INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 08

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-2007, 04:37 PM   #11
UefaCl
Member
 
UefaCl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
UefaCl is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to UefaCl
Default

Eu as vrea ca sa arate si ei la inceput arbitrul care arunca cu banul si daca castigi tu sa alegi tu ce vrei,sa poti antrena si echipa de club si nationala,sa arate din cand in cand incidente in tribune si politia cum actioneaza sa suspende stadionul ,cand se accidenteaza un jucator sa vina salvarea cu targa ,cand dai gol sa se ridice suporterii in picioare ca la FIFA2004,si gameplay 50% inbunatatit
UefaCl is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 05:14 PM   #12
ALEX_DUMY
Banned
 
Join Date: Jul 2005
ALEX_DUMY is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by cadillac View Post
Eu as face un FIFA 08 cu grafica si gameplay makr 20 % imbunatatite fata de 07 si ce i-as mai audce nou :
GRAFICA:-terenuri diferite(knd ploua terenul sa fie putin noroios cu balti eventual;poate si cu zapada knd ninge.. dar diferite si k model) cu porti si plase diferite pe fiecare stadion;
-spectatori diferiti pe f. stadion(preferabil si cu forte de ordine);
-conditii meteo mult mai reale si evidentiate .. ;
-etc..etc.
GAMEPLAY:-faulturi diferite(cot/cap/talpa in gura sau in alta parte ,tragere de tricou,piedica etc.);
-jucatorii sa poata 'trage de timp',simula, sa se bata/scuipe intre ei sau kiar pe arbitru
-mai multe driblinguri.. suturile,centrarile mult mai realistice;
-greseli de arbitraj(gen off'side,faulturi etc.);
-sa poti ataca un adversar cu 2 jucatori de ai tai.. etc.etc;

As lasa MANAGER MODE dar i'as aduce cateva noutati:
-sa poti fii antrenor si la echipa nationala;
-inainte de inceperea campionat. in tara unde ti'ai ales sa antrenezi sa iti duci ekipa in cantonamente/turnee de pregatire unde vrei si sa sustii meciuri amicale cu ce ekipe vrei ..;
-sa faci antrenamente reale cu ekipa(cva genu FIFA MANAGER) in timpul campionatului;
-sa poti folosi alea cumparate de la STORE si in MANAGER MODE nu doar la Play Now(ex. sa poti skimba mingea de la meci la meci);
-sa poti face blaturi oferind bani sau jucatori la skimb etc..
-dupa un timp indelungat petrecut la o ekipa si multi bani adunati sa poti imbunatatii baza sportiva(terenul de joc,de antrenament etc.) sau kiar construi un stadion nou ekipei ..
-in TRANSFER MARKET sa poti face transferuri si oferind jucatori de la ekipa ta la skimb sau imprumut +/- diferenta;
-conducerea sa iti fixeze prime de joc (bani) inainte de fiecare meci si pt orice obiectiv atins..;
-sponsorul cu care semnezi sa apara pe tricourile jucatorilor pe banere
-k antrenor sa ai un skill kre sa fie f. mic la inceput si knd ai performante sa iti creasca sau knd nu ai perf. sau esti demis de la o ekipa sa'ti scada si in functie de skill sa poti antrena anumite ekipe mai bune sau mai slabe
etc. etc.

Mai sunt si altele dar nu imi mai vin acum in minte.. Va las si pe voi sa mai ziceti .. cum ati vrea sa fie FIFA 08

Tu te-ai axat mai mult pe niste detalii care nu prea influenteaza jocul si mai putin pe gameplay. Din punctul meu de vedere cariera este ok in acest moment, poate chiar ar trebui sa fie redusa la 10 sezoane sa zicem, pt ca 15 e cam mult si devine plictisitor de la un timp. Ar trebui sa mai adauge ceva si pe la grafica daca se poate, dar in primul rand sa se imbunatateasca gameplayul si sistemul multiplayer. Ar putea sa se introduca loviturile indirecte din careu atunci cand se paseaza la portar si acesta prinde mingea sau la jocul periculos, cartonase si chiar si eliminari la portari, etc. In legatura cu greselile de arbitraj, acestea deja exista, sunt faze unde e penalty clar dar nu se acorda, mi se pare ca sunt greseli si cu pozitiile de off-side. Pe mine personal nu prea ma intereseaza schimbarile de culoare din meniu si alte lucruri cum au fost la UCL: tricoul afara din pantaloni, aburii cand e iarna, manusile, etc. Lucrurile astea sunt praf in ochi de la EA ca sa ne impresioneze( asa spera ei ) si sa mascheze bugurile cu care ne-au cam obisnuit in ultimii ani. Am spus si cand a aparut UCL, sistemul "Practice" deja devine inutil, e identic de cateva jocuri incoace si nu te ajuta cu nimic practic. Aici PES-ul e cu mult inainte, "Practice" e foarte bine elaborat Parerea mea e ca daca EA ar face un singur joc de fotbal pe an ar reusi in cativa ani sa devina ceva foarte bun, dar asa ei nu au timp sa creeze un joc cu adevarat nou si imprumuta mult de la jocul mai vechi din aceasi an , cu niste detalii adaugate, asa cum am scris mai sus. PES-ul se pare ca din ce in ce mai mult castiga teren, dar nu are licente, iar EA are norocul ca in multiplayer se joaca mai mult FIFA. E posibil ca in curand EA sa aiba parte de o surpriza neplacuta si poate atunci se vor trezi si vor face un joc cu adevarat de *****
ALEX_DUMY is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 05:16 PM   #13
Taquito
Member
 
Taquito's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Taquito is on a distinguished road
Lightbulb

Daca adauga astfel de lucruri(cele de grafica) jocul va consuma mult mai mult resursele calculatorului si va ocupa si mai mult spatiu. Cei de la EA se gandesc sa faca un joc care sa fie atractiv dar pe de alta parte sa nu ai nevoie de un calculator de ultima generatie ca sa-l joci. Voi ati spus mai mult cum sa arate in partea grafica, sa umbli prin cantonamente, turnee, cum sa arate inceputul meciului. Nu asta e problema la fifa, sunt altele mai mari cum sunt bug-urile care tin de partea de programare (desi la EA sunt unii din cei mai buni din lume). Jocul este unul pe calc, nu trebuie sa fie neaparat cum este in realitate. In meciurile reale mai vezi goluri date de la distanta, dar putine intr-un meci. In fifa poti da o gramada de la distanta chiar si la world class, acesta fiind nivelul de camp mondial din realitate, unde foarte rar vezi ca o echipa buna sa ia goluri de la 30 m. Sunt multe de discutat, dupa cum ar vrea fiecare. EA are o strategie astfel incat sa scoata mai multi bani. D-asta apare ucl separat de fifa, desi sunt la fel.
Taquito is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 05:42 PM   #14
mwdvip
Member
 
mwdvip's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Sibiu
mwdvip is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mwdvip
Default

cat timp nu detii jocul in original, nu prea iti poti permite sa ai pretentii...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Incredibil de rezistent si irezistibil
mwdvip is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 06:55 PM   #15
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

vise, vise si iar vise. cand o sa se intample asta nu stiu, adica prea super si suntem oameni gresim, avem limite etc. as vrea sa se intample asa dar... mai e mult PAREREA MEA
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 09:57 PM   #16
*InCePaToRuL*
Banned
 
*InCePaToRuL*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: In girls dream!
*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of
Default

vb mult si prost nu ARE CUM si gata, sincer vb sa ne bagam in seama ? o sa fie mereu cu 3-5% mai bun ca cel anterior asa e EA asa e FIFA asa e legea...!!! nu o sa sara la 100000% :| nare cum mai bine ne-am gandi la alte chesti care s-ar putea face acum... si sa i-i ajutam pe cei care incerca ceva... sa imbunatateasca ce va la fifa sau ucl...ar fi bine sa va ganditi la ceva frumos la un pach util ptr a juca intre noi sau cine stie...ganditiva dar nu va mai pierdeti timpul ptr a vb PROSTI stiti toti ca nu o sa fie NICIODATA ASA asa cum nici liga 1 NU va fi bagata in fifa 08 sau fifa 2015 NEVER !

Last edited by *InCePaToRuL*; 12-04-2007 at 10:00 PM.
*InCePaToRuL* is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 10:15 PM   #17
Urmelinho
Nick vechi: iarca_romica
 
Urmelinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Iași
Urmelinho will become famous soon enough
Default

eu zic ca sunt fantezii despre ce se vorbeste aici. bafta!
__________________
Daca îți cumperi ceva pe siteul
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
foloseste voucherul UUK7W3RR si vei avea 1% reducere.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Urmelinho is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 10:23 PM   #18
dragos_015
Member
 
dragos_015's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Fagaras
dragos_015 is a splendid one to beholddragos_015 is a splendid one to beholddragos_015 is a splendid one to beholddragos_015 is a splendid one to beholddragos_015 is a splendid one to beholddragos_015 is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to dragos_015
Default

Eu as vrea sa aiba Liga 1. Am votat undeva pentru introducerea Ligii 1 in fifa 08 dar nu mai stiu linkul. Stie cineva daca s-a mai rezolvat ceva?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Gone...


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
dragos_015 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2007, 11:21 PM   #19
Diabolyk
Nick vechi: cristi_stelistu01
 
Diabolyk's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Diabolyk can only hope to improve
Send a message via Yahoo to Diabolyk
Default

Eu cred ca si detaliile legate de grafica sunt ff importante , cine ar vrea sa joace fifa 2008 cu grafica celui din98' dar cu gameplay diferit ? Eu unul cred ca ar trebui sa se introduca si ff multe detalii grafice.
Diabolyk is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007, 12:14 AM   #20
*InCePaToRuL*
Banned
 
*InCePaToRuL*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: In girls dream!
*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by dragos_015 View Post
Eu as vrea sa aiba Liga 1. Am votat undeva pentru introducerea Ligii 1 in fifa 08 dar nu mai stiu linkul. Stie cineva daca s-a mai rezolvat ceva?
da ma era site-ul lu fifa 07 dar ne-au batut bulgari... ajunsesem la un momendat la romania 48%- bulgaria 52% www.fifa07.ea parca
*InCePaToRuL* is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:17 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL