INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-2012, 08:04 PM   #2091
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by stephen View Post
@Stefan_ManUtd, poate sunt eu mai nesimţit dar chiar nu sesizez vreo urmă de superioritate...nici la Caly, nici la mine. Dacă aşa simţi, scuzele mele, nu a fost asta intenţia.

Cāt despre comentariile īnvăţate pe de rost, eu n-am reuşit niciodată (recunosc, la vremea respectivă am īncercat). De fapt singurele lucruri pe care reuşesc să le īnvăţ pe de rost sunt versurile cāntecelor...Dar nu pretinde că e imposibil, ai fi surprins de poveştile pe care le am īn legătură cu unele colege din gimnaziu. Ştiau să pună şi fiecare virgulă la fel.

Īn fine, baftă mai departe!
E posibil sa inveti 1-2-3 comentarii pe de rost, dar asta daca stii dinainte despre ce text trebuie sa fie, pe cand la Evaluarea Nationala e un text la prima vedere si poate fi oricare din toate cele existente in literatura romana. De asta spuneam ca pentru examenul asta nu pot invata pe de rost.
La teza, cand ne dadea 3 opere, de exemplu, si stiam ca o sa ne dea din ele, aveam si eu o colega care le invata pe toate 3 pe de rost, chiar daca fiecare erau de cam 50 de randuri fiecare. Nu inteleg cum facea asta, dar zicea ca asa ii e mai usor si vrea sa fie sigura ca ia 10. Eu am invata intotdeauna dupa scheme. De obicei, la argumentarile astea, daca stii definitia + cateva trasaturi si daca mai ai si textul in fata, ai toate sansele sa iei nota maxima. Dar, cum am spus, aici depinde si de profesorul care corecteaza. Cel de la Evaluarea Nationala cred ca e mult mai exigent decat cel de la clasa.

Cat despre superioritate, iti vei da seama ca exista daca te mai uiti o data la inceputul comentariului tau anterior. Oricum, asta nu prea mai conteaza de acum, cel putin pentru mine, si nu mai vreau sa continui discutia.

Bafta si tie!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2013, 12:56 PM   #2092
Dzeko
Banned
 
Join Date: Mar 2013
Location: Negresti-Oas SM
Dzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of light
Default

BAC Matematica Level = Flawless voua cum vi s-a parut ?
Dzeko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:03 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL