INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-2011, 01:45 PM   #31
Party_Rock
Banned
 
Join Date: Nov 2011
Party_Rock is on a distinguished road
Default

Inca nu am sesizat probleme..am download-at primul update, si imi merge bine
Party_Rock is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 01:49 PM   #32
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by danyel77 View Post
Atentie mare pentru cine vrea sa foloseasca varianta fara limitare ca jocul devine mai instabil. Eu inainte sa scot limitarea am instalat un program explore suite l-am instalat, m-am dus in command prompt si am scris in linia de comanda, bcdedit /set IncreaseUserVA 3072, daca e corecta linia de comanda trebuie sa scrie operation completed succes, restartati calculatorul, deschideti Explorer Suite, click dreapta CFF Explorer si Run as administrator, la file deschideti Manager12.exe il gasiti unde ati instalat jocul, o sa va deschida mai multe optiuni dintre care alegeti File Header, o sa apara o fereastra unde scrie cu rosu Click here si bifati optiunea "App can handle > 2gb address" apasati ok va dugeti la file, save as salvati exe-le, inainte sa inchideti programul folositi optiunea Save obligatoriul, jocul o sa mearga fara probleme.
Wow...misto explicatia si foarte detaliata. O sa incerc si eu in seara asta cand ajung acasa. Sa inteleg ca toata polologhia cu programelul si setarile fac in asa fel incat jocul sa foloseasca mai mult de 1.5 GB RAM?
Acuma nah..nu o sa selectez 50 de ligi, dar cred ca undeva pe la 30-35 ligi selectate la 6 GB RAM nu ar trebui sa ii dea prea mari batai de cap.
Si app...pasii explicati de tine au vreo importanta daca sunt urmariti pe sisteme 32 / 64 biti?
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 02:31 PM   #33
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Wow...misto explicatia si foarte detaliata. O sa incerc si eu in seara asta cand ajung acasa. Sa inteleg ca toata polologhia cu programelul si setarile fac in asa fel incat jocul sa foloseasca mai mult de 1.5 GB RAM?
Acuma nah..nu o sa selectez 50 de ligi, dar cred ca undeva pe la 30-35 ligi selectate la 6 GB RAM nu ar trebui sa ii dea prea mari batai de cap.
Si app...pasii explicati de tine au vreo importanta daca sunt urmariti pe sisteme 32 / 64 biti?
Eu am folosit 56 ligi in fifa manager 11 pe 8 gb ram cu aceste setari si am ajuns in anul 2016 fara probleme. Pe fifa manager 12 experimentez acum 73 ligi sa vedem daca tine fara sa-mi dea dude. Pana acum pot spune ca sunt foarte multumit cum se misca pe un amd phenom 2 quad core de 3,2 ghz si 8 gb ram.
Sistemul de operare nu conteaza am folosit acesti pasi si pe 32 biti acum am win7 64 biti.

---------- Post added at 03:31 PM ---------- Previous post was at 03:25 PM ----------

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
daca joci cu echipa gazda, apesi tasta F1, iar daca esti cu oaspetii, F2. Te descurci apoi...
Mda jocul are un mare bug in modul 3D daca apesi butoanele a,s,d,w sa titpi la ei sa paseze, sau sa suteze, sau sa centreze cand trebuie, nu mai apare meniul de substitution cand apesi F1
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 04:11 PM   #34
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by danyel77 View Post
Eu am folosit 56 ligi in fifa manager 11 pe 8 gb ram cu aceste setari si am ajuns in anul 2016 fara probleme. Pe fifa manager 12 experimentez acum 73 ligi sa vedem daca tine fara sa-mi dea dude. Pana acum pot spune ca sunt foarte multumit cum se misca pe un amd phenom 2 quad core de 3,2 ghz si 8 gb ram.
Sistemul de operare nu conteaza am folosit acesti pasi si pe 32 biti acum am win7 64 biti.
Pai conteaza intr-o oarecare masura pt ca la 32 biti ai maximum 3 GB utilizabili pe cand la 64 biti te poti duce si la 16 GB Dar in fine .. cred ca 73 ligi chiar este f excentric ) ti-ar trebui 73 sezoane sa antrenezi macar in fiecare tara aleasa )

Last edited by Astristul; 18-12-2012 at 11:27 AM.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 04:43 PM   #35
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Pai conteaza intr-o oarecare masura pt ca la 32 biti ai maximum 3 GB utilizabili pe cand la 64 biti te poti duce si la 16 GB Dar in fine .. cred ca 73 ligi chiar este f excentric ) ti-ar trebui 73 sezoane sa antrenezi macar in fiecare tara aleasa )
Nu neaparat. Cele 73 de ligi se socotesc cu tot cu ligile secunde si inferioare, si cu liga de rezerve aferenta (daca este bifata). Poti sa selectezi 10 tari si sa ai 80 de ligi, daca la fiecare tara ai 2-3-4 divizii plus cea de rezerve. Incearca sa selectezi Anglia cu Conference North/South si liga de rezerve si vezi cate ligi ai selectate.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 05:05 PM   #36
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
Nu neaparat. Cele 73 de ligi se socotesc cu tot cu ligile secunde si inferioare, si cu liga de rezerve aferenta (daca este bifata). Poti sa selectezi 10 tari si sa ai 80 de ligi, daca la fiecare tara ai 2-3-4 divizii plus cea de rezerve. Incearca sa selectezi Anglia cu Conference North/South si liga de rezerve si vezi cate ligi ai selectate.
Eu am bifat toate campionatele din europa dar la anglia, germania, franta, italia si romania am bagat si liga a doua plus rezerve, la spania inclusiv liga a treia ca sa-mi includa si echipele de rezerva gen barcelona b, valencia b etc si am mai bifat brazilia, argentina A si B plus rezerve, total 73 ligi.

---------- Post added at 06:05 PM ---------- Previous post was at 05:58 PM ----------

[QUOTE=Razvee;444306]
Quote:
Originally Posted by danyel77 View Post
Eu am folosit 56 ligi in fifa manager 11 pe 8 gb ram cu aceste setari si am ajuns in anul 2016 fara probleme. Pe fifa manager 12 experimentez acum 73 ligi sa vedem daca tine fara sa-mi dea dude. Pana acum pot spune ca sunt foarte multumit cum se misca pe un amd phenom 2 quad core de 3,2 ghz si 8 gb ram.
Sistemul de operare nu conteaza am folosit acesti pasi si pe 32 biti acum am win7 64 biti.[COLOR="Silver"]

Pai conteaza intr-o oarecare masura pt ca la 32 biti ai maximum 3 GB utilizabili pe cand la 64 biti te poti duce si la 16 GB Dar in fine .. cred ca 73 ligi chiar este f excentric ) ti-ar trebui 73 sezoane sa antrenezi macar in fiecare tara aleasa )
Era vorba despre pasii respectivi ca sa scapi de limitarea impusa de joc merge si pe 32 biti si pe 64 biti.
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 06:04 PM   #37
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

@daniel77, iti multumim pentru solutie, am testat-o (ce-i drept, pe FM11, dar e acelasi principiu) si merge.
am incercat pe laptop, care e putin mai vechi si are 2GB RAM si am selectat toate ligile din joc ), in total 198 de ligi plus alea de juniori. Imi merge, incarca foarte greu (se intelege, ca doar am 2G dar important e ca merge. Acum, o sa fac acelasi lucru si pe celalalt calculator, care imi permite mai multe si vad ce reusesc...
inca o data, multumim. Ai o lada de bere de la mine!!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 06:58 PM   #38
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
@daniel77, iti multumim pentru solutie, am testat-o (ce-i drept, pe FM11, dar e acelasi principiu) si merge.
am incercat pe laptop, care e putin mai vechi si are 2GB RAM si am selectat toate ligile din joc ), in total 198 de ligi plus alea de juniori. Imi merge, incarca foarte greu (se intelege, ca doar am 2G dar important e ca merge. Acum, o sa fac acelasi lucru si pe celalalt calculator, care imi permite mai multe si vad ce reusesc...
inca o data, multumim. Ai o lada de bere de la mine!!!
Eu recomand maxim 56 ligi la fifa manager 11, la mine cand am setat peste 56 ligi a crapat jocul dupa ce s-a incheiat perioada de transferari, mai exact acolo unde arata care e clubul care a cheltuit cel mai mult pe transferuri, daca nu crapa acolo nu mai aveti probleme.
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 08:13 PM   #39
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

AM reusit sa introduc acea linie de comanda in CMD din SAFE MODE, am urmat toti pasii insa intru in joc si la 22 de ligi imi dispare butonul de NEXT si imi spune ca numarul de ligi selectate depaseste memoria calculatorului.

Last edited by Astristul; 18-12-2012 at 11:28 AM.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 09:51 PM   #40
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

te duci in my documents, fifa manager 12, config, acolo este un fisier care se numeste user.ini adauga in acel fisier doar "IGNORE_LEAGUE_LIMITATION = 1" ordinea arata exact asa si nu inteleg ce ai cautat in safe mode?

VIDEO=1
AUDIO=1

HELPSYSTEM=1
EJECT_CHECK=1
IGNORE_LEAGUE_LIMITATION = 1

RENDERTARGET_BIT_DEPTH=32

SHOW_NEXT_TWO_FEEDS=1
RSS_FEED_TIME=60
RSS_FEED_0=""
RSS_FEED_1=""
RSS_FEED_2=""
RSS_FEED_3=""
RSS_FEED_4=""
RSS_FEED_5=""
RSS_FEED_6=""
RSS_FEED_7=""
RSS_FEED_8=""
RSS_FEED_9=""
danyel77 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:15 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL