INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sporturi

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-2011, 11:43 AM   #11
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Auzi ca toti au noroc
Prietene, eu nu apuc sa joc fotbal toata ziua, dar aproape 70 de duble iti bat relaxat de pe un picior pe altul, cand eram mic tot timpul exista o rivalitate intre fiecare copil de pe strada in ceea ce priveste dublele.

Presupunand ca esti nascut in 1996 si bati doua duble este extrem de slab, inseamna ca nu te pricepi deloc cu mingea nu as vrea sa te jignesc sau sa te superi pe mine, dar nu stiu cat ai putea sa progresezi cand la varsta asta nu bati mai mult de doua. Totusi ai sanse sa evoluezi si asa, mici ce-i drept, insa ele exista. Propune-ti singur niste antrenamente.

Cel mai mult m-a deranjat replica ta la cele 206 duble ale lui Razor.
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2011, 12:20 PM   #12
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Si eu ma descurc la duble,dar numai cu dreptul,genunchiul si capul.Cu stangul..mai bine nu ..
io0 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011, 07:07 PM   #13
mrromaniac
Member
 
mrromaniac's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
mrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the rough
Default

Totul e sa pui piciorul pe centrul mingii pentru un control perfect. Nu e greu de loc.

Prin "duble" va referiti la tinut pe picior? Noi pe aici asa i-am zis toata viata.
mrromaniac is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011, 07:42 PM   #14
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

Aşa îi zicem şi noi la Urziceni. Nu vreau să mă laud sau să dau o cifră, dar dacă nu poţi să ţii nici 10 pe picior la 15 ani înseamnă că, pur şi simplu, nu eşti designed for football. Nu e vorba de niciun truc, ţinutul piciorului jos sau ceva, când băteam mingea în faţa blocului nu ne dădea nimeni linkuri pe youtube, tips or tricks, doar încercam să jonglăm, cât mai natural posibil.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011, 09:35 PM   #15
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Toata "smecheria" sau "trucul" sta in faptul ca NU trebuie sa lovesti mingea "ca ciobanu`"..Trebuie doar sa o atingi pentru ca ea nu o sa sara in diferite parti,ci doar in sus,ca mai apoi sa o poti controla dupa cum vrei.Daca lovesti mingea tare e si normal sa o ia in toate directiile si destul de mult in sus..Totul consta in arta de a "mangaia" mingea..
io0 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2011, 01:58 PM   #16
xtmthelord
Banned
 
Join Date: Jun 2010
xtmthelord will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by io0 View Post
Toata "smecheria" sau "trucul" sta in faptul ca NU trebuie sa lovesti mingea "ca ciobanu`"..Trebuie doar sa o atingi pentru ca ea nu o sa sara in diferite parti,ci doar in sus,ca mai apoi sa o poti controla dupa cum vrei.Daca lovesti mingea tare e si normal sa o ia in toate directiile si destul de mult in sus..Totul consta in arta de a "mangaia" mingea..
+1
aici ai foarte mare dreptate ..si nu trebuie sa iti inalti foarte mult mingea deoarece apoi e foarte greu de controlat ..tine-o cat mai aproape de picior.
Ap de "povesti" legate de duble
.cand eram mai mic eram exact ca tine..mai mult de 2-3 nu reuseam
.la cincica toti ma bateau la 9 faze la fel...dar mi-am pus in cap ca pot mai mult...si am tot exersat si pana la urma am prins shmenu...dupa cum mai spunea cineva aici te ajuta foarte mult la preluari..asa ca sfatul meu e sa continui sa incerci sigur o sa reusesti
xtmthelord is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2011, 10:20 AM   #17
mrromaniac
Member
 
mrromaniac's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
mrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the rough
Default

Pai si eu cand eram mai mic, ce-i drept nu ca tine de mare, d-abia tineam 4-5. Ma bagam singur in poarta. Exerseaza si o sa iasa. Si daca lovesti prea tare, cand mingea vine inapoi jos, lasi piciorul moale si il ridici impreuna cu mingea. Asta ii scade mult din forta cu care ar fi trebuit sa se ridice.
mrromaniac is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2011, 02:41 PM   #18
Wolfgang
Member
 
Wolfgang's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Wolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to all
Default

Dublele te ajuta la preluari, deoarece cand faci duble incepi sa controlezi mingea foarte usor, iar cand vin mingile pe sus sau foarte tare pe jos reusesti sa faci preluare din maxim 2 atingeri.
__________________
Vrea cineva commenturi la Manager Mode? Invata sa lasi si tu.

Dacă vrei să faci din această lume un loc mai bun, trebuie să te uiţi în primul rând la tine însuţi şi să te schimbi. Începe cu persoana care se reflectă în oglindă - cu tine însuţi


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
-Fotbal Pe Paine.
Wolfgang is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2011, 09:59 PM   #19
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Off(sper ca nu imi dati iar ban vreo 3 ani pana pe la majorat): Imi da cineva niste sfaturi cum sa mananc cu mana stanga? Cred ca din 4 sau 5 decembrie 2008 tot ma chinui sa mananc cu stanga si nu pot. Nici macar sa ridic furculita nu pot. Toamna anului trecut am vazut un copil de 1 an care a putut face asta. Am incercat o gramada de posibilitati si nu mi-a iesit niciuna.

On: Nu toti oameni se nasc fotbalisti. Nu esti bun, du-te la handbal, volei, baschet, sah, judo sau orice altceva
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2011, 10:02 PM   #20
KlaU
Member
 
KlaU's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
KlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud ofKlaU has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by sebseb View Post
Nici macar sa ridic furculita nu pot.
Cum adica nu poti sa ridici furculita ? Dar o lingura poti ? Sau un ou, o carte, sau orice ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
KlaU is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:26 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL