INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12 > Cariere

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-2012, 05:31 PM   #1
StRacer
Member
 
Join Date: May 2011
StRacer is on a distinguished road
Default Cariera - StRacer

Am inceput cu Steaua si Romania
doar ca nu am print-uri mai devreme de 2015 dar e ok si de aici

---------- Post added at 05:31 PM ---------- Previous post was at 05:10 PM ----------

Trofee castigate:






---------- Post added at 12:21 PM ---------- Previous post was at 12:12 PM ----------

Lot 2015/2016 in 2 august:
Hans-Jorg Butt luat in 2014 de la juniori lui Bayern Munchen - 20 de ani

Joel Matip luat in 2014 pe 5 milioane de la AC Milan

Willy Boly luat in Ianuarie 2014 pe 7 milioane de la Aj Auxerre

Sarabia luat in 2013 de la juniori lui Real Madrid, 20 ani

Last edited by Astristul; 17-08-2012 at 12:54 AM.
StRacer is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2012, 12:35 PM   #2
StRacer
Member
 
Join Date: May 2011
StRacer is on a distinguished road
Default

Moritz Leitner luat in 2013 sub forma de imrpumut de la Borussia Dortmund, platit in 2014 pe el 11 milioane

Marcelo Cool luat de la juniori lui Sevilla in 2012 si promovat la echipa mare in 2013

Isco luat sub forma de imprumut de la Manchester City pe 2 ani, planuiesc sa il cumpar la finalul sezonului cand ii va expira imprumutul,

Lucas Moura , cel mai scump transfer, 25 de milioane in Ianuarie 2012, tot bugetul de transferuri + un imprumut pe 2 ani a 20 de milioane, in prezent este al 15 jucator ca valoare in lume


---------- Post added at 12:35 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

Coimbra - proaspat transferat pe 13 milioane din Brazilia, datorita vanzari lui Bogdan Stancu la Malaga pe 20 de milioane, in primele 3 etape a dat 6 goluri, sper sa o tina tot asa)

Morata - JollyJoker-ul meu, luat pe 1 milion jumate de la Real Madrid B in 2011, iar dupa 2 imprumuturi la Malaga valoarea a ajuns la 23 de milioane, iar sezonul trecut a marcat 32 de goluri in 31 de meciuri in campionat

Plamen Iliev, luat in Ianuarie 2012 pe 2 milioane de la Levski Sofia, dupa plecarea lui Tatarusanu la Malaga

Laurens De bock, luat in 2011 pe 1 milion de la Lockeren si dupa 3 sezoane a atins valoarea de 15 milioane, iar acum l-am vandut pe 9 milioane la Sunderland dupa o scadere drastica de valoare din cauza unei accidentari
StRacer is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2012, 12:47 PM   #3
StRacer
Member
 
Join Date: May 2011
StRacer is on a distinguished road
Default

Tedorico Terni luat de la juniori lui S.Faetano in 2014 ,nu a confirmat

Flavio Roma, proaspat adus de la juniori lui Inter

Romelu Lukaku cumparat acum pe 24 de milioane de la Aston Villa, accidentat, am riscat mult cu el, sper sa-si revina

Yann M'Villa luat in Ianuarie 2015 de la Rennes pe 3 milioane, fost accidentat, sper sa il redescopar

Ronaldinho luat odata cu Lucas Moura in 2012, platit pe el 5 milioane, am castigat 3 campionate pe spatele lui, goluri in ultimele minute in meciuri decisive, mai are contract pe 4 ani si apoi are oferta de a ramane in staff. A jucat 100 de meciuri si a dat 60 de goluri pt club, mai 20 de goluri si depaseste numarul de goluri pe care le-a dat pt Barcelona in 5 ani

aici eram condus la pauza 3-0 l-am bagat si a dat 1 pasa de gol si 3 goluri
StRacer is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2012, 01:05 PM   #4
StRacer
Member
 
Join Date: May 2011
StRacer is on a distinguished road
Default

Jucatori ai clubului imprumutati sezonul acesta:
Antonio Rudiger

Adem Ljaic luat dupa o scadere drastica pe 2 milioane si acum incerc sa il refac

Mihai Berci produs al academiei

Yasine Benzia, luat la 17 ani pe 30.000$ jucatorul meu special creste fenomenal, acum e imprumutat la Chelsea pt a capata experienta si ai exploda valoarea, nationalizat pt Romania

Sergio Canete, tot produs al academiei


---------- Post added at 01:04 PM ---------- Previous post was at 12:51 PM ----------

Realizari la Nationala:
Loc 3 la Cupa Mondiala din Brazilia 2014 dupa eliminarea Belgiei si Germaniei in optimi/ sferturi, am fost invins la pentalty de Spania, dupa ratari ale lui Mutu si Tanase. Finala mica am castigat-o 4-2 in fata olandei dupa ce olandezi m-au condus la pauza 2-1, insa dupa o schimbare a registrurului tactic am reusit cu brio sa intoarcem rezultatul prin tripla lui Bogdan Stancu care a iesit golgher si jucatorul Campionatului cu 12 goluri( 5 contra Australiei in grupe )

---------- Post added at 01:05 PM ---------- Previous post was at 01:04 PM ----------

Astept Pareri pana voi pune alte screen-uri
StRacer is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2012, 12:52 AM   #5
burean
Member
 
burean's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Arad,Șiria
burean will become famous soon enough
Default

frumos eu am avut o cariera la Sunderland si deja din 2014nu mai stiam ce sa fac cu banii de transferuri
Oricum buni jucatorii sa vedem daca incepem campionatul ala
burean is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2012, 12:52 AM   #6
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Frumoasa cariera. Totusi, de cand au ajuns Morata si Benzia sa joace pentru Romania?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2012, 11:28 AM   #7
burean
Member
 
burean's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Arad,Șiria
burean will become famous soon enough
Default

cine stie i-a naturalizat!

Last edited by Astristul; 18-08-2012 at 04:25 PM. Reason: corect se spune naturalizat! ;)
burean is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 07:16 PM   #8
StRacer
Member
 
Join Date: May 2011
StRacer is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Frumoasa cariera. Totusi, de cand au ajuns Morata si Benzia sa joace pentru Romania?
da, au jucat 4 ani in romania si i-am putut naturaliza
StRacer is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2012, 12:45 AM   #9
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Ok, cand mai intri in Editor, seteaza la 7 ani (sau 5) naturalizarea, cum e in realitate.

Quote:
Pasaj din Constitutia Romaniei:

Cetatenia romana se poate acorda, la cerere, persoanei fara cetatenie sau cetateanului strain, daca indeplineste urmatoarele conditii:
a) s-a nascut si domiciliaza, la data cererii, pe teritoriul Romaniei sau, desi nu s-a nascut pe acest teritoriu, locuieste in mod legal, continuu si statornic pe teritoriul statului roman de cel putin 7 ani sau, in cazul in care este casatorit cu un cetatean roman, de cel putin 5 ani;
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 24-08-2012 at 12:48 AM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2012, 09:42 AM   #10
StRacer
Member
 
Join Date: May 2011
StRacer is on a distinguished road
Default

stiu ca la 5 ani se face in realitate naturalizarea, dar nu m-am gandit sa verific inainte de a incepe cariera, si am observat deabea in 2015, cand am inceput sa naturalizez :|
StRacer is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:11 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL