INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 08
Register FAQ Community Calendar

Notices

View Poll Results: PES 2008 sau FIFA 2008?
PES 2008 clar, next-gen still pwn 134 45.12%
FIFA 2008, raman la parerea ca fifa arata mai bine 163 54.88%
Voters: 297. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-06-2008, 08:33 AM   #551
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by kl@udiu View Post
Gameplay de ps2 la PES dar tot fifa arata mai bine,ii lipseste finetea,meniul si stilul necomplicat din fifa,deci tot fifa 08 joc,parerea mea
Cum au mai spus si altii inaintea mea, tu joaca cu meniul ala (acelasi din 2005, nu?) din Fifa si lasa-ne pe noi sa jucam gameplay-ul din PES
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline  
Old 23-09-2008, 07:32 PM   #552
attack
Member
 
Join Date: Sep 2008
attack is an unknown quantity at this point
Default salut :)

Mie pes 2008 imi merge pe high cu detaliile la maxim cu o placa gf 7600 gs cu procesor 2200+ si 512 ram
attack is offline  
Old 25-09-2008, 07:43 PM   #553
bobohatis
Member
 
bobohatis's Avatar
 
Join Date: May 2007
bobohatis is on a distinguished road
Default

Cred ca aici ar trebuie o comparatie intre cele 2 jocuri nu intrebari despre placi grafice si rami
Am jucat si pes2008 si fifa2008. In primul rand fifa are mai multe campionate si licentele echipelor lucru care constituie un avantaj clar. Meniul simplist din fifa si faptul ca iti dai seama mai usor cand jucatorii sunt obositi si alte chestii constituie alt avantaj pentru fifa ca si meniul din pauza meciului, unul care mi se pare mai dragut decat cel din pes. Pes are si el avantajele lui: un gameplay mai bun si miscarile arbitrului aproape de cele reale. Din punctul meu de vedere si folosirea mouse-ului in meniul de la fifa este un plus pentru cei de la ea sports. Konami totusi pare sa promite si astept sa vad diferentele dintre pes 2009 si fifa 2009, pana atunci Fifa mi se pare mai bun decat Pes.
bobohatis is offline  
Old 25-09-2008, 09:16 PM   #554
bullzeye2k8
Member
 
bullzeye2k8's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
bullzeye2k8 is infamous around these parts
Default

Quote:
Originally Posted by bobohatis View Post
In primul rand fifa are mai multe campionate si licentele echipelor lucru care constituie un avantaj clar.
Mai vorbim noi spre sfarsitul lui 2009 cand li se termina contractul celor de la EA cu FIFA pentru licente.

Quote:
Meniul simplist din fifa si faptul ca iti dai seama mai usor cand jucatorii sunt obositi si alte chestii constituie alt avantaj pentru fifa ca si meniul din pauza meciului, unul care mi se pare mai dragut decat cel din pes.
Din nou vine vorba. Fotbalul se joaca cu mingea nu cu meniul. Prefer meniu 2D care sa manance de 3 ori mai putini rami decat cel din FIFA.

Quote:
Pes are si el avantajele lui: un gameplay mai bun si miscarile arbitrului aproape de cele reale.
Si asta nu inseamna ca e cu cel putin 60% peste FIFA ?
bullzeye2k8 is offline  
Old 26-09-2008, 10:36 AM   #555
bobohatis
Member
 
bobohatis's Avatar
 
Join Date: May 2007
bobohatis is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by bullzeye2k8 View Post
Mai vorbim noi spre sfarsitul lui 2009 cand li se termina contractul celor de la EA cu FIFA pentru licente.
Spre sfarsitului lui 2009 o sa facem comparatie intre Fifa 2010 si Pes 2010
A fost parerea mea care consider fifa peste pes in acest moment. De ce trebuie sa fim toti de acord ca pes e mult peste fifa?
bobohatis is offline  
Old 26-09-2008, 05:21 PM   #556
bullzeye2k8
Member
 
bullzeye2k8's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
bullzeye2k8 is infamous around these parts
Default

Pentru ca asa este. Pes > Fifa.


Si eu ma refeream ca pe sfarsitul lui 2009 se reinoiesc contractele, iar in PES 2010 vom avea toate ligiile licentiate care sunt acum si in FIFA.

Pentru cei care adauga reputatie proasta la postul meu, vreau si eu sa intreb de ce ? de ce "iara vi cu PES-ul tau ? " nu am voie ? e topic FIFA vs. PES, ce ar fi sa arunc si eu cu reputatie proasta in stanga si in dreapta ? va convine ?

Last edited by bullzeye2k8; 26-09-2008 at 07:24 PM.
bullzeye2k8 is offline  
Old 26-09-2008, 07:46 PM   #557
geo
Member
 
geo's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest,Romania
geo is on a distinguished road
Default

Mie nu imi place la pes:grafica in afara de "cinematics",fizica miscarilor jucatorilor,dificultatea,meniurile complicate,tre sal joc numa q gamepadu ptr ca mie imi apar numai un controller de xbox si cel mai mult ca pana acum nu a avut licenta nici macar ptr premier league.Deocamdata prefer fifa.De abia astept 09 dar voi incerca si PES 09
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
geo is offline  
Old 26-09-2008, 07:54 PM   #558
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by bullzeye2k8 View Post
Pentru ca asa este. Pes > Fifa.


Si eu ma refeream ca pe sfarsitul lui 2009 se reinoiesc contractele, iar in PES 2010 vom avea toate ligiile licentiate care sunt acum si in FIFA.

Pentru cei care adauga reputatie proasta la postul meu, vreau si eu sa intreb de ce ? de ce "iara vi cu PES-ul tau ? " nu am voie ? e topic FIFA vs. PES, ce ar fi sa arunc si eu cu reputatie proasta in stanga si in dreapta ? va convine ?
Nu inteleg de ce esti asa sigur ca cei de la Konami vor castiga toate licentele. Faptul ca EA a pierdut UCL ii poate pune in garda pe canadieni si acestea sa se indrepte catre ei si in urmatorii ani.

In ziua de azi nu prea mai are rost sa vorbim despre licente ca despre un lucru care face diferenta intre jocuri. Exista zeci de patch-uri pentru ambele titluri.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline  
Old 30-09-2008, 03:20 PM   #559
sdc
Member
 
sdc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Focsani
sdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to behold
Default

exact cu patchuri se poate aduce orice joc la nivelul altuia concurent.La PES e insa mai greu de adaugat aceste pathcuri,de multe ori iti vine s-o lasi balta
sdc is offline  
Old 30-09-2008, 05:59 PM   #560
Discordless
Banned
 
Join Date: Sep 2008
Discordless is an unknown quantity at this point
Default

http://www.videogameszone.de/?menu=b...&page=1&order=

Aici se vede clar ca modele de jucatori si fetzele din PES 2009 sunt mult mai tari ca cele din FIFA 09.

Nu va suparati dar la FIFA, Rooney parca ar fi un criminal in serie.
Discordless is offline  
Closed Thread

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:11 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL