INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-2007, 01:16 PM   #11
gorghette
Member
 
gorghette's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Craiova
gorghette is on a distinguished road
Default

Football Fusion mi se pare cea mai proasta idee la un manager.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


"Suntem singura echipa care ar fi putut sa nu joace, pentru ca nu aveau loc spectatorii pe stadion !"
Petre Deselnicu
gorghette is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2007, 05:31 PM   #12
bke_serg
Member
 
bke_serg's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
bke_serg is on a distinguished road
Default

mai dar voi tot vreti sa fie jocul mai real si mai real si mai real in 3d!daca vreti acest lucru de ce nu jucati fifa?in manager trebuie sa inveti sa iti antrenezi echipa,sa faci strategie,nu cu o echipa cu rating 500 sa bati o echipa cu rating 800 pentru ca joci 3d si reusesti sa marchezi cu un jucator anonim care costa 10.000$ un gol de la 40 de metri in poarta lui cech care costa 20.000.000$!mi se pare aiurea!mie chiar imi place jocul de anul acesta!poate unele noutati si niste surprize pentru la anul!dar in general nu la 3d!
bke_serg is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2007, 05:44 PM   #13
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Corect 'bke_serg'. Anul asta la capitolul grafica jocul e de nota 8.5-9.0, dar bugurile sunt la meciurile 3d, si la tactica. Daca vrei sa alegi sa dai instructiuni individuale, cand incepi jocul acestea se "pierd pe drum" si instructiunile sunt cele "default" adica totul e pus pe normal.
In fiecare an mai baga cate ceva, ba vreo 10-20 de atribute, ba ceva fete noi, si in 2 ani o sa fie jocul pe un DVD9. Mai bine s-ar axa pe ceea ce inseamna cu adevarat un joc de MANAGER. Sa se duca sa invete ceva de la SI-games despre ce inseamna un joc de manager. O fi FM un manager cu "nasturi", dar decat sa vad un 3d de toata jena, care nu aduce cu realitatea nici 10% mai bine joc cu nasturi, si ma gandesc bine ce tactica sa folosesc inainte de un meci.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2007, 06:46 PM   #14
gorghette
Member
 
gorghette's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Craiova
gorghette is on a distinguished road
Default

Eu toate meciurile la Fifa Manager le joc la Video Text Mode. Doar meciurile importante sau cand mai am chef mai dau la 3D mode.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


"Suntem singura echipa care ar fi putut sa nu joace, pentru ca nu aveau loc spectatorii pe stadion !"
Petre Deselnicu
gorghette is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2007, 09:42 PM   #15
Robb...cica stelist :)
Member
 
Robb...cica stelist :)'s Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Arad
Robb...cica stelist :) is an unknown quantity at this point
Default

sincer...eu m-am saturat sa castig meciuri cu 15-0 sau sa 8-6...ce dreq...suntem la handbal????
Robb...cica stelist :) is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2007, 12:29 AM   #16
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

aveti instalate patchurile lui Gerard ? pentru ca mie mi se pare foarte realist jocul 3d cu ultimul patch al lui Gerard si nu am reusit niciodata sa castig cu mai mult de 6-0
totty86 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2007, 09:08 PM   #17
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

In primul rand pe tipul cu patchurile 3D de la FMCorner il cheama Gepard, si intradevar versiunile 10 si 11 sunt destul de reusite. EA si BF ar trebui sa-l angajeze pe tipul asta!

O noua stire despre FIFA Manager 08:
Se pare ca vom putea introduce poze ale jucatorilor retrasi din activitate. De exemplu:
Poza cu numele: 00023212_HagiGh_10_05051965.tga va fi pusa in directorul "user\PicturesHallOfFame".

00023212 - reprezinta ID-ul unic al echipei (se va vedea in editor acest ID)
HagiGh - numele si primele 2 litere ale prenumelui
10 - numarul pe care il purta la echipa respectiva
05051965 - ziua,luna si anul nasterii.

Alta noutate in FIFA Manager 08 o reprezinta faptul ca editorul de stadioane a fost complet rescris, iar anul acesta vom avea parte de un editor mult mai performant cu mult mai multe optiuni de editare a stadioanelor (varianta XML). Stadioanele vechi, de la TCM 2004,2005 si FIFA_M 06 si 07 nu vor mai putea fi folosite de acum inainte.
Inca o noutate o constituie faptul ca vom putea adauga stadioanele din FIFA in joc.
Acum sa vedem ce o sa iasa.
Primele screenshoturi cu noul FIFA Manager 08 vor fi facute publice saptamana aceasta sau cea urmatoare cel tarziu.

Sursa: http://www.fm07.de/de/
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2007, 09:21 PM   #18
KlaU
Member
 
KlaU's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
KlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud of
Default

Va asigur ca o sa fie " Aceeasi Marie cu alta palarie "
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
KlaU is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2007, 09:22 PM   #19
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

Pe astia chiar nu ii intereseaza ca gameplay-ul, training-ul, modul 3d, abordarea tacticilor, scouting-ul, transferurile sunt de toata jena? Pozele, stadioanele si alte chichite sunt dorintele gamerilor? EA si Bright Future o iau la vale, rau de tot!
Alex is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2007, 09:52 AM   #20
-Dany-
Banned
 
Join Date: Oct 2006
Location: niăr za compiuter
-Dany- will become famous soon enough
Send a message via ICQ to -Dany- Send a message via AIM to -Dany- Send a message via Yahoo to -Dany- Send a message via Skype™ to -Dany-
Default

Adevarat kelly , EA face un produs pentru a scoate bani si se gandeste mai mult la grafica decat la gameplay. Ce manager e acela care se bazeaza doar pe detalii mici?Training-ul e de toata jena , nimic special..o comanda virtuala si gata.Jocul arata la fel an-de-an fara nicio imbunatire la gameplay :|.Trebuie facut un joc in care sa simti ca esti manager al unui club(vezi Football Manager07). Daca nu se schimba ceva cred ca seria va deveni din ce in ce mai putin cumparata. Iar jocul 3D : grafica fifa2004 ..(nu inteleg de ce ca antrenor ar trebui sa joci 3d ,dar in fine).Ca intr-un post al lui stefan de pe blog, fifa manager si fifa incep sa devina acelasi joc.

PS:O alta slabiciune:Multiplayerul nu exista la FIFA MANAGER si nu cred ca va aparea in versiunea urmatoare,repet EA merge pe acelasi motor schimband doar grafica si 1-2 detalii minore
PS2:scuzati daca am deranjat fanii acestui joc
-Dany- is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:58 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL