INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09 > Manager Mode

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-2009, 03:38 PM   #1
blo0ndu
Member
 
blo0ndu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
blo0ndu is on a distinguished road
Default Visul Albaiulienilor :Unirea Alba- Iulia

Astazi Unirea Alba -Iulia a adus un nou manager, Claudiu Andrei.Discutiile au durat o noapte intreaga , presa neavand acces la aceste discutii.Totusi, a doua zi, acestia au reusit sa”smulga” un interviu de la noul manager al Unirii :
Reporter : In primul rand Buna ziua si Felicitari
C.Andrei : Buna ziua si dvs si multumesc .
Reporter:Ce valoare considerati ca are aceasta echipa?
C. Andrei : Este o echipa cu potential mare care dispune de foarte multi jucatori de perspectiva.
R: Doriti sa obtineti vreo performanta cu aceasta echipa?
C. Andrei : Bineinteles.Imi doresc , la fel ca toti suporteri nostri, sa obtin promovare in Liga I
R:Veti face schimbari mari la nivelul lotului?
C. Andrei : Inca nu am avut timp sa ma edific asupra potentialului jucatorilor avuti la dispozitie.
R: De ce ati ales aceasta echipa?
C. Andrei : Pentru ca sunt atasat de aceasta echipa fiind echipa din orasul natal


Dificultatejucatori & portar : WorldClass
Repriza :4 min
Gameplay:Normal

Am semnat un contract de sponsorizare cu Consiliul Judetean :

Dupa aceea am contactat 4 echipe pentru a disputa meciuri amicable , insa din pacate au acceptat doar 3 dintre acestea : CFR Cluj , Ancona(Serie B Italia) si Chiapas (Mexic).
Lotul meu :
Am reusit sa semnam cu F.Insua(CAM)---79 – free agent(o adevarata lovitura) ;M. Zyla(ST) ---51 – free agent ; L.Kinczilers (C---41 – young academy .
Attached Images
File Type: jpg sponsor.jpg (54.3 KB, 51 views)
__________________
“Stai picior peste picior? Mută-ţi, bă, picioarele, că n-ai talent.” - Gigi Becali într-un dialog cu Vasile Avram la Fanatik Show
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
blo0ndu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 04:01 PM   #2
blo0ndu
Member
 
blo0ndu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
blo0ndu is on a distinguished road
Default

Primul meci :
CFR – Unirea 1-0

Primele ocazii ale meciului ii apartin lui Y.Kone in minutele 12 si 24(il evidentiaza pe Rotaru), apoi Verdes il urmeaza in minutele 18 si 30( suturi putin pe langa poarta lui Stancioiu). In repriza secunda dubla ocazie CFR , Y Kone patrunde in careu, suteaza Rotaru respinge, mingea revine la Didi care rateaza de putin tinta(min 75). In minutul 80 Moldovan patrunde in careu, suteaza insa Stancioiu este la post si retine(imi puneam sperante ca o sa inscriu).
Gol !!! Y. Kone profita de o invalmasala in careul unirist si inscrie cu un sut la coltul lung in min 90

Al 2 lea meci :
Ancona – Unirea 3 -3

Prima repriza :
GOl!!! In una dintre primele faze ale meciului , Calcone primeste o pasa in adancime patrunde in careu si inscrie pe sub Rotaru , iesit la intampinare(min 4)
GOL!!! Min 30, Pepenar primeste o pasa in adancime pe partea stanga patrunde in careu unde este faultat(cam neclar 11 m). Penalty, executat si transformat de B. Verdes in stanga portarului.
GOL!!!In ultimul minut al primei reprize Mastranunzio dejoaca pasul la offside al uniristilor si inscrie simplu din apropiere.
Repriza secunda :
GOL!!!Centrare Pepenar de pe partea stanga in careu unde Salagea este faultat imediat dupa ce a preluat( la fel de neclar ca si primu, ii clar arbitru ne “place”).Penalty, transformat sigur de Dalbea(min 52).
GOL!!!Minutul 64, acelasi Mastronunzio preia excelent de langa Bumbac , patrunde in careu si inscrie pe langa Rotaru.
GOL!!!Pasa suberba printre 3 fundasi adversi a lui Cistean pt T. Moldovan , care preia si inscrie in dreapta portarului advers(min 85)


Al 3 lea meci :

Chiapas – Unirea 2-1

Ocazie Chiapas, Loquito suteaza la colul lung putin pe langa poarta(min 5).
Gol!!! Loquito patrunde pe partea dreapta si inscrie pe sub Rotaru
Gol!!! Loquito pe contraatac scapa singur cu Rotaru si il lobeaza pe acesta

Gol!!! Insua suteaza de la aprox 25 de m in stanga portarului…bara-gol superb.
__________________
“Stai picior peste picior? Mută-ţi, bă, picioarele, că n-ai talent.” - Gigi Becali într-un dialog cu Vasile Avram la Fanatik Show
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
blo0ndu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 05:11 PM   #3
invisible
Member
 
invisible's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
invisible will become famous soon enough
Default

Frumos....succes in continuare!
invisible is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 05:15 PM   #4
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

ce s-a intamplat cu Ancona ca tot nu am inteles?
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 05:23 PM   #5
blo0ndu
Member
 
blo0ndu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
blo0ndu is on a distinguished road
Default

nu stiu exact la ce te referi. Dar daca te referi ca nu am facut printul in cadrul jocului ii deoarece nu am uitat ,iar imaginea am facut-o asa doarece s-au inscris multe goluri si au fost multe schimbari si nu intra intr-un singur print De aceea am facut un colaj.
__________________
“Stai picior peste picior? Mută-ţi, bă, picioarele, că n-ai talent.” - Gigi Becali într-un dialog cu Vasile Avram la Fanatik Show
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
blo0ndu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 05:35 PM   #6
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

nu mi-o lua in nume de rau.Nu te-am acuzat de sim sau ceva de genul,doar ca la tine parca apare ca ai inscris cinci goluri...uita-te cu atentie.Eu aici te-am intrebat.Dar poate fi si o greseala fifa.Doar ca mi se pare ciudat.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 05:36 PM   #7
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

Aha,dar cred ca m-am prins.Daca nu am facut prea multe printuri in meniu nu aveam de unde sa imi dau seama.Bafta!
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 07:48 PM   #8
blo0ndu
Member
 
blo0ndu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
blo0ndu is on a distinguished road
Default

stai linistit nu am crezut asa ceva. Uitate cu atentie pentru ca golurile sunt doar cele cafre au mingi in fatza. In rest mai sunt 2 penalty uri(din care practic s-au inscris golurile) si schimbarile facute.
__________________
“Stai picior peste picior? Mută-ţi, bă, picioarele, că n-ai talent.” - Gigi Becali într-un dialog cu Vasile Avram la Fanatik Show
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
blo0ndu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 08:34 PM   #9
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

Am observat si eu.Icoanele acelea aratau ca respectivele goluri erau inscrise din penalty,eu credeam ca se aduna cu cele cu mingii in fata.Mi-am recunoscut greseala,sorry.Eu credeam ca este o greseala fifa,de aceea am intrebat.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 08:36 PM   #10
blo0ndu
Member
 
blo0ndu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
blo0ndu is on a distinguished road
Default

Al 4 lea meci. Primul in campionat. Si prima victorie
Unirea – FC Bihor 2 -1


Ocazie mare in minutul 12 B.Verdes patrunde in careu si suteaza in portarul advers
GOL!!! Minutul 44, Florea profita de o nesincronizare intre fundasii uniristi , patrunde in careu si inscrie
Minutul 57, Verdes scapa singur cu portarul advers insa reuseste “performanta” de a suta in acesta
GOL!! Acelasi Verdes egaleaza dupa o patrundere pe partea dreapta si un sut la coltul lung.
Ocazie Unirea, Verdes mai scapa odata singur cu portarul advers insa acesta returneaza in corner .
GOL!!! Insua patrunde pe stanga, paseaza in fata porti de unde Costea pune latul pt 2 -1
Cupa Romaniei
Petrolul – Unirea 1- 0


Gol!!! Minutul 38, Baroian patrunde pe dreapta si inscrie pe coltul lung.
Ar fi de spus despre acest meci, doar faptul ca ei nu au vrut , noi mai mult nu am putut, cel putin astazi…
Din pacate suntem eliminate din Cupa si ramane sa ne axam doar pe campionat.

International – Unirea 4 – 0


O infrangere usturatoare , insa mergem mai departe, nu este nimic pierdut. International incepe tare meciul si domina prima repriza , iar in minutul 45 Stoianof loveste bara. De la cabine , insa , iese o alta Unirea si in minutele 47 si 49 suturile lui V. Cristea din 18 m trec putin alaturi. In minutul 67 patrundere in careu G. Grozav, dar apara portarul gazdelor.In finalul partidei Unirea cade fizic si psihic si face aceeasi greseala la toate cele 4 goluri ale gazdelor…Meciul se incheie cu o infrangere usturatoare si mai ales nedreapta dupa desfasurarea jocului.

Al 2 lea meci acasa a 2 a victorie :
Unirea – Mechel 3 – 1


GOL!!! Minutul 20 Hadar patrunde in careu pe partea dreapta si inscrie la coltul lung
GOL!!! Minutul 22, Camara primeste o pasa la intalnire de la Moldovan la limita careului mare, patrunde si inscrie in 2 timpi, la primul sut respinsese portarul lui Mechel
GOL!!!Camara ii intoarce serviciul lu Moldovan de al primul gol pasandu-I acestuia minunat la marginea careului mare in minutul 27 iar acesta din urma nu rateaza tinta
Minutul 43, ocazie mare Mechel, Lovitura libera dela 18 m , sutul lui Ghenti loveste transversala si iese in aut de poarta
GOL!!!Minutul 55, la un corner al gazdelor, portarul oaspetilor scapa mingea, iar T. Moldovan pe faza o impinge in poarta goala de la doar 6 m.
Minutul 90, Zagrean scapa singur spre poarta celor din Campia Turzii insa trage peste poarta( ocazie asemanatoare cu ratarea lu V. Iacob din meciul Steaua – Arsenal 0 - 1)
__________________
“Stai picior peste picior? Mută-ţi, bă, picioarele, că n-ai talent.” - Gigi Becali într-un dialog cu Vasile Avram la Fanatik Show
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
blo0ndu is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:43 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL