuri cu Nadal nu l-am vazut odata sa urce la fileu sau sa joace spectaculos. Stephen la spectaculos la Nadal se refera la mingile alea care le da in ultima secunda, cand nu te astepti sa o mai ia.Nu pot sa zic ca Nadal nu este bun chiar foarte bun ,il respect pentru ceea ce face in tenis si pentru ca a participat la ambele meciuri de caritate pentru cei din Haiti.
OFF TOPIC: Acum daca Stephen crede ca l-am jignit sau ceva de genu' imi cer eu scuze ca sunt mai mic si poate eu am gresit.
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 02:22 AM   #18
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Pana una alta, Rafa e inca considerat cel mai bun jucator de zgura din istorie (sau printre cei mai buni)
Ok, cel mai bun. Să nu uităm de seria impresionantă de 81 victorii consecutive pe zgură. Recordul precedent era de 53 victorii şi a aparţinut lui Guillermo Vilas fiind vechi de 29 de ani.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 03:10 PM   #19
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Roby, nu m-ai jignit cu nimic, te rog sa te calmezi si sa privesti lucrurile la rece. Doar pentru ca te uiti la meciuri de tenis "din cand in cand" nu inseamna ca ai si dreptate cand spui ca Nadal face sau nu face anumite chestii. Discutia devenea ceva gen...jucaria mea e mai misto decat a ta pentru ca...

Pentru mine Rafa e spectaculos nu numai pentru mingiile la limita pe care le scoate. Imi place atitudinea lui pe teren, modul in care se misca, faptul ca e stangaci, stilul lui per total. In primii ani de cariera eram innebunit si dupa echipamentul pe care-l purta. Acum mai nou Nike il imbraca oribil.

N-am nicio problema cu varsta ta, eu nu ma dau mai inteligent decat nimeni de pe-aici, imi bazez opiniile pe ce urmaresc si ce mai citesc...internetul poate fi un prieten foarte bun. O singura chestie - uita-te pe ultimele tale mesaje si vezi cum puneai problema...practic pentru tine, Nadal pentru ca nu are acelasi stil clasic precum al altor jucatori - este slab. Tenisul nu se rezuma doar la jocul la fileu, iar ca sa spui ca un jucator de top este sau nu spectaculos - asta e subiectivism.

Cheers!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 03:24 PM   #20
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Eu nu am spus ca Nadal este un jucator mediocru sau unul slab. Poate am gresit eu si am spus prin cuvintele mele ca Nadal este slab, eu doar am spus ca Nadal nu are un joc spectaculos la fel ca Federer.
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:23 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL